Jump to content
Costas

GOTM Discussion Topic

Recommended Posts

[center][img]http://www.wehellas.gr/images/base_news-PES2013-GOTM.jpg[/img][/center]

[img]http://www.wehellas.gr/community/templates/gk_quay/images/style1/arrow.png[/img]Συζήτηση & Ερωτήσεις σχετικά με τον Διαγωνισμό Goal of the Month.

[img]http://www.wehellas.gr/community/templates/gk_quay/images/style1/arrow.png[/img][u][b]Απαγορεύεται αυστηρά ο σχολιασμός των goal για τον τρέχοντα διαγωνισμό.[/b][/u]

Όντως, αυτό που λέει ο Neb ισχύει, και ειδικά μεταξύ φίλων! Πολύ καλή ιδέα, μπράβο! :cheerleader:

Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον Neb~ (Y)
Γιατι μερικοι ψηφιζουν οχι με βαση το ποιο ομορφο γκολ αλλα με βαση την φιλια που υπαρχει μεταξυ τους. Πολυ καλη ιδεα φιλε μπραβω και παλι! :good:

(και στο τελος της ψηφοφοριας οι admin να φανερωνουν την βαθμολογια των γκολ αλλα και τα ονοματα του forum που τα πετυχαν!) .

Edited by Forgiven21
  • Like 1

δεν θα διαφωνισω με αυτην την ιδεα αν και προσωπικα ειδα καποιοες ωραιες goalαρες που μπηκαν οποτε ενταξει φιλοι μου δεν χρειαζεται να με ψηφισετε :hehe: εγω δεν θα με ψηφιζα anyways :p αλλα ειδα και 1-2 που απλα δεν μπαινουν ρε παιδια στην αλιθινη ζωη απλα δεν μπαινουν πως να το κανουμε!!! ειναι απλα μ@λ@κι@ του gameplay ή ετσι νομιζω εγω τουλαχιστον sorry αν κανω λαθος!!

• Like 1

Να ευχαριστησω ολα τα παλικαρια που με ψηφισανε και θα με ψηφισουν. Να ευχαριστησω τον Κωστα που εβαλε τραγουδαρες στο βιντεο αν και τη δευτερη την εκοψε... :p Να πω επισης οτι ειχαμε γκολαρες απο ολους τους υποψηφιους, θερμα συγχαρητηρια!

Αντε και καλό Δεκέμβριο...

Καλο θα ητανε αυτο αλλα και παλι μπορει καποιος να πει στον αλλον ποιο ειναι το δικο του.Ωραια τα γκολ αυτου του μηνα αλλα αρκετα ητανε κατα λαθος :)

• Like 1

[quote name='Neb -7-' date='18 November 2012 - 02:46 PM' timestamp='1353246398' post='454219']
Παιδιά εγώ θα πρότεινα τα γκολ να δημοσιεύονται ανώνυμα, και να ψηφίζαμε πχ γκολ#1 (50ποντοι) κτλ γιατί όπως και να το κάνουμε κάποιοι ψηφίζουν άλλους όχι μόνο για τα γκολ τους αλλά και για το κύρος τους μέσα στο φορυμ (no offence προς σταφφ :friends: ).
Τι λέτε ;
[/quote]

Neb -7- for president !!!

[quote name='Neb -7-' date='18 November 2012 - 03:46 PM' timestamp='1353246398' post='454219']
Παιδιά εγώ θα πρότεινα τα γκολ να δημοσιεύονται ανώνυμα, και να ψηφίζαμε πχ γκολ#1 (50ποντοι) κτλ γιατί όπως και να το κάνουμε κάποιοι ψηφίζουν άλλους όχι μόνο για τα γκολ τους αλλά και για το κύρος τους μέσα στο φορυμ (no offence προς σταφφ :friends: ).
Τι λέτε ;
[/quote]
Τα [img]http://www.wehellas.gr/forum/public/style_images/warrior/add.png[/img] που πήρες μιλάνε από μόνα τους.

Νομίζω ότι δε χρειάζεται να πούμε τίποτα άλλο.

