Jump to content
Xalaros_Xal

PlayStation 4

Recommended Posts

Συμφωνω αλλα δυστυχώς οι εξελίξεις/τεχνολόγια/αγορά τρέχουν οποτε λογικό ειναι οι εταιρίες το εκμεταλλεύονται . Τωρα το ποσο καμμενος ειναι ο καθένας ειναι αλλο καπέλο

Χριστακη μου, οποιος ειναι καμμενος να παει να παρει λαδι με δεικτη προστασιας 4, καροτελαιο. Δεν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε πσ3 καιο πσ4, ΤΩΡΑ!!! Και το τονιζω το "ΤΩΡΑ'' διοτι σιγουρα θα υπαρξουν στο εγγυς μελλον. Αλλωστε,  το βλεπεις και συ.

Χριστακη μου, οποιος ειναι καμμενος να παει να παρει λαδι με δεικτη προστασιας 4, καροτελαιο. Δεν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε πσ3 καιο πσ4, ΤΩΡΑ!!! Και το τονιζω το "ΤΩΡΑ'' διοτι σιγουρα θα υπαρξουν στο εγγυς μελλον. Αλλωστε,  το βλεπεις και συ.

Υπάρχει και μάλιστα αρκετά σημαντική.

Έχεις παίξει fifa σε PS4?

Το βλέπεις από το 1' λεπτό.

Μην μου κάνεις αυτούς που έχουν γνώμη χωρίς να έχουν δοκιμάσει.

Edited by zougaman

Για το Call of Duty: Ghosts αλλά και για το AC: Blacκ Flag επιβεβαιώνω και 'γώ ότι διαφορά υπάρχει.

Τα καλύτερα όμως ακόμα δεν έχουν έρθει!

Έχεις παίξει fifa σε PS4?
Το βλέπεις από το 1' λεπτό.
Μην μου κάνεις αυτούς που έχουν γνώμη χωρίς να έχουν δοκιμάσει.

Στεφανε, ζυγαρια εχεις στο σπιτι;;;(οχι της μικρης.....).

Βρε φιλε μου καλε, απο τα δικα σας λεγομενα το λεω οτι δεν εχει διαφορες. Βεβαιως και δεν εχω ιδία αποψη, αλλα εχει τη διαφορα των 400 ευρω;; (Αυτα που κοροιδευω δεν τα κανω). Ερωτηση κανω, δεν το παιζω πονηριδης, ο τελευταιος ειμαι αλλωστε, που θα το κανει αυτο.

Στεφανε, ζυγαρια εχεις στο σπιτι;;;(οχι της μικρης.....).

Βρε φιλε μου καλε, απο τα δικα σας λεγομενα το λεω οτι δεν εχει διαφορες. Βεβαιως και δεν εχω ιδία αποψη, αλλα εχει τη διαφορα των 400 ευρω;; (Αυτα που κοροιδευω δεν τα κανω). Ερωτηση κανω, δεν το παιζω πονηριδης, ο τελευταιος ειμαι αλλωστε, που θα το κανει αυτο.

Έχω παίξει σε PS3 & PS4 και έχω άποψη αφού είναι το μόνο παιχνίδι που προλαβαίνω να παίζω.

Η διαφορά είναι 200 ευρώ γιατί το PS3 έχει 200 ευρώ να το αγοράσεις τώρα.

Αν κάποιος έχει 200 ευρώ και θέλει κονσόλα καλύτερα να περιμένει τα Χριστούγεννα να πει τα κάλαντα και να μαζέψει άλλα 200 παρά να τα σκάσει για να πάρει μια κονσόλα που έχει αρχίσει και μένει στα ράφια λόγω PS4! (το ανηψάκι μου τα μάζεψε άνετα από κάλαντα για όποιον πάει να πει εξυπνάδα :P )

(το ανηψάκι μου τα μάζεψε άνετα από κάλαντα για όποιον πάει να πει εξυπνάδα :p )

Που πηγε και τα ειπε τα καλαντα ρε συ στην Εκαλη ?

Πες του φετος να με παρει παρεα...

Που πηγε και τα ειπε τα καλαντα ρε συ στην Εκαλη ?

Πες του φετος να με παρει παρεα...

χαχαχα  φετος παμε και οι 3! ουτε στο κωλονακι να πηγαινε ρε

Edited by john_killer_7

Και εγώ έπαθα σοκ όταν μου τα έδειξε :D

Σε 3 χωριά - 2 άτομα.

Η πλάκα είναι ότι το έκανε για να πάρει το PS3 και τελικά του έδωσα εγώ το δικό μου οπότε φαντάζεστε τι έγινε μετά.

CODάκιας έχει γίνει :D

PES παίζει αλλά φιφα ακόμα όχι....

ΑΛΛΑ όταν είδε στο PS4 έπαθε πλάκα ΑΡΑ :

ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΡΕΛΟ  .......

