Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Chronis

Game Of Thrones

Recommended Posts

Ο Tyrion την γλιτώνει πάλι αλλα για μένα θα πεθάνει αργότερα σίγουρα.

Όσο για το Βουνό πέθανε και αυτός, Ο Martell πολεμάει πάντα με δηλητήρια και τέτοιες φάσεις εξού και το ψευδώνυμο Red Viper.
Απλά το δηλητήριο άργησε να επιδράσει άρχισε και τα καραγκιοζιλίκια και την έφαγε :p

[spoiler]Πολύ καλός πολεμιστής πάντως ο RV και δεν του το είχα!! Απλά εκεί που άρχισε να φλυαρεί κατάλαβα ότι κάτι δεν θα πάει καλά...

Για μένα αν και το έχω ξαναπεί χώρις να έχω διαβάσει βιβλία κτλ νομίζω ότι ο νάνος έχει πολύ ζωή ακόμα...

[/spoiler]

Διαφορετικό επεισόδιο απο αυτα που έχουμε ηδη δει. Και δάκρυα και αίμα .
Δυστυχώς έπεσα μεσα στην πρόβλεψη αυτη την φορά .

θα το δω το μεσημέρι, ελπίζω να γίνεται αυτό που γίνεται και στα βιβλία. :)

λίγο οφφτοπικ: να δείτε το νέο xmen, εκτός από το ότι παίζει ο Tyrion, είναι από τις καλύτερες ταινίες φαντασίας που έχω δει από τότε που τελείωσε η τριλογία batman.

ίσως και στα ίδια επίπεδα... τέλεια ταινία.

Πωπω τα έσπασε!!! Δεν έχω λόγια!!! Μπορεί να μην έιχε την απίστευτη σκηνή εκτός απο την spoiler - spoiler - spoiler αλλά επιτελους είδαμε ΔΡΑΣΗ!!! Ακόμα έιμαι ταραγμένος οπότε θα επανέλθω με σχόλιο spoiler για τα υπόλοιπα!!!

To λαθος το μεγαλο ειναι οτι ακολουθουν κατα 98% το βιβλιο... Εντομεταξυ αυτα τα βιβλια υπαρχουν μεταφρασμενα στα Ελληνικα; Θα τα ηθελα σαν συλλογη...

Και στην σειρα, δενεσαι με χαρακτηρες....Και οταν τους σουταρουν κλαις την μοιρα σου και απογοητευεσαι...

Οι 3 πρωτοι κυκλοι δεν μ αρεσαν ουτε γω ξερω πως εκατσα να τους δω ισως απο συνηθειο...

Ειδικα τα πρωτα επεισοδια καθησα και τα ειδα με φιλες και πραγματικα ηθελα ν ανοιξει η γη να με καταπιει καθως ηταν μεγαλη τσοντα...Και οι διαλογοι εντελως προστυχοι...πραγμα που με ξενερωσε...

Ο 4ος κυκλος θεωρω οτι ηταν ο καλυτερος βεβαια λογω βιβλιου λογικο ειναι επειδη καπως τα πραγματα μπηκαν σε σειρα...

Η μεγαλυτερη απογοητευση ηταν που κατα 98% ακολουθησαν το βιβλιο στην φαση με τον Ομπεριν... Στο βιβλιο απ οτι ακουσα ο Ομπεριν σκοτωθηκε με τον ιδιο τροπο απλα ο Μαουντεν πεθανε αργα και βασανιστηκα απ το δηλητηριο που ειχε στο ακοντιο του ο Ομπεριν...

Παντως απ οτι ακουστηκε υπηρχε εναλλακτικο σεναριο το οποιο ηταν:

Παλευει ο Ομπεριν με τον Μαουντεν και τον σκοτωνει ο Ομπεριν...Μετα ο Ομπεριν δηλητηριαζει τον Ταιγουιν Λανιστερ και δικαζεται και παει σε δικη με μονομαχια...

Και αφηνει τον Κυνηγοσκυλο να τον σκοτωσει στην μονομαχια για να στραφει το Ντορ εναντιον του Κιγκς Λαντιγκ...

Δυστυχως ομως δεν εγινε τουλαχιστον αυτο το σεναριο και πηγαν με το βιβλιο...

