Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

billgoldrobert

PC ή Κονσόλα ;

PC ή Κονσόλα ?  

91 members have voted

1. 1. Σε ποιο σύστημα παίζετε παιχνίδια;

• PC
      54
    • Κονσόλα
      37
  2. 2. Σκέφτεστε να αγοράσετε κονσόλα επόμενης γενιάς (PS4/XBOX One);

• Ναι
      50
    • Όχι
      41

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει κάποιο παρόμοιο topic αλλά επειδή έρχεται το τέλος αυτή της γενιάς και μιας και το pc μου χρειάζεται μία αναβάθμιση έχω προβληματιστεί μιας και σκέφτομαι να πάρω κάποια κονσόλα της επόμενης γενιάς.Θεωρώ ότι η κονσόλα για gaming είναι πιο οικονομική μιας και δεν χρειάζεται κάθε 2-3 χρόνια αναβάθμιση.Θέλω να με διαφωτίσετε και εσείς για το πιο από τα δύο είναι καλύτερο (μην βάλετε την πειρατεία ως πλεονέκτημα για το PC)

Κοίτα, εγώ θα προτιμήσω το πησή... Πρώτον, με αυτό μεγάλωσα... Δεύτερον, με το πησή μπορείς να κάνεις 1002 πράγματα που δεν κάνουν οι κονσόλες... Τέλος, στα παιχνίδια που δέχονται editing στις κονσόλες, δεν μπορείς να κάνεις ούτε στο 1/12 από αυτά που μπορείς στο πησή... Αυτά! :victory:

κονσολα φυσικα.και ναι,παιζει να αγορασω ps4,oταν κατεβει στα 300 ευρω(αν ειμαστε καλα μεχρι τοτε)

pc με τα χιλια! οι δυνατοητες του ειναι απειρες και επειδη υπαρχει ζωη και περαν του προ μπορω να σερφαρω το νετ,να μπω στο fb και οχι απλα σε μια δυνατοτητα του,να βλεπω ταινιες στο δωματιο μου και να ακουω μουσικη!! περαν αυτου να βαλω χιλιαδες προγραμματα περαν των παιχνιδιων που παιζω απο το απλο ofice εως επεξεργαστες εικονας ηχου...αλλα λογισμικα οτι θελω...!!

αν θελω να το συνδεσω με την μεγαλη στο σαλονι με ενα καλωδιο των 3 ευρω γινεται ανετα και παιζω οσο προ θελω και οτι αλλο! οι δυνατοτητες στο editting ειναι πολυ καλυτερες και οι κονσολες που θα βγουν του χρονου παλι δεν θα φτανουν αυτο που εχω τωρα μιας και το αγορασα μολις πριν λιγους μηνες!! αρα θα ειναι σαν ενα downgrade αν παρω νεα κονσολα! και οι νεες καρτες γραφικων δεν θα κανουν 600 ευρα με το που βγουν ποτε!! αν επενδυσεις σωστα σε ενα pc θα σου μεινει για πολυ περισσοτερο απο 2-3 χρονια!!
επισης στο pc μπορεις να παιξεις και παιχνιδια προηγουμενων ετων χωρις να παρακαλας να πληρωσεις την καθε εταιρεια!
στην πραγματικοτητα οτι βγαινει τωρα απλα παει να γινει pc...ειτε σε iphones ειτε σε ipads ειτε σε οτιδηποτε αλλα παντα η αποδοση του pc θα ειναι καλυτερη!! επισης η δυνατοτητα αναβαθμισεων οσο ακριβη και αν ειναι...τουλαχιστον υπαρχει!! στις κονσολες τι αναβθμιση υπαρχει? μια νεα κονσολα πιο λεπτη αππ την πρωτη με μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο? plz εχω ενα τερα και κανει 50 ευρω (?) να βαλω ακομα ενα!!!

για μενα μονο για κανενα castlevania πχ...ή καποιο αλλο παιχνιδι να σκεφτομουν το ps4 αλλιως δεν τιθεται ζητημα!!

hope i helped!! :)

τα πράγματα είναι ξεκάθαρα, αν θές να παίζεις μια ζωή το ρόλο του θύματος της αγοράς παιχνιδιων και ο πατέρας σου ή εσύ έχεις λεφτά για να ξεκολλάς απο κανένα τοίχο, πάρε κονσόλα... Δώσε ενα 400 μέσ το νερό για να πάρεις τη κονσόλα και μετά 60-70 για κάθε τίτλο...

