Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Chronis

Game Of Thrones

Recommended Posts

Δεν περνάει ο καιρός λέμε

Εγω που διαβασα ΟΛΑ τα βιβλια να δεις τι τραβαω .... αχχχ

News10.png?noCache=1405422587

Στις 12/4 η πρεμιέρα της 5ης σεζόν του Game of Thrones

• Την Κυριακή 12 Απριλίου αναμένεται να πραγματοποιηθεί η πρεμιέρα της 5ης σεζόν του Game of Thrones, όπως ανακοίνωσε το βράδυ της Πέμπτης το τηλεοπτικό δίκτυο HBO. Ο νέος κύκλος της δημοφιλούς σειράς θα αποτελείται (ως συνήθως) από 10 επεισόδια, ενώ, όπως έχει γίνει ήδη γνωστό, θα κάνουν την εμφάνιση τους πολλά νέα πρόσωπα με τους παραγωγούς να υπόσχονται περισσότερο αίμα, προδοσία, αλλά και δράμα.

Game_of_Thrones_News_Image_01.jpg

• Έτσι λοιπόν, οι fans του Game of Thrones μπορούν πλέον… να μετρούν αντίστροφα!

Πηγή: enternity.gr

Ρε παιδια εχω δει ολη την πρωτη σεζον και απο την δευτερη το πρωτο επεισοδιο.Με απογοητευσε,την περιμενα πολυ καλητερη.Ισως είμαι ακομα πολη πισω ή απλως εχει χαραχτει στην καρδια μου το Lord of the Rings και τετιου ειδους ταινιες δεν με συγκινουν πια :P

Δείτε το trailer της 5ης σεζόν του Game of Thrones

• Το trailer της 5ης σεζόν του Game of Thrones εμφανίστηκε σε πάνω από 200 ΙΜΑΧ αίθουσες το βράδυ της Πέμπτης, ωστόσο δεν άργησε να διαρρεύσει στην γνωστή video-share υπηρεσία YouTube λίγες ώρες αργότερα. Υπενθυμίζεται πως η πρεμιέρα του νέου κύκλου της δημοφιλούς σειράς του ΗΒΟ αναμένεται τον Απρίλιο και μέχρι τότε, μπορείτε να απολαύσετε το σχετικό βίντεο στη συνέχεια.

https://www.youtube.com/watch?v=ZicSa864hkA

Ακόμα ένα trailer για την 5η σεζόν του Game of Thrones

• Λίγο πριν την πρεμιέρα της πολυαναμενόμενης πέμπτης σεζόν της δημοφιλούς σειράς Game of Thrones, ένα νέο trailer έκανε την εμφάνιση του στο πρόσφατο event της Apple. Η μία σκηνή διαδέχεται την άλλη, με εικόνες του John Snow, της Arya Stark και των παντοδύναμων δράκων να ανεβάζουν τον πήχη ακόμα υψηλότερα. Το βίντεο όμως επικεντρώνεται στην Daenerys Targaryen, η οποία παρομοιάζει τους οίκους του Westeros με έναν τροχό που καθώς γυρίζει συντρίβει τους φτωχούς, ενώ η ίδια τονίζει πως στόχος της δεν είναι να σταματήσει αυτόν τον τροχό αλλά να τον σπάσει. Η 12η Απριλίου πλησιάζει, μέχρι τότε…

https://www.youtube.com/watch?v=4VQ6vyQuX7c

Δεν έχω καμμία αμφιβολία για την επιτυχία της καινούργιας σεζόν γιατι οι προηγούμενες δεν απογοήτευσαν καθόλου συν του οτι απ οτι δείχνει το trailer η σεζόν θα είναι πολύ πιο άμεση και συναρπαστική εφόσον αναλαμβάνουν δράση όλα τα μέτωπα..Ένας μήνας έμενε:)

λιγα πραγματα στο πρωτο επεισοδιο κατι σαν ορεκτικο η' ανακεφαλαιωση της προηγουμενης season

ελπιζω να μην παει οπως η προηγουμενη season που πηρε μπρος μετα το 4ο επεισοδιο.