Από το επόμενο GOTM θα το εφαρμόσουμε.

• Like 1

Εγω απλα θελω να ευχαριστισω οσους με ψηφισαν και οσοι θα με ψηφισουν(αν) ! Και επισης τα γκολ ειναι απιστευτα απο ολους ελπιζω καθε μηνα να μπαινουν τετοια γκολ:)

:respect2: και στον κωστα για το βιντεο! :xirokrotima:

Edited by Forgiven21

φτιαξτε poll μαζι με το βιντεο και να ψηφιζουν χωρις βαθμους.
οποιος παρει τους περισσοτερους ψηφους ειναι νικητης.
  • Like 4

[quote name='alan sirer' date='19 November 2012 - 02:19 PM' timestamp='1353327598' post='454388']
[/quote]
ΤΙΣ περισσοτερες ψηφους - η ψηφος της ψηφου... :p

Πολυ καλη ιδεα, ετσι πλεον καταργουνται τα ανουσια ποστ! Αλλα πως θα γινει το πολλ;

Θα βαζουμε ας πουμε πολλ:

[spoiler]1η θεση: Ψηφιστε!

Γκολ νο1
Γκολ νο2
Γκολ νο3
...[/spoiler]Όπως το λέει δηλαδή ΠΟΛΥ σωστά ο Neb -7- για να αποφεύγωνται οι συνεννοήσεις, ή θα γίνει επώνυμα αυτό;

Μπράβο πάντως στα παιδιά για τις κάλλιστες ποιοτικά ιδέες τους!

[quote name='alan sirer' date='19 November 2012 - 02:19 PM' timestamp='1353327598' post='454388']
[/quote]
Με αυτόν τον τρόπο δεν θα μπορούμε να ψηφίζουμε 5 γκολ με σειρά προτίμησης.
  • Like 1

Ο Ρόμνεϊ κερδίζει 16 φορές περισσότερ[b]ους[/b] ψήφους
Εκλέγεται βουλευτής με [b]τους[/b] περισσότερ[b]ους[/b] ψήφους
SMS με [b]τους[/b] περισσότερ[b]ους[/b] ψήφους.

γουγλις

-------------------------------------------------

εγω το σκεφτομουν ως εξης

αντι καποιος να δινει ψηφο σε φιλο οπως ειπε ο Neb -7- και να του δινει και 50 βαθμους
τωρα ολοι θα παιρνουν μονο απο 1 ψηφο/βαθμο.

ετσι δεν θα ξεφευγει καποιος στην βαθμολογια επειδη εχει 2-3 φιλους.

πιστευω οτι ετσι ειναι πιο δικαιο.

[quote name='alan sirer' date='19 November 2012 - 05:42 PM' timestamp='1353339738' post='454442']
Ο Ρόμνεϊ κερδίζει 16 φορές περισσότερ[b]ους[/b] ψήφους
Εκλέγεται βουλευτής με [b]τους[/b] περισσότερ[b]ους[/b] ψήφους
SMS με [b]τους[/b] περισσότερ[b]ους[/b] ψήφους.

γουγλις
[/quote]
http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=%CF%88%CE%AE%CF%86%CE%BF%CF%82&dq=

Πύλη για την ελληνική γλώσσα...

[hr]

Δείτε και οι 2 σας το μικρό πλάνο παρακάτω:

[spoiler]Ψηφιστε για την πρωτη θεση: (πρωτη ερωτηση πολλ)

Γκολ νο1
Γκολ νο2
Γκολ νο3
Γκολ νο4
...

Ψηφίστε για τη δεύτερη θέση: (δευτερη ερωτηση πολλ)

Γκολ νο1
Γκολ νο2
Γκολ νο3
Γκολ νο4
...

και ούτω καθεξής. [/spoiler]

Πιστεύω δε θα είναι τόσο χαζός ώστε να ψηφίσει σε 5 θέσεις είτε τον εαυτό του είτε το ίδιο άτομο σε διαφορετική θέση!