Και στην κινεζική αγορά το PlayStation 4

Φαίνεται πως η Sony θα ακολουθήσει τον δρόμο που χάραξε η Microsoft (με το Xbox One), μιας και η ιαπωνική εταιρεία υπέγραψε συμφωνία εμπορικής εκμετάλλευσης του PlayStation 4 στην αγορά της Κίνας, στην οποία μέχρι πρότινος είχε απαγορευτεί η πώληση συστημάτων οικιακής ψυχαγωγίας. Αξίζει να σημειωθεί, ότι η συμφωνία που σχηματίζεται ως δύο κοινοπραξίες (hardware και software) με την Shanghai Oriental Pearl, δίνει στην Sony πρόσβαση στα -κατ 'εκτίμηση- 500 εκατομμύρια gamers στην Κίνα. Στην εν λόγω αγορά μέχρι σήμερα μονοπωλούσαν τα PCs, οι φορητές συσκευές και τα online games, τα οποία θεωρούνται ως βασικός τομέας ανάπτυξης για τους κατασκευαστές οικιακών συστημάτων.

PS4_China_News_Image_01.jpg

Σε δήλωσή του στο Χρηματιστήριο της Σαγκάης, στέλεχος από την Shanghai Oriental Pearl τόνισε μεταξύ άλλων ότι «η κοινοπραξία θα βασίζεται στις νομοθεσίες του κράτους, ενώ θα εισαγάγει παιχνίδια που θα σέβονται τις συνθήκες της χώρας, καθώς και τις προτιμήσεις των gamers».

Πηγή

"500 εκατομμύρια gamers στην Κίνα"!!!!!! Ποσο κανει ενα ps4 ειπαμε?!!

Έχω παίξει σε PS3 & PS4 και έχω άποψη αφού είναι το μόνο παιχνίδι που προλαβαίνω να παίζω.
Η διαφορά είναι 200 ευρώ γιατί το PS3 έχει 200 ευρώ να το αγοράσεις τώρα.
Αν κάποιος έχει 200 ευρώ και θέλει κονσόλα καλύτερα να περιμένει τα Χριστούγεννα να πει τα κάλαντα και να μαζέψει άλλα 200 παρά να τα σκάσει για να πάρει μια κονσόλα που έχει αρχίσει και μένει στα ράφια λόγω PS4! (το ανηψάκι μου τα μάζεψε άνετα από κάλαντα για όποιον πάει να πει εξυπνάδα :P )

Χαχαχαχα...Καλα ενταξει. Δε μου λες.....τι γινεται οταν: Εχεις 2 παιδια, σου χουνε κοψει 600 ευρω, περιμενεις 3ο τεκνο, οι μισθοι και των 2 φτανουνε ισα ισα για τα μηνιατικα εξοδα, θες κανα τριαρι για τη γεννα και οτι εξοδα συννεπαγονται για μια 5μελης οικογενεια.....εφ εξης;;; Αυτος ο κακομοιρης ο αντρας τι να πει και τι να κανει;;; γι αυτο λεω....ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ 2017(αμα το πεις προφορικα κανει.και ριμα....αμ πως;;....)Να χει ολος ο κοσμος απο μια κονσολα, ματσ-μουτσ.-
  • Like 3

Χαχαχαχα...Καλα ενταξει. Δε μου λες.....τι γινεται οταν: Εχεις 2 παιδια, σου χουνε κοψει 600 ευρω, περιμενεις 3ο τεκνο, οι μισθοι και των 2 φτανουνε ισα ισα για τα μηνιατικα εξοδα, θες κανα τριαρι για τη γεννα και οτι εξοδα συννεπαγονται για μια 5μελης οικογενεια.....εφ εξης;;; Αυτος ο κακομοιρης ο αντρας τι να πει και τι να κανει;;; γι αυτο λεω....ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ 2017(αμα το πεις προφορικα κανει.και ριμα....αμ πως;;....)Να χει ολος ο κοσμος απο μια κονσολα, ματσ-μουτσ.-

Καταρχήν η ώρα η καλή :D

Δεύτερον αν πας για 5 team family :D  πότε θα παίζεις βρε γέρο???

Τρίτον σε αυτό το επιχείρημα σου πάω πάσο. Εκεί respect. Στο άλλο για τις διαφορές σου απάντησα.

Τέταρτον Σου έχω πει να σου μάθω trading να το πάρεις τσάμπα αλλά μου το παίζεις δύσκολος.... 

• Like 1

Καταρχήν η ώρα η καλή :D

Δεύτερον αν πας για 5 team family :D  πότε θα παίζεις βρε γέρο???

Τρίτον σε αυτό το επιχείρημα σου πάω πάσο. Εκεί respect. Στο άλλο για τις διαφορές σου απάντησα.