λιγα πραγματα στο πρωτο επεισοδιο κατι σαν ορεκτικο η' ανακεφαλαιωση της προηγουμενης season

ελπιζω να μην παει οπως η προηγουμενη season που πηρε μπρος μετα το 4ο επεισοδιο.

Το ξέρεις ότι έχουν βγει - διαρρεύσει τα πρώτα 4 επεισόδια του πέμπτου κύκλου ετσί;  

Το ξέρεις ότι έχουν βγει - διαρρεύσει τα πρώτα 4 επεισόδια του πέμπτου κύκλου ετσί;  

Το ξέρω κ τα έχω δει ήδη γιατί δεν κρατήθηκα . Τώρα πρέπει να περιμένω ένα μήνα παλι
Πάντως αργά παει παλι

Το ξέρω κ τα έχω δει ήδη γιατί δεν κρατήθηκα . Τώρα πρέπει να περιμένω ένα μήνα παλι
Πάντως αργά παει παλι

Και 'γώ έκατσα και τα είδα όλα μάζι και τώρα θα πρέπει να περιμένουμε άλλες δύο εβδομάδες για νέο επεισόδιο :cry: :cry:

'Οντως πάει αργά πάλι αλλά έχει δώσει ενδιαφέροντα πράγματα..

All men must die...

Και 'γώ έκατσα και τα είδα όλα μάζι και τώρα θα πρέπει να περιμένουμε άλλες δύο εβδομάδες για νέο επεισόδιο :cry: :cry:

'Οντως πάει αργά πάλι αλλά έχει δώσει ενδιαφέροντα πράγματα..

All men must die...

οσο περιμενω ειδα τους vikings και το house of cards ...αξιζουν να τους ριξεις μια ματια.

Θ

οσο περιμενω ειδα τους vikings και το house of cards ...αξιζουν να τους ριξεις μια ματια.

Θέλω να τα δω και τα δυο αυτά!

Το house of cards το έχω κιόλας, χθες όμως ξεκίνησα Daredevil αλλά αυτό είναι μικρό (ένας κύκλος) και έτσι θα το ξεπεταξω...

Καπως παμε να παρουμε μπροστα σιγα σιγα

ιδωμεν

Καπως παμε να παρουμε μπροστα σιγα σιγα

ιδωμεν

Μόνο εγώ έχω αρχίσει και βαριέμαι;

Πολύ αργά πάει ρε γαμώτο!!

ωραίο ήταν το τελευταίο, η Σάνσα είχε αρχίσει να κουράζει με την τύχη της, δεν έχει παλέψει για τίποτα, μόνο λάθη κάνει και πάντα την γλύτωνε. :P

και πάντα την γλύτωνε. :p

Όπως το είπες..

Την γλύτωνε... :hehe: :hehe:

ενταξει η αναμονη ενος χρονου δεν αξιζε σε καμια περιπτωση για αυτο που βλεπουμε...

τολμη κ γοητεια εχει καταντησει με gothic ρουχα..

οι μονοι που κρατανε λιγο το ενδιαφερον ειναι ο Γιανης (Jon) , η Arya k o Stannis..

ολοι οι αλλοι να χαμε να λεγαμε.

αν βαλεις καποιον να που δεν εχει δει τα 6 επεισοδια να παρακολουθησει κατεθευειαν το 7 δεν θα εχει χασεικ πολλα.

αρχιζει να βαλτωνει λιγο εντονα...

Την Σανσα ολο κ καποιος θα την σωσει παλι (αλλα τι αλλο θα μπορουσε να περιμενει για την πρωτη νυχτα του γαμου της ? ωραιες εποχες :D ) ειτε λεγεται Θιον , Μπριαν ειτε Jon.

