Jump to content
Xalaros_Xal

PlayStation 4

Recommended Posts

3486cc7b08ba31391567614283069a39.jpg

4dca5d307fcfb8720ab05dad17aabc22.jpg
Αυτο το πραμα εχω... παλι καλα που ακομη δεν χρειαζομαι αποκωδικοποιητη αλιως θα ειχε φαει σουτ ηδη! Για καινουρια δεν παιζει φετος...πιθανων του χρονου...
Θα ψαξω λιγο στα μανιουαλ κλπ αν δω αυτα που γραφεις γιατι οι γνωσεις μου με τις τηλεορασεις ειναι αναλογες με την ικανοτητα του Καρολ στο σκοραρισμα..

News10.png?noCache=1405422587

Στις 30 Σεπτεμβρίου το PS4 firmware update 3.00

• Όπως ανακοίνωσε η Sony, η διάθεση του πολύ-αναμενόμενου PS4 firmware update 3.00 θα ξεκινήσει από τις 30 Σεπτεμβρίου.

• Το νέο firmware, με κωδική ονομασία Kenshin, φέρνει πολλές αλλαγές και προσθήκες στην κονσόλα και πιο συγκεκριμένα: κοινή χρήση βίντεο στο Twitter (για clip διάρκειας μέχρι και 10 δευτερόλεπτα), ενότητα PS Plus, streaming gameplay στο YouTube, δυνατότητα αποθήκευσης PNG screenshots, events hub (που προσφέρει overview για τις δραστηριότητες in-game), οι χρήστες μπορούν να δημιουργήσουν communities και να προσκαλέσουν άλλους χρήστες του PSN, δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων stickers, ενώ έχει βελτιωθεί το chating με την προσθήκη του “groups” feature, ένα νέο χαρακτηριστιικό που επιτρέπει στους χρήστες να προσθέσουν ή/και να προστεθούν σε ομάδες παικτών.

PS4_Firmware_Update_300_News_Image.jpg

Πηγή: enternity.gr

• Like 1

Super Meat Boy, Broken Age και άλλα στο PS Plus Οκτωβρίου

• Τα Super Meat Boy και Broken Age είναι μερικά από τα δωρεάν games που θα διατεθούν τον επόμενο μήνα για τα μέλη του PlayStation Plus. Οι τίτλοι θα προσφέρονται από την 6η Οκτωβρίου, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι την ίδια ημερομηνία θα αφαιρεθεί από τον κατάλογο των δωρεάν games η PS Plus Edition του DriveClub. Το PS Plus του επόμενου μήνα περιλαμβάνει επίσης και τα Kickbeat, Kung Fu Rabbit και Chariot.

https://www.youtube.com/watch?v=KVY9gFXgrps

Συνολικά, την 6η Οκτωβρίου προστίθενται τα εξής:

- Broken Age (PS4/PS Vita)
- Super Meat Boy (PS4/PS Vita)
- Unmechanical Extended (PS4/PS3)
- Kickbeat (PS Vita/PS3)
- Kung Fu Rabbit (PS Vita/PS3)
- Chariot (PS3)

Αντίστοιχα, την ίδια ημερομηνία αφαιρούνται τα:

- Grow Home (PS4)
- Super Time Force Ultra (PS4/PS Vita)
- Twisted Metal (PS3)
- Teslagrad (PS4/PS3)
- La-Mulana EX (PS Vita)
- Xeodrifter (PS4/PS Vita)

Η Sony ανακοίνωσε και επίσημα το PS4 Universal Remote

• Η Sony ανακοίνωσε και επίσημα το universal media remote control για το PlayStation 4, το οποίο και αναμένεται στα τέλη Οκτωβρίου στην αγορά της Αμερικής. Το PS4 Universal Remote, όπως ονομάζεται, εμφανίστηκε για πρώτη φορά -από online retailers- πριν από σχεδόν τρεις μήνες και σύμφωνα με το Amazon θα κυκλοφορήσει στις 27 του μήνα με τιμή στα 29.99 δολάρια. Αν και στις λίστες του Best Buy αναφέρεται ως ημερομηνία κυκλοφορίας η 12η Οκτωβρίου. 

PS4_Universal_Media_Remote_Performance_D

• Το remote control θα μπορεί να συνδεθεί σε έως και 4 συσκευές και συγκεκριμένα σε PS4, μια τηλεόραση, ένα set-top box και ένα στερεοφωνικό. Στο μπροστινό του τμήμα θα υπάρχουν ειδικά πλήκτρα PlayStation, όπως το PS Button, το Options και το Share, κάτι που σημαίνει ότι όλες οι βασικές λειτουργίες θα είναι προσπελάσιμες. Μένει να μάθουμε περισσότερα για τη διάθεση του και στην αγορά της Ευρώπης.