Κάτι ακόμα, η σειρά των γκολ στο βίντεο πρέπει να είναι αλλαγμένη, για να μην ξέρουμε με ποιά σειρά εστάλησαν τα γκολ στο τόπικ συμμετοχών.

Στις πρώτες ψηφοφορίες του διαγωνισμού (πριν 4-5 χρόνια) η διαδικασία ήταν να ψηφίζουν τα μέλη μέσα από Poll (φυσικά 1 Goal).

Για να αποφύγουμε τις "φιλικές" ψήφους και τη διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος μέσα από αυτές, χρησιμοποιήθηκε το σύστημα με τους πόντους. Άρα δεν ωφελεί σε κάτι να γυρίσουμε πίσω στο παρελθόν..
  • Like 3

Θα σας παρακαλέσω να διαβάζετε τους [url="http://www.wehellas.gr/forum/index.php?showtopic=13497"]κανονισμούς[/url] πριν ψηφίσετε. Δεν θα τρέχουμε να σας διορθώνουμε.

[quote][img]http://www.wehellas.gr/community/templates/gk_quay/images/style1/arrow.png[/img] Δικαίωμα ψήφου έχουν τα μέλη με τουλάχιστον 10 posts.
[i]Όσοι έχουν στείλει γκολ, μπορούν να ψηφίσουν ακόμα κι αν έχουν λιγότερα από 10 posts.[/i][/quote]
  • Like 1

Αρκετά καλό :yoman:
Θα πρότεινα να βάλεις και το logo του wehellas δίπλα από το wehellas.gr

PS: πώς λέγετε το τραγούδι; :)

[quote name='Neb -7-' date='20 November 2012 - 02:42 PM' timestamp='1353415327' post='454602']
Αρκετά καλό :yoman:
Θα πρότεινα να βάλεις και το logo του wehellas δίπλα από το wehellas.gr

PS: πώς λέγετε το τραγούδι; :)
[/quote]

Οκ θα το βαλω το logo του Wehellas πως και δεν το σκεφτηκα νωριτερα? Καλη ιδεα ευχαριστω!

(Το τραγουδι λεγετε Kraddy Android p**n και πραγματικα ολο το κομματι ειναι φοβερο) !

Είναι πολύ καλό! Πέρσι είχαμε μια εικόνα, και βάζαμε γράμματα από πάνω και με το κατάλληλο effect φαινόταν σαν intro... Φέτος δεν είχαμε χρόνο μάλλον για νέα εικόνα, και βάλαμε κάτι πρόχειρο... Τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε... :hehe: (no offnece) Αρκετά καλή προσπάθεια, προσπάθησε να το βελτιώσεις και θα 'ναι τέλειο! :cheerleader:

[quote name='ratatouille' date='20 November 2012 - 05:30 PM' timestamp='1353425411' post='454640']
Είναι πολύ καλό! Πέρσι είχαμε μια εικόνα, και βάζαμε γράμματα από πάνω και με το κατάλληλο effect φαινόταν σαν intro... Φέτος δεν είχαμε χρόνο μάλλον για νέα εικόνα, και βάλαμε κάτι πρόχειρο... Τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε... :hehe: (no offnece) Αρκετά καλή προσπάθεια, προσπάθησε να το βελτιώσεις και θα 'ναι τέλειο! :cheerleader:
[/quote]

Ευχαριστω! Θα το βελτιωσω με τν καιρο και πιστευω να το κανω καλυτερο! Θα κανω ενα καινουριου αυτες τις μερες να δειξω παλι να μου πειτε τν γνωμη σας. αυτο που εκανα χθες ηταν ενα προχειρο για να μου πειτε γνωμες αλλα αφου σας αρεσει οπως μου λετε θα το συνεχισω:) και ελπιζω και το GOTM Team να τους αρεσει και αυτο που ανεβασα χθες αλλα και τα αλλα που θα ανεβασω με τον καιρο!

Λίγο άκυρος, αλλά πραγματικά ένα ΜΕΓΆΛΟ :respect2: για τα τραγούδια που συνοδεύουν τα GOTM Νοεμβρίου!!! :thumbsup:

Edited by Xalkiotis