Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Buddha

YouTube-Google

Recommended Posts

Εχει κανεις ιδεα πως μπορω να αλλαξω το βασικο email στον λογαριασμο μου youtube απο gmail σε αυτο που χρησιμοποιω παντου ?
Δυστυχως η google νομιζω οτι χαλαει το youtube με διαφορους τροπους.
Εκανα σημερα νεο λογαριασμο στο youtube και με το ζορι να μου κανει λογαριασμο gmail και google+.
εδω και χρονια χρησιμοποιω hotmail και δε βρισκω λογο να το αλλαξω, εχω βολευτει και μου αρεσει.
το θεμα ειναι οτι η google με αναγκαζει να εχω λογαριαμο gmail και ετσι οτι εχει σχεση με το youtube (σχολια, απαντησεις κλπ) πανε στο gmail και εγω δε τα βλεπω ποτε.
το εψαξα αλλα ακρη δε βρισκω κ ετσι ρωταω εδω αν ξερει καποιος πως και εαν αλλαζει το βασικο email στο youtube...

Κατα 99% δεν γίνεται... Η Google προσπαθεί με κάθε τρόπο να πάρει "πελάτες" προς το μέρος της, και στο τέλος καταντάει να τους διώχνει, κάτι που δεν έχουν καταλάβει... :shutup:

Ακόμη ένα παράδειγμα επιθετικής πολιτικής μάρκετινγκ που απεχθάνομαι. Ακόμη ένας λόγος για τον οποίο κατατάσσω την Google στην ίδια κατηγορία φασιστόμουτρων όπως την ImageSucks.

Buddha, σαν έξυπνο παλικάρι που είσαι, μπορείς να ξεπεράσεις το πρόβλημα σου ακολουθώντας άλλο μονοπάτι. Αντί να συνδέσεις το Hotmail με το Utoob, μπορείς να συνδέσεις το Gmail με το Hotmail.

Για να λαμβάνεις τα μηνύματα από τον λογαριασμό σου στο Gmail, στο Inbox του λογαριασμού σου στο Hotmail:
- Login στο Hotmail
- Options
- Sending/Receiving email from other accounts
- Add an email account
- Συμπλήρωσε το email address και το password του λογαριασμού σου στο Gmail και ακολούθησε τις οδηγίες.

Τις πιο πάνω επιλογές μάλλον θα τις βλέπεις στα Ελληνικά εσύ, αλλά νομίζω ότι είναι αρκετά για να καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις.

[quote name='Djisves' date='10 December 2012 - 05:14 PM' timestamp='1355152484' post='458262']
Ακόμη ένα παράδειγμα επιθετικής πολιτικής μάρκετινγκ που απεχθάνομαι. Ακόμη ένας λόγος για τον οποίο κατατάσσω την Google στην ίδια κατηγορία φασιστόμουτρων όπως την ImageSucks.

Buddha, σαν έξυπνο παλικάρι που είσαι, μπορείς να ξεπεράσεις το πρόβλημα σου ακολουθώντας άλλο μονοπάτι. Αντί να συνδέσεις το Hotmail με το Utoob, μπορείς να συνδέσεις το Gmail με το Hotmail.

Για να λαμβάνεις τα μηνύματα από τον λογαριασμό σου στο Gmail, στο Inbox του λογαριασμού σου στο Hotmail:
- Login στο Hotmail
- Options
- Sending/Receiving email from other accounts
- Add an email account
- Συμπλήρωσε το email address και το password του λογαριασμού σου στο Gmail και ακολούθησε τις οδηγίες.

Τις πιο πάνω επιλογές μάλλον θα τις βλέπεις στα Ελληνικά εσύ, αλλά νομίζω ότι είναι αρκετά για να καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις.
[/quote]
ενταξει οτι και να πω ειναι λιγο! εισαι αρχηγος! τρομερη κολπαρα αυτη!!!! ευχαριστω παρα πολυ! ααααααχ το ευχαριστηθηκα που τους την εκανα ετσι.... ε μα το εχουνε παρακανει τι φασιστικα πραματα ειναι αυτα.... μια χαρα ηταν αυτονομο το utube αναθεμα την γοογλε!
με το ιματζσακ δεν ηξερα οτι υπηρχε παρομοιο προβλημα, παλια που το χρησιμοποιουσα δε εκανε τιποτα κουλα, τωρα εχω βολευτει με το postimage.org που ειναι σουπερ!
και παλι ευχαριστω με εβγαλες απο μια δυσκολη θεση....
μακαρι να μου φερναν πισω και τον παλιο μου λογαριασμο που τον εκλεισαν χωρις να μ στειλουν εστω ενα εμαιλ η προειδοποιηση.... ειχα ανεβασει 3 ολοκληρες σειρες, πολλα ντοκιμαντερ και πολλα πολλα τραγουδια. το καναλι ειχε 3εκ. προβολες και πολλους συνδρομητες αλλα δυστυχως το εκλεισαν και ποτε δεν εμαθα το γιατι.. ε και απο τοτε αρχισαν και τα προβληματα μου γιατι αυτος ο λογαριασμος ηταν παλιος ενω μετα τον μαρτιο του 09 απο οτι εμαθα οποιος ανοιγει λογαριασμο youtube παιρνει πακετο και google+ gmail κλπ κλπ... με το ζορι δηλαδη και αντι να κερδιζει κοσμο οπως λεει και ο ratatouille απο πανω τελικα τον χανει....