εχω αρχισει και εκνευριζομαι πολυ....

οχι τοσο με το οτι εχουμε δει 7 επεισοδια και δεν τσουλαει αλλα στο οτι περιμεναμε ενα χρονο και μας παρουσιαζουν αυτο ....

γενικα στα διαφορα φορουμ που παρακολουθω ειναι ολοι εξοργισμενοι με αυτον τον κυκλο.

εχω αρχισει και εκνευριζομαι πολυ....

οχι τοσο με το οτι εχουμε δει 7 επεισοδια και δεν τσουλαει αλλα στο οτι περιμεναμε ενα χρονο και μας παρουσιαζουν αυτο ....

γενικα στα διαφορα φορουμ που παρακολουθω ειναι ολοι εξοργισμενοι με αυτον τον κυκλο.

Βασικά το θέμα είναι ότι απομένουν αλλά 5-6 επεισόδια και πάει και αυτός ο κύκλος!!
Δηλαδή να κανείς ένα χρόνο υπομονή για να δεις αυτά που βλέπουμε είναι το λιγότερο τραγικό απλά!!

Βασικά το θέμα είναι ότι απομένουν αλλά 5-6 επεισόδια και πάει και αυτός ο κύκλος!!
Δηλαδή να κανείς ένα χρόνο υπομονή για να δεις αυτά που βλέπουμε είναι το λιγότερο τραγικό απλά!!

Τι 5-6 ;;; 3 έχουν μείνει μόνο

Τι 5-6 ;;; 3 έχουν μείνει μόνο

Στα επόμενα 3 επεισόδια λοιπον εάν δεν 'πέσουν τα τσιμέντα'  νόμιζω ότι από φέτος η σείρα θα έχει αρχίσει να χάνει αρκετή από την αίγλη της...

Στα επόμενα 3 επεισόδια λοιπον εάν δεν 'πέσουν τα τσιμέντα'  νόμιζω ότι από φέτος η σείρα θα έχει αρχίσει να χάνει αρκετή από την αίγλη της...

:)

[spoiler] winter is here [/spoiler]