Πηγη:enternity.gr

• Like 2

Θελω να αλλαξω την μπαταρια το dualshock με μεγαλυτερη για να κραταει παραπανω. Δεν μπορω να βρω ομως πουθενα μπαταρια 2000mah (Ελλαδα). Μονο 950mah βρισκω, που αν δεν κανω λαθος ειναι αυτη που ηδη εχει το χειριστηριο.

Ξερει κανεις που να το 'χει κανει να μου πει που μπορω να βρω?

Επισης σκεφτομαι να βαλω δοκιμαστικα μοχλους απο xbox one, καθως ακουω απο πολους οτι ειναι καλυτεροι και δεν φθειρονται κιολας. Απ' οτι βλεπω ταιριαζουν μια χαρα. Το εχει δοκιμασει κανεις?

https://www.youtube.com/watch?v=cXyoH50xteE

Edited by alexisss13
  • Like 1

Προσπαθω μερες τωρα να βρω συνδρομη ps plus για το online αλλα τιποτα ακομα....να δω ποσο καιρο θα τραβηξει αυτη η ιστορια.

Απαραδεκτα πραγματα.Χωρια το γεγονος οτι η τριμηνη κοστιζει 20 ευρω...

Θελω να αλλαξω την μπαταρια το dualshock με μεγαλυτερη για να κραταει παραπανω. Δεν μπορω να βρω ομως πουθενα μπαταρια 2000mah (Ελλαδα). Μονο 950mah βρισκω, που αν δεν κανω λαθος ειναι αυτη που ηδη εχει το χειριστηριο.

Ξερει κανεις που να το 'χει κανει να μου πει που μπορω να βρω?

Επισης σκεφτομαι να βαλω δοκιμαστικα μοχλους απο xbox one, καθως ακουω απο πολους οτι ειναι καλυτεροι και δεν φθειρονται κιολας. Απ' οτι βλεπω ταιριαζουν μια χαρα. Το εχει δοκιμασει κανεις?

www.youtube.com/watch?v=cXyoH50xteE

Για μπαταρία δεν ξέρω, μιας και δεν το έχω δοκιμάσει. 

Για μοχλούς εγώ πήρα κάποια grips και είναι πολύ καλά. Αυτού του τύπου: 

4-x-sony-dualshock-4-analog-stick-covers

Προσπαθω μερες τωρα να βρω συνδρομη ps plus για το online αλλα τιποτα ακομα....να δω ποσο καιρο θα τραβηξει αυτη η ιστορια.

Απαραδεκτα πραγματα.Χωρια το γεγονος οτι η τριμηνη κοστιζει 20 ευρω...

Για κάρτες δες παρακάτω. Έχω αγοράσει και είναι πολύ εντάξει το τύπος. 

http://www.maxplay.gr/

@[member="mean machine"] απ' οτι βλεπω υπαρχει στα μεγαλα μαγαζια κανονικα https://www.skroutz.gr/s/4668102/Sony-Playstation-Plus-Prepaid-Card-365-Days.html

@[member="broxopios"] τα εχω κι εγω αυτα τα grips ολοιδια, αλλα δεν με βολευουν. Εχω ηδη μοχλους καινουριους για το ps4

pgnnlo1392196042112.jpg

Τωρα θελω να παρω να δοκιμασω του xbox one που μου φαινονται ισως και πιο βολικοι και δεν θα φθειρονται.

lqgmkl1405582334624.jpg

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρισκω μπαταρια 2000mah, παρα μονο αυτη που εχει το dualshock μαμα, 950mah. Η μπαταρια του ds4 ειναι αθλια και λογω του light bar (το εχω βαλει στο dim για να τρωει λιγοτερο) τελειωνει πολυ γρηγορα.

Ειπα μια και εχει περασει ο 1 χρονος εγγυησης που αφορα τα περιφεριακα του play, να το χειρουργησω το χειριστηριο για να του βαλω μεγαλυτερη μπαταρια. Το θεμα ειναι οτι Ελλαδα βρισκω μονο 950mah. Απ'εξω δεν εχω κοιταξει γιατι δεν ξερω κατα ποσο μπορω να παραγγειλω με τα CC.

