Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gregkwaste

..::Στρατός::..

Recommended Posts

3ο πιο χοτ θεμα στις αντροπαρέες. Γράψτε τις ιστορίες σας, τις πλάκες σας, κάτι που νομίζετε οτι είναι άξιο αναφοράς.
Για να θυμούνται οι παλιοι και να μαθαίνουν οι ψάρακες :dw_fight: :fight60:

Παρουσιάστηκα 29 Αυγούστου στο κέντρο της Άρτας,
16 Σεπτέμβρη έφυγα με άδεια ορκωμοσίας,μετά πήγα Αυλώνα,
και από εκεί έφυγα για Κύπρο στο 2ο μκ τπ στις 4 Οκτώβρη.
Καλή φάση ήταν στην Κύπρο,στην αρχή είχε το αγγουράκι αλλά μετά κομπλέ,
η μόνη μαλακία ήταν ότι αναγκάστηκα να κάνω 2 χειρουργεία στη θητεία μου..
2011 Γ1 Εσσό,316.

2002 Δ ΕΣΣΟ σειρα 272.

ειχα μπει ειτε ιουλιο ,ειτε αυγουστο δεν θυμαμαι ακριβως, παρουσιαστικα Αυλωνα στα τεθωρακισμενα.
λογω μιας επεμβασεις που ειχα κανει (ριξη μηνισκου) με εβγαλαν Ι3 αοπλο.
ενταξει στο κεντρο τα παντα ηταν χαλαρα.

1η μεταθεση και προς εκπληξη μου με στελνουν πολυ κοντα στην θεσσαλονικη 32 ΕΜΑ ασσηρος.

δυστηχως εκει ηταν ταξιαρχια θεωρουταν παραμεθοριος ,ναι ξερω ακουγεται αστειο αλλα αυτα εχει ο Ε.Σ.
και η υπηρεσια πηγαινε 20 μεσα 1 εξω.

αν και ξεραν το προβλημα με το ποδι μου δεν με σεβαστηκαν ποτε και επιδεινωθηκε η κατασταση μου
οσπου μην μπορωντας να αντεξω αλλο αναγκαστηκα να παρω αναβολη,με το παραδοξο να
μου δινουν αναβολη οχι λογω του ποδιου μου αλλα για ψυχολογικους λογους. ειπαμε αυτα εχει ο Ε.Σ.

τελος με τις αναβολες ξαναπαρουσιαζομαι παλι αυλωνα μενω εκει 1 εβδομαδα και μεταθεση
για 2η φορα στην παραμεθοριο και αυτην την φορα στην πανεμορφη ορεστιαδα και στην 311 ΕΜΑ,
οπου ειχα καθηκοντα τηλεφωνητη και ταχυδρομου ,περασα 5 η 6 φανταστικους μηνες
και θα ξαναπηγαινα πολυ ευχαριστως ως διακοπες εκει.

τελευταια μεταθεση στην θεσσαλονικη και στο 3ο ΣΩΜΑ ΣΤΡΑΤΟΥ στον τομεα
του ΝΑΤΟ και στο NDC-GR , μιλαμε για χαβαλε για το απολυτο τιποτα να
κανεις οτι γουσταρεις λες και πηγες κατασκηνωση,εδω ειχα και παλι ενα καλο
ποστο ημουν καυσιμαρχης.

γενικα εκτος απο την αρχη που ειχα το προβλγμα υγειας η υπολοιπη θητεια μου
ηταν πολυ ευχαριστη.

συμβουλη προς τα παιδια που θα πανε στον στρατο.

να γραφετε τα παντα στα @@ μην περνετε τον στρατο στα σοβαρα ΑΛΛΑ να ειστε σοβαροι
θα γνωρισετε πολλους και καλους ανθρωπους φανταρους και αξιωματικους, ειναι ενα χασιμο
χρονο αλλα μια εμπειρια ζωης.

[center]ΨΗΛΑ,ΨΗΛΑ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΤΑ ΜΠΕΡΕ[/center]

[center][img]http://s14.directupload.net/images/120701/4pgid4tf.png[/img][/center]

Παρουσιάζομαι στις 13/9 στον Αυλώνα

Κανένας άλλος για Ε'ΕΣΣΟ ;

[quote name='DaRkNight' date='21 August 2012 - 04:44 PM' timestamp='1345556651' post='434686']
Παρουσιάζομαι στις 13/9 στον Αυλώνα
[/quote]

Καλη θητεία φίλε Dark!!! Θα δεις δεν είναι τίποτα... :whistling:
Πόσους μήνες έχει φτάσει τώρα ο στρατός;

[quote name='Diego - Bremen' date='21 August 2012 - 05:32 PM' timestamp='1345559578' post='434711']
Καλη θητεία φίλε Dark!!! Θα δεις δεν είναι τίποτα... :whistling:
Πόσους μήνες έχει φτάσει τώρα ο στρατός;
[/quote]
9 και θα πάει ξανά12!
Τι καλά θα περάσει ρε θα πήξει θα είναι η χειρότερες μέρες τις ζωής του θα θέλει να φύγει τρέχοντας :hehe:

A και καλή θητεία :hehe:

[quote name='~~Taylor~~' date='21 August 2012 - 05:58 PM' timestamp='1345561126' post='434717']
9 και θα πάει ξανά12!
Τι καλά θα περάσει ρε θα πήξει θα είναι η χειρότερες μέρες τις ζωής του θα θέλει να φύγει τρέχοντας :hehe:

A και καλή θητεία :hehe:
[/quote]