20 σκέψεις μετά το 8ο επεισόδιο του Game of Thrones

tumblr_np8u8i4KwI1qf5uago1_1280-1024x651

1. Σέρσεϊ κορίτσι μου τώρα κλαις; Γιατί κλαις; Συ δεν είσαι που φυλάκιζες χθες;
  2. O Άρχοντας των Οστών ίδιο styling με τον Παναγιώτη Χατζηστεφάνου στο Fame Story 3. Το μόνο που έλειπε ήταν να αρχίσει στον Τόρμουντ τα “ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΤΣΕΝΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΙΚΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ ΒΛΑΧΑ ΒΛΑΧΑΡΑ ΑΜΟΡΦΩΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ” 
  3. Το βαλυριανό ατσάλι τους White Walkers σκοτώνει, μπάτσοι, γουρούνια, δολοφόνοι.
  4. Το “Good” που απάντησε η Σάνσα στα βασανιστήρια που πέρασε ο Theon σε ελεύθερη μετάφραση αποτελεί το μεγαλύτερο “Στα @@ μου” και στους 5 κύκλους.
  5. Πίσω από τα ρούχα της Σέπτας που φυλάει τη Σέρσεϊ στα μπουντρούμια, κρύβεται η Ζωή Κωνσταντοπούλου!
  6. Τώρα που ξέρουμε ποιος είναι ο βασιλιάς της νύχτας άραγε τι θέση θα πάρει η Ζωζώ Σαπουντζάκη; Θα το δεχτεί η άλλοτε βασίλισσα της νύχτας;
  7. Τον Σερ Τζόρα τον έχουν βρει περισσότερα δεινά κι από την Μαρία της Γειτονιάς.
  8. Κάποιος να πει στην Μπριέν να μην ξεροσταλιάζει απέναντι από τον πυργίσκο γιατί το μόνο κερί που βλέπω να ανάβει είναι το καντήλι της συγχωρεμένης της υπηρέτριας των Σταρκ.Ελαφρύ το χώμα.
  9. Κυρία Σέρσεϊ πως θέλετε το νερό σας; Βρύσης; Εμφιαλωμένο; Α, από το πάτωμα. Καλώς.
  10. Τον Night’s King τον λες και Coldemort;
  11. Αυτός ο White Walker αυτός, ήταν ο άλλος μου εαυτός.
  12. Ορκίζομαι πως τον θάνατο του Ράμσεϋ Μπόλτον (γιατί που θα πάει ΘΑ ΤΟΝ ΦΑΝΕ ΚΙ ΑΥΤΟΝ) θα τον πανηγυρίσω περισσότερο και από την αποχώρηση του Νίνο στο Fame Story.
  13. Και για τις φίλες που ρωτάνε αν έχουμε ακόμα βασιλιά στο Westeros να υπενθυμίσω πως έχουμε αλλά είναι κλειδωμένος στο δωμάτιό του.
  14. Στενοχωρήθηκε που λέτε ο βασιλιάς που του φυλάκισαν τη μαμά και τη γυναίκα και αντί να πάρει στρατό και να τους αφαλοκόψει αποφάσισε να μην τρώει το φαΐ του.
  15. Κάθε φορά που η Ντάνυ λέει ότι θα την στηρίξουν οι απλοί άνθρωποι στο Γουέστερος θυμάμαι την Άντζελα Δημητρίου που από Αγγελική Κιουρτσάκη ο κόσμος την έκανε αυτό που ξέρουμε. Έτσι και η Ντάνυ από τις κλωστές πεταλούδα ανοίγει τα φτερά της. Φωτιά στα Δρακόβραδα.
  16. Η Σέρσεϊ στο μπουντρούμι ίδια η Βουγιούκλω στην υπολογοχαγό Νατάσσα. 
  17. Ο Τζον Σνόου έχει την ίδια έκφραση είτε πολεμάει, είτε μιλάει, είτε πηδάει, είτε σκοτώνει White Walker. ΕΣΥ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Η ΓΙΑΝΝΑ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΣΑΙ!
  18. Η μάχη στο Hardhome μόνο σε εμένα θύμισε τη Μικρασιατική Καταστροφή; 
  19. Και τώρα που είπα καταστροφή για φαντάσου (μια που παίζει και η Μιμή την “Σμύρνη μου Αγαπημένη) να πεταγόταν μπροστά στο Λευκό Οδοιπόρο η Ντενίση να σώσει τον Σνόου ουρλιάζοντας “Δεν θα σκοτώσεις παλιοζόμπιε τον Γιάννηε!
  20. H σκηνή με τα 12χρονα ζόμπι που επιτίθενται στην άγρια μας υπενθυμίζουν πως δεν ισχύει πάντα πως “τα παιδιά φέρνουν την ευτυχία”

tumblr_np8wv7ErJs1tk2asdo1_400.gif

ΥΓ: Μην ξανακούσω άνθρωπο να λέει τι αργά που πηγαίνει η σειρά! Που μου γίνατε όλοι Στήβεν Σπίλμπεργκ. Γιατί αν δεν είχαμε 6 επεισόδια να κλιμακώσουν τις ιστορίες δεν θα μας βγαίναν τα μάτια στο 8ο.

Πηγή

Οποτε τσαμπα βλεπουμε τα πρωτα 6-7 επεισοδια καθε season ας περιμενουμε τα 3 τελευταια...

προβλεπω χαμο στα τελευταια 2 με θανατο πρωταγωνιστη που θα προκαλεσει σοκ.....

To καλο ειναι οτι εμεις που εχουμε διαβασει τα βιβλια, εχουμε παθει ΣΟΚ !!!
Νομιζαμε οτι κατι ξεραμε LOL
"You know nothing John Snow"

• Create New...