Edited by alexisss13

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα μικρο προβληματακι.Ανανεωσα προσφατα την συνδρομη για το ps plus σε 3 μηνες.Χθες ο αδερφος μου μου εστειλε απο την Αγγλια εναν κωδικο για 12 μηνη συνδρομη για το ps plus.Πηγα σημερα να την ενεργοποιησω και μου εμφανιζει μηνυμα : "the code you entered may not be correct or may no longer be valid".

Προφανως υπαρχει καποιο προβλημα το οποιο δεν γνωριζω.Το σιγουρο ειναι οτι ο κωδικος που μου εστειλε ο αδερφος μου ειναι σωστος.Επισης απο οσο ξερω μπορεις να κανεις επεκταση βαζωντας και αλλον κωδικο.Γνωριζει κανενας τι φταιει και δεν με αφηνει?

ο κωδικος που σου εστειλε αφορα λογικα το αγγλικο psn και οχι το ελληνικο,στειλε pm να σου πω κολπακι που θα κανεις οταν σου ληξει το plus

• Like 1

Costas ,bakogoal ,magoev ευχαριστω παρα πολυ . Μάλλον το σώσαμε με την επιλογή του safe mode Edited by keravnogidos7
  • Like 2

Έρχεται στην Ελλάδα το PS4 1TB C Chassis Player Mega Pack

• Η Sony ανακοίνωσε στα μέσα Νοεμβρίου την κυκλοφορία ενός νέου πακέτου PS4 με την ονομασία PlayStation 4 Mega Players Pack Bundle. Το πακέτο ήταν ειδικά φτιαγμένο για την αγορά της Μεγάλης Βρετανίας και πωλείται μόνο μέσω της αλυσίδας GameStop και ως εκ τούτου δεν έφτασε στις υπόλοιπες αγορές. Η πληροφορία που είχαμε είναι πως για τη χώρα μας θα δημιουργηθεί ένα ανάλογο bundle με άλλα games και πλέον έχουμε όλες τις σχετικές πληροφορίες. Όπως έχουμε διασταυρώσει λοιπόν, μέσα στο μήνα θα εμφανιστεί στα ράφια των ελληνικών καταστημάτων το PS4 1TB Players Mega Pack, ένα πακέτο που θα περιλαμβάνει την κονσόλα PS4 C-Chassis με σκληρό δίσκο 1TB και 5 games που δεν είναι άλλα από τα Bloodborne, Uncharted: Η συλλογή του Nathan Drake (περιλαμβάνει τα τρία games της σειράς) και God of War III Remastered. Η προτεινόμενη τιμή λιανικής του πακέτου θα είναι €461, οπότε θα το βρείτε τις επόμενες μέρες λίγο πιο χαμηλά από αυτήν (λογικά στα €449-€459).

PS4_1TB_C_Chassis_Player_Mega_Pack_News_

• Ταυτόχρονα, θα εμφανιστεί μέσα στο Δεκέμβριο και ένα νέο PS4 bundle με την C-Chassis έκδοση της κονσόλας, σκληρό δίσκο 1ΤΒ και ένα δεύτερο χειριστήριο DualShock 4. Η προτεινόμενη τιμή λιανικής αυτού του πακέτου είναι €411, οπότε θα το βρείτε στα καταστήματα περίπου στα €409.

PS4_1TB_C_Chassis_2nd_DualShock_4_Bundle

Εψαξα λιγο τιμες για τα ps4 και βρηκα στα public,γερμανος κλπ με τιμες 299€,αλλα διπλα ελεγαν Chassis.Ξερει καποιος τι ιδιαιτεροτητα εχει αυτη η εκδοση;

Συγκεντρώσαμε τις προσφορές που κυκλοφορούν για το Playstation 4 αυτές τις μέρες από τα μεγαλύτερα καταστήματα και e-shop της Ελλάδας. Εκτός από την κονσόλα του PS4 θα βρείτε και πακέτα (Bundles) του Playstation 4 μαζί με το PES 2016 αλλά και με 2ο Dualshock.

>> Προσφορά Playstation 4 [Τιμή PS4 Bundle με το PES 2016]

• Like 2

PlayStation 4 Slim (καλως τα δεχτηκατε)

Όλες οι φήμες αποδείχθηκαν αληθινές, με τον Andrew House να ανακοινώνει στα πρώτα λεπτά του PlayStation Event το νέο PlayStation 4 Slim, το οποίο θα γίνει διαθέσιμο στις περισσότερες αγορές στις 15 Σεπτεμβρίου. Επιπλέον, μάθαμε για την τιμή του, η οποία θα τοποθετηθεί στα 299€.

PlayStation4_Slim.jpg

Enternity.gr

Video presentation εδω

Edited by Panagiotis54
  • Like 1

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.