Τέταρτον Σου έχω πει να σου μάθω trading να το πάρεις τσάμπα αλλά μου το παίζεις δύσκολος.... 

XAXAXAXA!! ποτε θα παιζω λες;;......εχεις ακουσει το τραγουδι που λεει, " εγω τη νυχτα μονο ζω, μαζι μ εκεινους π αγαπω......." ή "παιδι της νυχτας ειμ εγω..." να καπως ετσι.....Δρακουμελ.

Τοσο καιρο τι νομιζεις οτι κανω;;; ειτε trading, ειτε θα ψαχνω την ιδανικη ενδεκαδα, ειτε θα ψαχνω τους ιδανικους παιχτες(αμυνα/επιθεση.)....αλλα πεφτω ΠΑΝΤΑ πανω σε glitch.και τα ανατρεπω όλα.......κατι σαν τον Νευτωνα, πριν ανακαλυψει τους διαφορους νομους της Φυσικης.........

σ.σ. Ρε ανθρωπε του Θεου και της Παναγιας, ποσες φορες θα σου πω οτι το θεμα του πς4 δεν ειναι μονον οικονομικο.....δεν θα μου παρουνε οι πουσ.....ραδες 500 ευρω ετσι, θα τους το παρω 150 ευρω κατω. Θα ναι αυτες οι γιορτες;;;; θα ναι οι αλλες;;;; θα μου το κανει δωρο καποιος/α;;;θα το κερδισω καπου;;.....αλλα 500 ευρω, ΟΥΧΙ....ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ.....δεν τους τα δινω, να χτυπαν το........ποπο τους κατω.

Edited by vagalgoe

1) πολυβολο έχεις μεσα στα πόδια σου κ γενοβολας συνέχεια με το καλο.<br />2)399€ κανει κ ηδη αμα ψάξεις το βρίσκεις κ με 350€

Χριστο.......σαν πολυβολο....οχι ακριβως, αλλα σαν πολυβολο....πυροβολο θα το.λεγα.....χαχαχαχα

Λεω 500 με τα παρελκομενα...

Τα παρεκολμενα τα βρίσκεις κ πιο φτηνά τωρα μιλά για ps plus κ FIFA 14. Mε 430 κανεις δουλεια αμα ψάξεις φτηνότερα δλδ 200€ η κονσόλα δεν νομιζω να γίνει πριν την 5ετια . Εδω το ps3 πουλιέται τωρα 220€

Σε 6 μήνες όλα τα παιχνίδια θα έχουν διαφορετικές μηχανές για PS3-PS4. Ακόμα και το CoD θα γίνει next gen :) :) :)

Η Sony γιορτάζει την 75η επέτειο του Batman

Ο Batman ήταν, είναι και θα είναι... παντού, στη μεγάλη οθόνη, στην τηλεόραση στα video games, σε χιλιάδες comics και graphic novels, αφού είναι ένας από τους πιο εμβληματικούς υπερήρωες που έχει δημιουργηθεί ποτέ. Ο Μασκοφόρος Εκδικητής έκλεισε 75 χρόνια παρουσίας και η Sony για να το γιορτάσει, αυτή την εβδομάδα προσφέρει (μέσα από το PlayStation Store) μία σειρά από Batman τίτλους και DLCs, με σημαντική έκπτωση.

Batman_75th_News_Image_01.jpg

Ανάμεσα στο νέο περιεχόμενο περιλαμβάνονται τίτλοι όπως είναι Batman: Arkham Αsylum, Batman: Arkham City και Batman: Arkham Origins, Injustice: Gods Among Us και άλλα. Μπορείτε να δείτε την πλήρη λίστα στο ευρωπαϊκό PlayStation Blog.

Enternity.gr

• Like 1

Οι αλλαγές του φημολογούμενου νέου μοντέλου του PS4

Φαίνεται πως η Sony ετοιμάζει ήδη το επόμενο μοντέλο του PlayStation 4, σύμφωνα με δημοσίευμα της ιστοσελίδας GamingBolt. Το ίδιο Μέσο αναφέρει ότι το σύστημα έχει αριθμό μοντέλου CUH-1115 (τα δύο τελευταία ψηφία αφορούν στην περιοχή), ενώ έρχεται με μέγιστη συχνότητα ρολογιού στα 2.75 GHz και με θερμοκρασία περιβάλλοντος λειτουργίας 5-35 C. Σε ό,τι αφορά το βάρος, καθώς και το μέγεθος του νέου μοντέλου φαίνεται πως δεν θα υπάρξουν σημαντικές αλλαγές από το αρχικό PS4, ενώ εντοπίζονται ορισμένες παραλλαγές στο WLAN και το Bluetooth που ενσωματώνει το οικιακό σύστημα.

