Jump to content
Xalaros_Xal

PlayStation 4

Recommended Posts

Έλα φίλε, λοιπόν είχα λογαριασμό ήδη στο Ps3, με το όνομα leandro_lima. Με το που έστησα το Ps4, μου ζήτησε να κάνω νέο χρήστη ή κάτι τέτοιο, το έκανα Παρασκευή βράδυ βιαστικά, όπως και όλα τα υπόλοιπα, ρυθμίσεις ίντερνετ κλπ. Όταν ανοίγει το Ps4, με βάζει ως Toni Yia, χωρίς παύλα ανάμεσα. Aλλά μάλλον στο psn είμαι "leandro_lima". Προφανώς, με άφησε να αφήσω κενό στο Toni Yia, επειδή μάλλον είναι απλά το όνομα χρήστη της κονσόλας. Γενικά, αυτά τα κάνω πάντα βιαστικά και μετά μπερδεύομαι, ενώ σπανίως μπαίνω στο psn και ακόμα πιο σπανίως παίζω online, οπότε είμαι λίγο σκράπας σε αυτά.....

Edit: μόλις άνοιξα την κονσόλα και βλέπω με έχει leandro_lima στα διάφορα notifications κλπ......

Edited by toninio
  • Like 2

@[member="toninio"] σε έκανα add<br />@[member="broxopios"] πες μας και το δικο σου
  • Like 1

[quote name="xristos1111" post="515400" timestamp="1394042957"]@[member="toninio"] σε έκανα add
@[member="broxopios"] πες μας και το δικο σου[/quote]

Εμένα είναι λογικά broxopios. Όπως το είχα από παλιά στο ps3. Για κάντε μια δοκιμή.

Sent from my phone using Tapatalk

Υπάρχει ναι και σε έκανα ηδη add .<br />Το θεμα ειναι να το έχεις επιλέξει κ εσυ σαν Psn id στο ps4.

Το έχω κάνει μόνο στο site της sony. Λογικά μόλις μου έρθει η κονσόλα, θα μπορώ απλά να κάνω log in με αυτό το id. Θα δείξει...

Το έχω κάνει μόνο στο site της sony. Λογικά μόλις μου έρθει η κονσόλα, θα μπορώ απλά να κάνω log in με αυτό το id. Θα δείξει...

εγώ σε κάλεσε να παίξουμε και friendly :D

troll

• Like 1

Παιδια το χετε δει αυτο? Φαινεται φοβερο!

http://www.youtube.com/watch?v=RS-PQILby90

http://controllermax.com/

Γλιτωνεις λεφτα απ'το να αγοραζεις χειριστηρια και χρησιμοποιεις αυτα που ειδη εχεις οπου γουσταρεις!

edit: Παιδια θελω να αγορασω τα προστατευτικα για τους μοχλους. Βρηκα αυτα εδω αλλα μου βγαινουν στα 12€ και νομιζω οτι ειναι πολλα για αυτα τα παπαρακια.

Κοιταξα και στο skroutz αλλα δεν βρισκω τιποτα. Εσεις απο που τα εχετε παρει? Καμια προταση?

edit 2: Δεν ξερω πως δεν σκεφτηκα αυτο το site νωριτερα! Τελικα πηρα αυτα εδω. Τα ειχε σε προσφορα με 1,50€ και πηρα 2. Το καλο ειναι οτι εχει και free shipping.

ΥΓ: Εντελως ακυρο αλλα βαζω κ αυτο που το βρηκα τυχαια, γιατι καποιον μπορει να ενδιαφερει. Σορρυ για το off topic.

http://www.youtube.com/watch?v=p4qEJuwUbmg

Edited by alexisss13
  • Like 2

@[member="toninio"] σε έκανα add<br />@[member="broxopios"] πες μας και το δικο σου

Nαι, φίλε, σε είδα. Eίχα κι άλλο ένα αίτημα, πρέπει να είναι ο zougaman ή κάνω λάθος.. Εκανα add και στα δύο, εννοείται.......

Nαι, φίλε, σε είδα. Eίχα κι άλλο ένα αίτημα, πρέπει να είναι ο zougaman ή κάνω λάθος.. Εκανα add και στα δύο, εννοείται.......