Πισι και πάλι πισι, γιατι τουλάχιστον στα πισι σε κοροϊδεύουν λιγότερο...

PC μόνο φίλε... Μακράν καλύτερο από κάθε κονσόλα, καθώς παίρνει και προοπτικές αναβάθμισεις, ενώ η κονσόλα είναι προκαθορισμένη και πρέπει να αγοράσεις καινούρια όταν παλιώσει. PC με τα χίλια φίλε!

Βασικά, ισχύει ό,τι είπαν τα παιδιά υπέρ του Pc.
Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης έτσι κι αλλιώς, Είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα.
Η βάση σου πρέπει πάντα να είναι ένα PC. Εκεί θα παίξεις το 90% των παιχνιδιών (πάρα πολλα παιχνίδια, μην πω τα περισσότερα, παίζονται με πληκτρολόγιο-ποντίκι), με πολύ καλύτερα γραφικά και με δεκάδες τροποποιήσεις και Mods, που δεν θα έχεις στην κονσόλα. Μην αναφέρουμε έπειτα τα αυτονόητα, ίντερνετ, μουσική, εργασίες κλπ.
Ουσιαστικά η κονσόλα είναι ΜΟΝΟ για να παίζεις τις αποκλειστικότητες, κι εγώ σαν τέτοια την πήρα (Ps3). Eίναι δηλαδή να σου περισσεύουν χρήματα και να πεις "ας κάνω ένα δώρο στο εαυτό μου".
Τώρα, εσύ έχεις όπως λες ένα ψιλοπαλιό PC και σκέφτεσαι το next gen. To καλυτερο είναι να προσανατολιστείς στο φτιάξιμο ενός δυνατού Pc, που θα σε καλύψει για τα επόμενα 2-3 χρόνια. Θα κοστίσει, αλλά θα αξίζει τα χρήματα. Όσο next gen και να είναι οι νέες κονσόλες του χρόνου, αποκλείεται να ξεπερνάνε ένα καλό Pc. Kαι πέρα από γραφικα και ποιότητα, δεν μπορώ να σκεφτώ τί άλλο θα προσφέρουν, που δεν θα μπορείς να το κάνεις στο Pc (εκτός από τις αποκλειστικότητες πάντα).

Ίσως να σκέφεσαι να κρατήσεις αυτό το Pc που έχεις, για ίντερνετ κλπ, και να έχεις μία κονσόλα για gaming. Αυτό είναι μία άποψη, αλλά και πάλι, και μόνο στο θέμα του gaming, η κονσόλα μόνη της δεν θα σε καλύψει. Εκτός αν παίζεις μόνο ποδοσφαιράκι και τίποτε άλλο.....

Μεγαλη συζητηση...

- Editing
- κοστος
- χρηση

- Για το online πιστευω ειναι καλυτερα στις κονσολες..Στο PC την στιγμη που δεν μπορεις να παιξεις κανονικα μ ενα πατσακι και ολα τα περιεχομενα του πατς, ειναι καπως ξενερα να το φτιαξεις πολυ καλο για offline και στο online να βλεπεις τα μισα..Οποταν καλυτερα σε κονσολες...

- Για το editing εδω νικαει το PC και ειναι ενας λογος που το προτιμουν πολλοι...

- Για το κοστος εννοειται οτι οι κονσολες συμφερουν αν και στην τιμη των κονσολων πρεπει να βαζουν καποιοι και την τιμη της τηλεορασης..Πχ εμενα οι φιλοι μου δεν χρησιμοποιουν την τηλεοραση του σαλονιου γιατι υπαρχουν και αλλοι στο σπιτι και την οικογενεια που δεν θελουν να βλεπουν συνεχεια Προ και ΦΙΦΑ..
Το PC θελει καθε τρεις και λιγο αναβαθμιση...

- Τωρα ενα σημαντικο θεμα ειναι και η χρηση..Δηλαδη αν ειναι ν αγορασω μια κονσολα για να παιζω 3 παιχνιδια τον χρονο, πχ ΦΙΦΑ, NBA2K και ΠΡΟ καλυτερα να παω σε υπολογιστη γενικης χρησεως..Με τα προγραμματα μου με τα ιντερνετ τα sites το editing και ξερω γω...
Αν ομως ειμαι μανιακος gamer τοτε παω σε κονσολες...