PS4_Console_News_Image_14.jpg

Αξίζει να σημειωθεί, ότι τα σχετικά έγγραφα αφαιρέθηκαν από την ιστοσελίδα της FCC (Federal Communications Commission). Ωστόσο ο χρήστης Zontas-GR από το ελληνικό PlayStation community έδωσε στη δημοσιότητα κάποια screenshots, τα οποία μπορείτε εδώ. Ίσως στην Ε3 2014 να αποκαλυφθούν περισσότερες πληροφορίες.

Enternity.gr

https://twitter.com/PlayStationEU/status/473783350788755456

EDIT 

ακυρο 

The "Watch_Dogs™ Retweet” competition (“Competition”) is open to persons aged 18 years or over who are residents of Austria, Denmark, Finland, Germany, Ireland, Netherlands, New Zealand, Slovakia, Switzerland, United Kingdom (“Entrant Countries”) 

Edited by alan sirer

Καλημέρα.

Μια ερώτηση. Θέλω να πάρω καλώδιο ρεύματος για το ps4. Παίρνω οποιοδήποτε αυτού του τύπου ή θέλει κάποιο συγκεκριμένο? Για την ακρίβεια έχω ένα σπίτι από Laptop. Μπορώ να χρησιμοποιήσω και αυτό? 

Κάτι τέτοιο έχω αλλά με τη δική μας υποδοχή στην πρίζα. 

$_35.JPG?set_id=880000500F

Παίρνω τη σκυτάλη από τον Broxopio, για του οποίου την ερώτηση...δεν έχω ιδέα δυστυχώς (καλύτερα σιγουρέψου πρώτα, μην έχεις κανένα πρόβλημα στο τέλος με την κονσόλα), και θέτω επόμενο ερώτημα: έχει κανείς συναντήσει το Error CE-34878-0 στο Playstation 4; Mου το κάνει στο Φίφα (καλά, δεν έχω πάρει ακόμα άλλο παιχνίδι), αλλά από ό,τι βλέπω ψάχνοντας, γίνεται και σε άλλα παιχνίδια. Μόλις τελειώνω ένα ματς και πάει να συνεχίσει, κρασάρει και με πετάει στην αρχική επιφάνεια του Ps4. Στο Career ευτυχώς μπορώ να παίζω όσα ματς θέλω, αλλά μόλις πάω να βγω, με πετάει. Έχω βρει διάφορα πιθανά fixes που προτείνουν κάποιοι στο Youtube, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάτι. 

Όποιος έχει καμία ιδέα, ας πει........

Παίρνω τη σκυτάλη από τον Broxopio, για του οποίου την ερώτηση...δεν έχω ιδέα δυστυχώς (καλύτερα σιγουρέψου πρώτα, μην έχεις κανένα πρόβλημα στο τέλος με την κονσόλα), και θέτω επόμενο ερώτημα: έχει κανείς συναντήσει το Error CE-34878-0 στο Playstation 4; Mου το κάνει στο Φίφα (καλά, δεν έχω πάρει ακόμα άλλο παιχνίδι), αλλά από ό,τι βλέπω ψάχνοντας, γίνεται και σε άλλα παιχνίδια. Μόλις τελειώνω ένα ματς και πάει να συνεχίσει, κρασάρει και με πετάει στην αρχική επιφάνεια του Ps4. Στο Career ευτυχώς μπορώ να παίζω όσα ματς θέλω, αλλά μόλις πάω να βγω, με πετάει. Έχω βρει διάφορα πιθανά fixes που προτείνουν κάποιοι στο Youtube, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάτι. 

Όποιος έχει καμία ιδέα, ας πει........

Εμένα το fifa 14 δεν μου έχει κρασάρει (ευτυχώς ποτέ). Δεν έχω ξεκινήσει carrer. Παίζω απλά exhibition match και ποτέ δεν με έχει πετάξει. Το μόνο πρόβλημα που συναντώ είναι να χάνονται τα δεδομένα του fifa όταν συνδέω 2 μοχλούς. Τα πάντα από τον έναν user. Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά λίγο που έψαξα στο internet το έχουν και άλλοι χρήστες. Το έχω αναφέρει και στο thread του fifa 14. 

@[member="toninio"] το ειχα πριν καιρό κ ειχα δοκιμάσει τα πάντα λύθηκε μονο του Edited by xristos1111

Thanks παίδες. Eίναι συνηθισμένο σφάλμα που έχουν πολλοί χρήστες, και πιθανά έχει να κάνει με κάποιο corrupted save, το οποίο εξακολουθεί και δημιουργεί το error, άπαξ και δημιουργηθεί. Θα δοκιμάσω να μπω με άλλον User (νομίζω είχα φτιάξει κι έναν αμερικάνικο στο ps3) να δω τι θα γίνει. 

Πάντως, αυτά είναι απαράδεκτα από τη Sony, κι έπρεπε να βγαίνουν άμεσα fixes.......

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...