[quote name='Buddha' date='11 December 2012 - 09:17 AM' timestamp='1355210235' post='458351']. . .
ειχα ανεβασει 3 ολοκληρες σειρες
. . .
αλλα δυστυχως το εκλεισαν και ποτε δεν εμαθα το γιατι
. . .[/quote]
Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρος ο λόγος που σου έκλεισαν τον λογαριασμό. :whistling:

[quote name='ilias_gr' date='11 December 2012 - 12:25 PM' timestamp='1355221550' post='458368']
Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρος ο λόγος που σου έκλεισαν τον λογαριασμό. :whistling:
[/quote]
δε νομιζω να ειναι γ αυτο τις ειχα πολυ καιρο και δε υπηρχε κανενα προβλημα, ασε που υπαρχουν αρκετοι λογαριασμοι που εχουν ανεβασει τα ιδια και πριν απο εμενα και ειναι ακομη εκει...
βεβαια επειδη ειχα ανεβασει πολλα πραγματα ισως καποιο απο ολα να την εκανε την ζημια και υποψιαζομαι πιο... ειχα ανεβασει ενα ακυκλοφορητο ραπ βιντεο κλιπ αμερικανικο που επεσε στα χερια μου και μαλλον αυτο ηταν. τουλαχιστον ας με ενημερωναν. ποτε δεν ειχα προειδοποιηση για οτιδηποτε...

Ναι ενώ η Microsoft με τo windowslive πάει πίσω... Εγώ πάντως έχω κάνει το ίδιο πράγμα αλλα απο την ανάποδη, να μου στέλνει τα mail απο το windowslive στο gmail... Οι κρυψίνοι δε δίνουν mail server να συνδεόμαστε απο κανα mail client να κάνουμε τη δουλειά μας. Ή αν δίνουν, δίνουν pop3 και γεμίζει με το πρώτο sync ο δίσκος 20 giga... Αφήστε μας ρε...

Δυστυχώς αυτό που λέει ο Buddha ισχύει, αλλα ισχύει μόνο με τις επεκτάσεις της google. Γενικά ισχύει πάντοτε αυτό... Όταν μια εταιρεία αγοράζει κάτι απο άλλους χωρίς καν να το φτιάξει το κάνει σα τα μουτρα της... Και έχω την εντύπωση οτι θα γίνει ίδια ιστορία και με το skype τώρα... Αλλα κατα τα άλλα οι υπηρεσίες της google είναι πολύ κομπλέ, με εξαίρεση αυτη τη φθηνή αντιγραφή που λέγεται google plus...

Μήπως αν στέλναμε ένα ομαδικό PM να μας ακούγανε? Δεν είναι κατάσταση αυτή. Στο παλιό μου κανάλι που είχα hotmail δεν με βάζει καθόλου και είχα πάρα πολλά views!!! Τι να τους πεις? Τουλάχιστον ας το έπαιρνε η google και ας αφήναν δεύτερη επιλογή για εγγραφή με άλλο email....

Καλησπέρα σας,

παραθέτω εδώ ένα λινκ με το ερωτηματολόγιο που δημιούργησα με στόχο την έρευνα αγοράς για τις προτιμήσεις των καταναλωτών όσον αφορά την αγορά τουριστικών υπηρεσιών και ταξιδίων.

Η απάντησή σας θα με βοηθήσει ιδιαίτερα. Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου δεν θα σας πάρει πάνω από 3 λεπτά! 

Η έρευνα διεξάγεται στα πλαίσια μίας εργασίας για το μάθημα "Εισαγωγή στο Ηλεκτρονικό Εμπόριο¨

https://docs.google....KSVsuE/viewform

Καλησπέρα σας,

παραθέτω εδώ ένα λινκ με το ερωτηματολόγιο που δημιούργησα με στόχο την έρευνα αγοράς για τις προτιμήσεις των καταναλωτών όσον αφορά την αγορά τουριστικών υπηρεσιών και ταξιδίων.

Η απάντησή σας θα με βοηθήσει ιδιαίτερα. Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου δεν θα σας πάρει πάνω από 3 λεπτά! 

Η έρευνα διεξάγεται στα πλαίσια μίας εργασίας για το μάθημα "Εισαγωγή στο Ηλεκτρονικό Εμπόριο¨

https://docs.google....KSVsuE/viewform

εισαι εντελως off-topic φιλε μου

• Create New...