Το κυνηγο σκύλο ειναι στην αλλη άκρη και λιποτάκτης και με άλλους σκοπούς απο την capital πως θα γύριζε για μονομαχία ;;;;
καλα κανουν και πανε με τα βιβλια αποψη μου-επιτυχημενη συνταγη και ισως ο συγγραφεας να μην τους εδινε το δικαιωμα να αλλαξουν ουτε γραμμη.

η αποψη μου για τα χτεσινα:

[spoiler]πρωτη φορα ειδαμε επεισοδιο να περιστρεφεται μονο σε εναν τοπο.
ηταν αναμενομενο οτι καποιος θα πεθανε και δεν πιστευα οτι θα ηταν ο Γιαννης ο Χιονης.
Απλα πιστευω οτι πολλοι στεναχωρηθηκαν εχτες λογω του οτι η κοκκινομαλλα ειχε συμπαθιες αλλα υπηρχε και ενα love story.
παντως το οτι παραμενει ετσι ανατρεπτικο ειναι που με κραταει.
σε καποια αλλη σειρα ολοι θα ζουσαν αγαπημενοι..
ειχε και την αμερικανια του στην μαχη του καστρου οπου ενω τους ειχαν κατακρεουργησει κατεβηκε ο Γιαννης απο το ασανσερ ελυσε και το λυκο και τους ριμαξε στο πι κ φι.
με την οδυσσεια του Γιαννη προς beyond the wall θα φτασουμε το 2020 ειμαι σιγουρος αλλα γιατι δεν πηρε μαζι του τον λυκο???
τι θα κανει το ερημο το ghost μονο στο καστρο?????

ηθελα να ξερα τι θα πρωτο προλαβουν να δειξουν στο τελευταιο επεισοδιο της season...

η αναμονη ενος χρονου δεν παιζει για μενα παω για τα βιβλια.[/spoiler]

Στο σημειο που βρισκομαστε το κυνηγοσκυλο στο βιβλιο ειναι νεκρο...Εννοω στην φαση που ειναι η σειρα το κυνηγοσκυλο θα πρεπε να ειχε πεθανει...

Ο Ομπεριν θα σκοτωνε τον αδελφο του...Δηλαδη τον Μαουντεν...Καλυτερος πολεμιστης την παρουσα φαση για να αντιμετωπιζε τον Ομπεριν δεν υπηρχε...Ο Τζειμι που στο βιβλιο θεωρειται ο καλυτερος ξιφομαχος δεν εχει το δεξι του χερι...

Δηθεν θα του εδινε ασυλο η Σερσι Λανιστερ για να μονομαχησει με τον Ομπεριν...

[SPOILER]

Στο βιβλιο υπαρχουν πολλες εξελιξεις και ειναι πολλα τα βιβλια οποταν θα συνεχισουν να υπαρχουν διαφορες εξελιξεις...

Παντως η συνεχεια ειναι αυτη: Ο Τζειμι προσπαθει με την βοηθεια του Βαρις να απελευθερωσουν τον Τυριον...Οπως αποκαλυπτει ο Τζειμι στον Τυριον η πρωην γυναικα του Τυριον την οποια νομιζε για πορνη δεν ηταν, αντιθετα τον αγαπουσε και ειχε βιαστει απο στρατιωτες του Τιγουιν για να παρουσιαστει ως πορνη...

Ο Ταιγουιν αναγκασε τον Τζεημι να πει ψεματα στον Τυριον...

Ο Τυριον ορκιζεται εκδικηση και σαν περνανε απο την υπογεια συραγγα με τον Βαρις για να δραπετευσει και να περασει στην απεναντι πλευρα υπογεια κατω απ την θαλασσα, καταλαμβαινει οτι βρισκεται κατω απο το δωματειο του Ταιγουιν... Λεει στον Βαρις να τον περιμενει ν ανεβει πανω για να αποχαιρετησει δηθεν τον πατερα του και οταν ανεβαινει βλεπει την Σει γυμνη στο κρεβατι του Ταιγουιν...Καταλαμβαινει οτι του την ειχαν στημενη και την στραγγαλιζει...Και μετα παει και σκοτωνει τον πατερα του ο οποιος ειναι μεσα στο μπανιο...

[/SPOILER]

Σε παρακαλω σταματά τα spoilers ή προειδοπησε μας πριν

Η καλύτερη season είναι η πρώτη μην λέμε ότι θέλουμε εδώ μέσα.