Βασικα εξαρταται απο τι τυπος ειναι ο καθενας απο εμας...Παιζουν ρολο αρκετοι παραγοντες...

το PS4 στην αρχη ειναι πανακριβο ,οπως βεβαια και τα παιχνιδια του ,λιγοι ανθρωποι θα το εχουν αρα και λιγους θα βρεις για ονλινε, θα βγει σε 1-1,5 χρονο οι μαζικη αγορα θα γινει επειτα απο το 1ο χρονο για να μην πω 2 χρονια, φτασαμε συνολο στα 3-4 χρονια απο σημερα,αν παρεις PC που αυτην την στιγμη μπροστα στο PS4 στο προτεινω και εγω, στα επομενα 3-4 χρονια θα του κανεις καποιες
αναβαθμισεις,που θα ανεβασουν το κοστος του κατα πολυ αν περιμενες να αγορασεις το PS4.
βεβαια ενα PC δεν ειναι μονο για παιχνιδια μπορεις να κανεις και αλλα πραγματα,αν δεν σε ενδιαφερει τοσο πολυ για τα παιχνιδια κανεις μια αναβαθμιση για να μπορεις να δουλευεις με την ανεση σου.

οπως βλεπεις ειναι φαυλος κυκλος αλλα αν ημουν εγω στην θεση σου αυτην την στιγμη θα ρωτουσα PC η PS3 ?

θα σου ελεγα PS3 γιατι εχει κατι πολυ λιγοτερους cheaters,εχει πολλα και αποκλειστικα παιχνιδια
που θα τα βρεις ποτε για το PC και θα συνεχισει να εχει πολλα πραγματα για ακομα 3-4 χρονια ,μετα ξαναβλεπουμε το ερωτημα PC η PS4.

[quote name='Φάκτωρ Φάσος Κωνσταντίνου' date='18 October 2012 - 05:07 PM' timestamp='1350565670' post='448083']
............................
Αν ομως ειμαι μανιακος gamer τοτε παω σε κονσολες...

Βασικα εξαρταται απο τι τυπος ειναι ο καθενας απο εμας...Παιζουν ρολο αρκετοι παραγοντες...
[/quote]
Ό,τι είπες είναι πάρα πολύ σωστό, και μονάχα στο "μανιακός gamer" έχω μία ένσταση: ένας μανιακός gamer, κατά τη γνώμη μου πάντα, θα καλυφθεί μόνο με το Pc. H κονσόλα δεν βολεύει για να παίξεις shooters, strategy, adventures. Mπορεί να τα φτιάχνουν για να παίζονται ΚΑΙ με το gamepad, αλλά σωστά παίζονται μονο με mouse\keyboard. Oυσιαστικά, το gamepad βολεύει μόνο στα ποδοσφαιράκια (γενικά sport games) και σε ορισμένα action που όμως δεν έχουν πολύ στόχευση και όπλα (πχ Tomb Raider).
Εδώ, το Pc σε καλύπτει 100% σε όλα τα είδη, αφού προσθέτοντας ένα καλό pc gamepad έχεις καλύψει πια όλες τις περιπτώσεις.

Η τελευταια πρόταση του Φάσου νομίζω είναι και η ουσία, που θα δώσει τη σωστή απάντηση, για τον billgoldrobert και για τον καθένα. Κι επειδή το gaming είναι ο κύριος παράγοντας που καθορίζει την αγορά κονσόλας ή όχι, εκεί όντως παίζει ρόλο τί είδους gamer είναι ο καθένας. Ουσιαστικά, η αγορά ή μη της κονσόλας για μένα έχει να κάνει με το πόσο ενδιαφέρεται κανείς να παίξει αυτές τις λίγες αποκλειστικότητες που θα βγουν. Πήρα το Ps3 πριν 3 χρόνια, μόλις έπεσε στα 300, ξέροντας ότι θα το ανοίξω λίγες φορές, σε σχέση με το pc, αλλά θέλοντας να παίξω όλες εκείνες τις αποκλειστικότητες που θα έβγαιναν και που εγώ θεωρώ ποιοτικές, πχ Uncharted, Heavy Rain, Metal Gear Solid 4, LA Noire (αυτό βήκε και στο Pc τελικά), Τop Spin 4, Red Dead Redemption και πάνω από όλα τα γιαπωνέζικα αριστουργήματα "Ico" και "Shadow of the Colossus" (μπορεί και να την έπαιρνα μόνο για αυτά τα 2), και φυσικά και ό,τι άλλο αξιόλογο έβγαινε η θα βγει. Μπορεί για άλλον να μην αξίζει να πάρει κονσόλα για 5-6 παιχνίδια ή να πει "Metal Gear Solid εσείς, κάποιο αντίστοιχο stealth action στο Pc εγώ", και να έχει και δίκιο.
Το ερώτημα επομένως για μένα είναι "Έχω Pc. Nα πάρω και μία κονσόλα, ξέροντας ότι θα παίξω αυτά τα λίγα μεν, αλλά πολύ καλά παιχνίδια που δεν θα έχω στο Pc ή να μην πάρω;". Εκεί θα παίξει ρόλο φυσικά και η τσέπη......