εγώ θα σου κάνω το βράδυ :D

Παιδια το χετε δει αυτο? Φαινεται φοβερο!

www.youtube.com/watch?v=RS-PQILby90

http://controllermax.com/

Γλιτωνεις λεφτα απ'το να αγοραζεις χειριστηρια και χρησιμοποιεις αυτα που ειδη εχεις οπου γουσταρεις!

Το κοιτούσα αυτό το ανταπτοράκι έντονα αλλά πριν μια βδομάδα δεν υποστήριζε ps4 κονσόλα. Είχαν πει ότι είναι θέμα χρόνου, όπως φάνηκε τελικά.

Μπράβο Αλέξη για την ενημέρωση. Προσωπικά θα χτυπήσω ένα άμεσα, γιατί όσο καλός κι αν είναι ο μοχλός του ps4, προτιμώ πολύ περισσότερο του 360. 

Edit: Παίδες προσοχή. Νομίζω ότι ακόμη το η ps4 κονσόλα δεν υποστηρίζεται. Μπήκα στο φόρουμ και οι τύπου γράφουν ότι θα υπάρξει επίσημη ανακοίνωση μόλις έχουν κάτι έτοιμο. Προς το παρόν δεν γίνεται.

Edited by broxopios

Σωστός ο alexisss13 για την ενημέρωση. :good: Φοβερά χρήσιμο ανταπτοράκι κι ακόμα κι αν δεν υποστηρίζει ακομα Ps4, σίγουρα θα γίνει σύντομα....

Zougaman, κάποια στιγμή θα μπω απόψε, ίσως αργά, οπότε θα το δω......

H κονσόλα είναι απλή, εντελώς minimal σχεδιαστικά, ενώ είναι μικρή σε μέγεθος (σε αντιθεση με το μπαούλο του Ps3, το fat) και πάρα πολύ αθόρυβη.

Το νέο dualshock είναι όπως το λένε, αρκετά καλύτερο από το προηγούμενο. Λίγο πιο μεγάλο, αρκετά πιο στιβαρό, πολύ καλύτεροι μοχλοί, κλάσεις ανώτερες σκανδάλες.  

Γενικά, είναι πολύ ευχάριστες οι εντυπώσεις ως τώρα, αν και δεν έχω προλάβει να το μελετήσω και πολύ. Βασικά, καλά παιχνίδια να βγουν, που θα βγουν, και αυτό μετράει. Και φυσικά, καλά ποδοσφαιράκια, εννοείται. 

Από Πέμπτη έχω κι εγώ το ps4. Οι εντυπώσεις μου είναι ίδιες με του από πάνω μου για να μην τα ξαναγράφω. Και όπως είπε ο Αντώνης, καλά παιχνίδια να βγουν που αυτό το θεωρώ σίγουρο.

Προσωπικά περιμένω πως και πως για ένα ανταπτοράκι που θα συνδέει τον μοχλό του 360 στο ps4. Ειδικά σε ποδοσφαιράκι δεν με βολεύει καθόλου.

Έπαιξα κι εγώ το fifa 14 και τις εντυπώσεις μου θα τις γράψω σε λίγο στο γνωστό τόπικ. 

psn: broxopios για όποιον θέλει.

Edited by broxopios
  • Like 1

Άντε broxopios, καλορίζικο κι εσύ φίλε και καλώς το δέχτηκες.  :victory:  Προς το παρόν δεν υπάρχουν ακόμα δυνατοί τίτλοι, αλλά είναι να μην γίνει η αρχή....

Τελικά, όπως φαίνεται, το θέμα του χειριστηρίου είναι απόλυτα υποκειμενικό. Είναι πώς κάθεται στο χέρι του καθενός, τί έχει συνηθίσει κλπ. Πχ, εμένα με βολεύει αρκετά το dualshock (δεν είχα πρόβλημα με το 3, ενώ το 4 με βολεύει ακόμα καλύτερα). Ωστόσο, χωρίς να έχω δοκιμάσει πολλά χειριστήρια, νομίζω ότι σε κάποια σημεία θα μπορούσε να είναι καλύτερο, πχ στις "λαβές" κι αναφέρομαι στην κυρτότητά τους, καθώς και στη γωνία τους σε σχέση με το σώμα, τους μοχλούς και τα κουμπιά\σκανδάλες κλπ, για το δικό μου χέρι τουλάχιστον. Δεν χάνω να δοκιμάσω και χειριστήριο του Xbox κάπου.....