Η επόμενη καλύτερη ναι είναι αυτή.

Το ότι ακολουθούν τα βιβλία εμενα μου είναι ανούσιο από την στιγμή που δεν τα έχω διαβάσει.

Όσο για το Βουνό όντως πέθανε αυτό το είπα σε προηγούμενο σχόλιο.

Αν το spoiler είναι πραγματικό τότε πολύ ωραίο μακάρι να γίνει έτσι!

Εντάξει εγώ δεν ξαναδιαβάζω σχόλιο εδώ γιατί ξεφεύγεται μου φαίνεται!!!

Υποτίθεται οτι εδω συζητάμε για τα τηλεοπτικά επεισόδια κ οχι για τα βιβλία . Τα spoiler τα βάζουμε για αυτούς που δεν εχουν δει το τελευταίο επεισόδιο αλλα για να μπορούμε να συζητάμε οσοι το εχουν δει . Αν ειναι να μας λέτε φορά παρτίδα τι γινεται στα βιβλία ε τοτε να το αφήσουμε καλύτερα.
Γραφτε πχ spoiler απο βιβλίο κ οποίος θέλει το διαβάζει
Δεν ειναι τοσο δυσκολο νομιζω

Δεν ξέρω τι spoiler λέτε αλλα τα βάζουμε μέσα σε κουτάκι spoiler που πρέπει να πατήσεις για να τα διαβάσεις...................................

Αν εννοείτε για το Βουνό που λέμε ότι πέθανε αυτό συγγνώμη αλλα ειναι πασιφανές από το επεισόδιο που είδαμε!

Οχι δεν εννοώ αυτο
Αν ανοίξεις το spoiler του Paok 1944 σε παει 3 επεισόδια μπροστά λογω βιβλίων

Ωχ ωχ παμε για φιναλε κόλαση.
66 λεπτα αντι για 50 μιλαμε για 1,5/4 παραπάνω
Χαμός http://www.gazzetta.gr/plus/article/622491/teleytaio-epeisodio-toy-game-thrones-tha-diarkesei-66-lepta

Πωπω καλα εντάξει θα μας φύγουν τα κεφαλιά!!! Αντε να δούμε τι θα γράψει το τελος αυτής της σεζόν!

παμε για season final σημερα....αντε να δουμε.

το τελευταίο επεισόδιο είναι τέλειο, το αγαπημένο μου με διαφορά.

ελληνικά δεν έχουν βγει ακόμα νομίζω, εγώ με αγγλικούς το είδα.

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο  !!!!!!!
Μακάρι να μην ειχα φάει και τα spoiler του paok1944

10 μήνες αναμονής ειναι πολυ ας μου πει οποίος γνωρίζει πια βιβλία να πάρω για απο εδω και μετα

Λίγα για τα χτεσινα

[spoiler] ένα εκπληκτικό επεισόδιο μακαρι να ηταν ολα ετςι. Ευτυχώς η οδύσσεια του Γιάννη δεν μας πηρε καιρό.
Κακο πάντως που δεν μας έδειξαν που βρήκε το στρατό ο Στανις κ πως έφτασε εκει πάνω χώρις να το παρει κανει χαμπάρι . Οπως επισης πως πέρασε το τείχος με άλογα κ περικύκλωσαν τους βαρβάρους.
Πιο ψηλά ακομα στον χάρτη με τα πιτσιρίκια και τον αγαθό γίγαντα Hodor Hodor νομιζω οτι αρχίζει να χάνεται η μπάλα κ να πηγαίνουμε προς μεταφυσική φάση κ ίσως χαλάσει στο μέλλον . Επισης παράξενο πως δεν συναντήθηκαν οι δυο αδερφές σταρκ στο bloody gate και η μικρή παει για bravoos οπου κατι μου λεει οτι θα μπλέξει με τον νάνο . [/spoiler]

μια εβδομαδα εχει περασει και δεν βλεπω σχολια για το τελευταιο επεισοδιο ....

μαλλον δεν σας αρεσε...

Aπλα μπηκα εδω μεσα να πω οτι ειμαι πισω,γυρω στην μια σεζον,και οτι μ'αρεσει πολυ! :P

• Create New...