Πρώτα-πρώτα να σας [b]ευχαριστήσω[/b] όλους για την ανταπόκρισή σας να σας πω όμως και την δική μου άποψη για το θέμα γι αυτό σας έκανα και όλους vote up

1.από το ps3 δεν μπορείς να μπεις στο facebook ή όπου αλλού θέλεις ;;(υπάρχει ποντίκι και πληκτρολόγιο για ps3)
2.από το ps3 πάλι μπορείς να ακούς τραγούδια και να έχεις κάποιες φωτογραφίες κτλ
3.αν οι τίτλοι παιχνιδιών είναι πολύ ακριβοί περιμένεις κάποιο χρονικό διάστημα να πέσουν οι τιμές ή μπορείς να τα αγοράσεις από το psn σε ψηφιακή μορφή με πολύ λιγότερα χρήματα
4.το ps3 δεν θέλει αναβάθμιση κάθε τρεις και λίγο αν παίζεις μόνο pes,fifa και κανα nba2k τότε ναι ίσως συμφέρει το pc αλλά αν θες να παίξεις και κανένα GTA ή κάποιο άλλο πιο βαρύ παιχνίδι τότε η κονσόλα συμφέρει

δείτε αυτό [media]http://www.youtube.com/watch?v=L5IVOs5Pxh8[/media]
αν υπήρχε αυτό το game με τέτοια γραφικά στο pc τότε θα ήθελε γύρω στα 8 giga DDR3 μνήμη μία κάρτα γραφικών με Memory clock: 5000MHz Engine Clock: 1058MHz με directX 11 τουλάχιστον,και ένα αρκετά καλό επεξεργαστή
Εγώ ζητάω μια λύση για gaming φυσικά και πρέπει να έχει και ένα pc εκεί να είναι η βάση σου
αν έχω κάτι λάθος διορθώστε με αλλά και πάλι πιστεύω ότι σε θετικά το pc υπερέχει απλός προσπαθώ να βρω ίσως την πιο οικονομική λύση για την next-gen εποχή που είναι πλέον κοντά

Να προσθέσω ένα πράγμα μόνο. Για μένα δεν ίσχύει αυτό που λέτε με τις αναβαθμίσεις. Είναι μεγάλο λάθος εκτός αν δε ξέρεις να αγοράσεις τίποτα και είσαι άσχετος επι του θέματος. Εγω λοιπόν πρωτοαγόρασα πισι το 2007 όταν μπήκα στη σχολή. Μέχρι και τώρα δηλαδή 5 χρόνια, έχω παίξει και έχω παίξει ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ σχεδόν όλα σε full αναλύσεις κλπ και το μόνο που έχω να πω είναι οτι το σύστημα πάει μια χαρά. Και απ'ότι βλέπω στις απαιτήσεις και των καινούργιων παιχνιδιών, θα με πάει σίγουρα άλλα 2 χρόνια καλως εχόντων των πραγματων. Αν είχα απο το 2007 ps3 δηλαδή όταν είχε πρωτοβγεί και αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι ένα 30% των ps3 έχουν εμφανίσει ylods ή έστω κάποιο παρεμφερές πρόβλημα, σε 1-2 χρόνια πάλι θα αναγκαζόμουν εκ των πραγμάτων να παρατήσω το ps3 και να πάρω ps4. Αντίθετα, το pc και παραπάνω απο 2 χρόνια να περάσουν, εφόσον harwarικώς αντέξει (αν τα φροντίζεις όπως πρέπει θα αντέξουν ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ για το αντίθετο...), θα μπορείς για ακόμα μια 2ετία 3ετία (και γιατι όχι και ακόμα παραπάνω) να παίζεις τα πάντα κάνοντας σταδιακά μικρές υποχωρήσεις στις απαιτήσεις (αναλύσεις blurs qualities κλπ...)