Edited by toninio

[quote name="toninio" post="515710" timestamp="1394325930"]
Τελικά, όπως φαίνεται, το θέμα του χειριστηρίου είναι απόλυτα υποκειμενικό. [/quote]

Σαφώς και είναι. Είναι το πως κάθεται καλύτερα στο χέρι του άλλου.

Του xbox360 εκτός από την φοβερή αίσθηση που μου δίνει, έχει τους αναλογικούς μοχλούς εκεί που βολεύουν τους αντίχειρες. Αν ο DS4 είχε τον αριστερό αναλογικό στη θέση του dpad, νομίζω θα ήταν πολύ καλύτερα.

Εγω πιστευω οτι ειναι θεμα συνηθειας.Και εγω παλιοτερα δεν μπορουσα με τιποτα να παιξω αν δεν ειχα μοχλο του xbox360.Τωρα πλεον εχω συνηθισει τοσο πολυ τους μοχλους της sony(ds3 & ds4) που οταν πιανω το μοχλο του 360 αισθανομαι οτι υστερω παικτικως σε οποιο παιχνιδι και αν παιζω.

• Like 2

Παιδια θελω τη βοηθεια σας!!Αν κανω νεο psn account θα χασω τα save μου που ειχα απο τιο προηγουμενο account τα save εννοω θα σβηστουν???

Παιδια θελω τη βοηθεια σας!!Αν κανω νεο psn account θα χασω τα save μου που ειχα απο τιο προηγουμενο account τα save εννοω θα σβηστουν???

Χωρίς να είμαι 100% βέβαιος, νομίζω πως ναι. Από τη στιγμή που θα πρόκειται για νέο χρήστη είναι και λογικό. Δεν ξέρω βέβαια αν έχει καμία ρύθμιση για να μεταφέρεις τα δεδομένα σου, αλλά νομίζω πως όχι. 

edit: εννοείς τα save που έχεις στην κονσόλα ή δεδομένα στο λογαριασμό σου? 

Edited by broxopios

Χωρίς να είμαι 100% βέβαιος, νομίζω πως ναι. Από τη στιγμή που θα πρόκειται για νέο χρήστη είναι και λογικό. Δεν ξέρω βέβαια αν έχει καμία ρύθμιση για να μεταφέρεις τα δεδομένα σου, αλλά νομίζω πως όχι. 

edit: εννοείς τα save που έχεις στην κονσόλα ή δεδομένα στο λογαριασμό σου? 

στη κονσολα π.χ. το career στο φιφα

Εγώ  επειδή έχω 2 accounts, θα σου πω ότι το ένα account με το άλλο είναι τελείως διαφορετικά.

Δεν αναγνωρίζει τίποτα επειδή είναι άλλος χρήστης.

• Like 1

στη κονσολα π.χ. το career στο φιφα

Στο ps4 δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά στο ps3 μπορούσες κανονικά να παίξεις τα save σε όποιον χρήση ήθελες. Εξάλλου μπορείς να τα κάνεις export σε ένα φλασάκι και να τα περάσεις εκεί που θες. Λογικά θα γίνεται και στο ps4 αυτό. Για δες λίγο. 

• Like 1

Καλησπερα

Υπαρχει τροπος να παιξει το PES2014 στο PS4??

Ευχαριστω

Καλησπερα

Υπαρχει τροπος να παιξει το PES2014 στο PS4??

Ευχαριστω

Όχι, το επόμενο (PES 2015) θα είναι συμβατό με το PS4.

Οσοι θέλετε και μπορείτε, μπορείτε να αλλάξετε την μπαταρία του DS4 με αυτήν του DS3. Ειναι 4v και κρατάει περισσότερο απο αυτήν του DS4 που ειναι 3,7v και εχει και την επιβάρυνση του LED.
  • Like 1

Οσοι θέλετε και μπορείτε, μπορείτε να αλλάξετε την μπαταρία του DS4 με αυτήν του DS3. Ειναι 4v και κρατάει περισσότερο απο αυτήν του DS4 που ειναι 3,7v και εχει και την επιβάρυνση του LED.

Πως το κανουμε αυτο φιλε χρηστο?

Πρέπει να ανοίξεις κ τα δυο χειριστήρια.ειναι σχετικά εύκολο αν θες ψάξε στο YouTube
  • Like 1

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...