Αμα βάλουμε βέβαια και πάλι το οικονομικό στο παιχνίδι, την απόσβεση που κάνεις απο το να αγοράζεις τίτλους στο πισι για 30-40 ευρώ αντι για τα 60-70αρια για το ps3, 4 τίτλους να αγοράσεις την έχεις βγάλει την αναβάθμιση για το πισι... Καλά για αναβάθμιση κονσόλας δε το συζητάμε, καινούργιο pc παίρνεις με διπλάσια χαρακτηριστικά απο αυτά της νέας κονσόλας...

@billgoldrobert

αν όντως ίσχυε αυτό που πόσταρες για το καινούργιο mgs, τότε μια κονσολα που θα το έπαιζε θα χρειάζονταν ή τα ίδια ή ακόμα παραπάνω ^^. Μην έχετε στο μυαλό σας οτι οι κονσόλες είναι άλλο πράγμα... Και αυτές πισι είναι, απλά all in one...
Το ΜΟΝΟ, ΜΟΝΟ, ΜΟΝΑΔΙΚΟ πλεονέκτημα που έχουν, είναι οτι όλοι οι τίτλοι τους, είναι φτιαγμένοι ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ... Να παιζουν ΦΟΥΛ, ΤΕΛΕΙΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ... Στο πισι με την ελεύθερη αγορά που έχουμε, τα πράγματα είναι πιο δύσκολα, δεν μπορούν εύκολα να εξισωθούν οι αποδόσεις σε όλα τα συστήματα... Απίστευτα εύκολο είναι για τους developers να σου πουν: Ξέρεις κάτι, εμείς για να το φτιάξουμε χρησιμοποιήσαμε υπολογιστές με την τάδε μητρική τον τάδε επεξεργαστή τόση μνημη κλπκλπκλπκλ. Ανάθεμα και αν 100 άτομα στο κόσμο πετύχαιναν το ίδιο setup... Εν τέλει όμως δεν έχει νόημα, οι διαφορές στη "νεκροψία" θα είναι ελάχιστες έως καθόλου...

billgoldrobert

1. μπορεις κανονικα να μπεις στο facebook,υπαρχει ειδικο αρχειακι που κατεβαζεις απο το store
και μπορεις να μπεις και στο youtube για να βλεπεις βιντεο,μπορεις να μπεις στο wehellas
και να γραψεις οτι θελεις απλα ειναι στα greeklish η στα αγγλικα,ακομα δεν υποστηριζει ελληνικη
γλωσσα το ps3 και δεν νομιζω να υποστηριξει και γενικα μπορεις να σερφαρεις ακομα και να δεις
και αγωνες απο Live stream.
οσο για ποντικι και πληκτρολογιο ξερω οτι υπαρχουν καποια ειδικα για το Ps3 αλλα πρεπει
να ειναι ιδιαιτερα ακριβα και δεν πιστευω οτι θα τα χρειαστεις και καπου.

2.μπορεις να ακους τραγουδια και να βλεπεις φωτο ,το μονο που εχεις να κανεις
ειναι να τα βαλεις σε ενα usb και να τα μεταφερεις στο ps3.
βεβαια οταν θα παιζεις καποιο παιχνιδι δεν θα μπορεις να ακους τραγουδια.

3.η λυση εδω ,ειναι η αγορα απο την αγγλια μιας και ενα παιχνιδι θα το βρεις απο την 1η μερα
πολυ χαμηλοτερα απο την ελλαδα.
το κακο στην ελλαδα ειναι ακομα και μετα απο καιρο οι τιμες παραμενουν υψηλες,
βεβαια μια καλη αγορα ειναι τα μεταχειρισμενα και θα δεις οτι τα περισσοτερα
μαγαζια ακομα και τα μεγαλα εχουν βαλει και μεταχειρισμενα.
προσωπικα απο τα 30 παιχνιδια που εχω τα 10 ειναι μεταχειρισμενα
γυρω στα 5-6 τα εχω παρει απο αγγλια,και καμια 10αρια παλια παιχνιδια
που τα εχω βρει σε πολυ χαμηλες τιμες απο καταστηματα.

απο το store μπορεις να αγοραζεις παιχνιδια αλλα η τιμη πολλες φορες ειναι μεγαλυτερη
αποτι θα πηγαινες να παρεις το παιχνιδι απο ενα μαγαζι.
βεβαια υπαρχει και κατι αλλο που μπορεις να κανεις και θα εχεις κερδος μεσω του store.
μπορεις να γινεις συνδρομητης (ps+) με κοστος 50-60€ το ετος αλλα μπορεις να κατεβαζεις
πολλα παιχνιδια σε χαμηλοτερη τιμη η ακομα και εντελως ΔΩΡΕΑΝ.

4. στο ps3 το μονο που μπορεις να κανεις "αναβαθμιση" ειναι ενας μεγαλυτερος σκληρος δισκος.

εγω εχω ενα λαπτοπ κοντα στα 4 χρονια και παιζω στο ps3 που το εχω 2 χρονια.

οι λογοι που δεν παιρνω ενα καλο pc ειναι

1.οικονομικο
2.μου αρεσει να παιζω σε ps3
3.καποια παιχνιδια που γουσταρω βγαινουν μονο σε ps3.
4. θεωρω το pc οτι ειναι για ολα τα αλλα πραγματα και οχι για gaming.

Κονσολα ανετα.Δεν πανε να εχουνε πολλες δυνατοτητες τα πισι,τα παιχνιδια οταν βγαινουν ειναι πολυ καλυτερα στις κονσολες.

Πολύ περισσότερες δυνατότητες το pc, μεγαλύτερη ευκολία και συμβατότητα με τις κονσόλες... :respect2:

pc γιατι ειναι πιο ευχρηστο και μικροτερη η τιμη των παιχνιδιων.....

Εγω θα επιλεξω κονσολα αν και εχω πολυ καλο υπολογιστη,αλλα δεν θελω να μπαινω στην διαδικασια αναβαθμισης καθε φορα καρτα γραφικων,τι σηκωνει να παιξει , αν τον επομενο χρονο θα το σηκωνει το pc μου κτλ. Ετσι διαλεξα το ps3 για παιχνιδια και οταν βγει το καινουργιο θα ανανεωσω. Με λιγα λογια βρηκα την ηρεμια μου. Ψηφιζω κονσολα ! :victory:

και εγω ψηφιζω την απολυτη παιχνιδομηχανη PS3,επισης εχει πιο πολλα και πολυ καλυτερα game π.χ (god of war) το συνδεω με τη tv που εχω κορυφαιας τεχνολογιας(3d) ,γιατι ασχετοι το pc ειναι για αλλα πραματα!

για παιχνίδια ps3 (είτε online είτε offline)απλά στο pc έχει πολλούς τίτλους που είμαι λάτρης που δεν έχει το ps3: HORROR ADVENTURE αλλα και αυτά με δόσεις γιατί σου στύβει το μυαλό!!

Αν και έχω πολύ καλό υπολογιστή και το PS3, οπότε μπορώ να χρησιμοποιώ και τα δύο, θα ψηφίσω κονσόλα! Είναι πολύ καλύτερο το επίπεδο (στο PRO τουλάχιστον!), από ότι στο PC!

PC ψηφισα γιατι:

2 φορες πιο φτηνο για ευνοητους λογους.

Full HD 1080p

Modding

παιχνιδια στην ημερα τους και οχι μετα απο 2-3 μηνες.

Πιο προσωπικο γιατι δε σε πρηζουν για να δουν ΤV

3 genres ζωντανα (FPS/Strategy/MMO) και οχι με γελοιο χειρηστιριο.

Αν φυσικα εχεις φραγκα πας κονσολα. To PC ειναι του φτωχου.

PC για πολλους λογους. PS4 ή XBOX1 δεν προκειτε να παρω. Ειναι πολλα τα λεφτα (410 κανει αν το προπαραγγειλεις συν αλλα ποσα για καθε παιχνιδι) οποτε αστο καλυτερα.

playstation φυσικα γιατι με βολευει περισσοτερο αν και πιστευω οτι το pc ειναι για rpg και για τα αγαπημενα μου strategy

• Create New...