Δεν προλαβαινεις να πηξεις σε 9 μήνες με τίποτα!!!
Εδω σε λίγους μήνες θα απολυθεί ο kalisperis για τον Dark λες εσυ; :hehe:

[quote name='Diego - Bremen' date='21 August 2012 - 06:08 PM' timestamp='1345561733' post='434719']
Δεν προλαβαινεις να πηξεις σε 9 μήνες με τίποτα!!!
Εδω σε λίγους μήνες θα απολυθεί ο kalisperis για τον Dark λες εσυ; :hehe:
[/quote]
Ο kalisperis κάνει ζωαρα χααχαχχαχα

[quote name='~~Taylor~~' date='21 August 2012 - 11:52 PM' timestamp='1345582371' post='434807']
[/quote]

Calm down ..... 9 μηνο ειναι το δικο μου δεν εχει γινει 12 μηνο ''ακομα''

Καλή θητεία DaRkNight. Εύχομαι να περάσουν οι μήνες εύκολα και σύντομα να σε έχουμε πάλι στην κοινότητά μαζί μας.

[quote name='~~Taylor~~' date='21 August 2012 - 09:52 PM' timestamp='1345582371' post='434807']
[/quote]

Γιατρος δεν ειναι ? Αυτοι κανουν σκηνακια μεσα σε παρατημενα σχολεια ...

[quote name='Djisves' date='22 August 2012 - 04:54 PM' timestamp='1345643687' post='434945']
Καλή θητεία DaRkNight. Εύχομαι να περάσουν οι μήνες εύκολα και σύντομα να σε έχουμε πάλι στην κοινότητά μαζί μας.
[/quote]

Δεν ειναι τιποτα , θα επιστεψω και στην ομαδα μετα ..... (κατι θα κανω pes edit , κατι ) .

[quote name='10maradona' date='23 August 2012 - 01:27 AM' timestamp='1345674447' post='435040']
Οποιος ειναι εξυπνος δεν κανει στρατο..

Χασιμο χρονου...
[/quote]

Υποτιμητικοτατο σχόλιο σε ένα παιδί που παρουσιάζεται σε λίγες μέρες... :red_card:

Φίλε Dark όταν με το καλο βγεις γερος και δυνατός σε περιμένουμε και πάλι πίσω στο staff του :sign0001: να οργανώσεις και ένα tournament PES 2013 και να παίξουμε και παρέα :victory:

[quote name='Diego - Bremen' date='23 August 2012 - 02:18 AM' timestamp='1345677528' post='435052']
Υποτιμητικοτατο σχόλιο σε ένα παιδί που παρουσιάζεται σε λίγες μέρες... :red_card:

Φίλε Dark όταν με το καλο βγεις γερος και δυνατός σε περιμένουμε και πάλι πίσω στο staff του :sign0001: να οργανώσεις και ένα tournament PES 2013 και να παίξουμε και παρέα :victory:
[/quote]

Ποιος παρουσιαζεται και που ειναι το υποτιμητικο σχολιο;

3 φορες κινδυνευσε η ζωη μου στον στρατο...

Εβγαινα εξοδο μια καθε τοσο...

Με γεμιζαν με φυλακη χωρις λογο για να μην βγαινω εξοδο..

Ολοι οι φιλοι μου εβγαιναν καθημερινα επειδη ειχαν μεσον...

Και λουφαραν...

Αν εσεις θεωρειτε οτι αξιζει να πηγαινει καποιος στρατο τοτε παω πασο...Βαλτε οσα - θελετε...

[quote name='DaRkNight' date='22 August 2012 - 11:19 PM' timestamp='1345673940' post='435039']
Δεν ειναι τιποτα , θα επιστεψω και στην ομαδα μετα ..... (κατι θα κανω pes edit , κατι ) .
[/quote]

Μη μασας ρε , μονο ρουφιανος μη γινεις και ολα καλα θα πανε.

Ρε παιδια οσοι κανατε στρατο και επειδη καποιοι εβαλαν -1...

Πεστε μας τι καταλαβατε; Περασατε υπεροχα επειδη λουφαρατε; Αληθεια τι ειναι καλυτερο; Να εισαι σ ενα στρατοπεδο και να λουφαρεις κανοντας πλακες με τον καλο λοχαγο που σου ετυχε ή να εισαι εξω να σπουδαζεις ή να δουλευεις και να εισαι με γκομενες;

Ασε που στον στρατο ειναι ασπρο και μαυρο..Δηλαδη ή θα σου τυχει το πιο πανω ή που θα εισαι σ ενα στρατοπεδο γεματο λακαμες...και θα ζεις το θεατρο του παραλογου...

9 μηνες ειναι πολλοι ποσο μαλλον οι 27 που εκανα εγω...

Για ποιο λογο να χασεις 9 μηνες απο την ζωη σου; Ποιος θα σου πει ευχαριστω; Η πατριδα με τα χαρατσια της; Που η μιση οικογενεια σας παιζει να ειναι ανεργοι; Που γυρω σας υπαρχουν νεοι που δεν μπορουν να πραγματοποιησουν τα ονειρα τους; Που ισως δεν θα μπορεσετε να παντρευτειτε επειδη δεν υπαρχουν λεφτα και δουλειες; Ποιος θα σας πει ευχαριστω που δηθεν υπηρετησατε την πατριδα;

Μετα το σχολειο και μετα το πανεπιστημιο φουλ προσπαθειες για δουλεια..Στρατο να κανει ο Σαμαρας και ο Παπανδρεου...

Ας μην ξεφεύγουμε παρακαλώ. Το topic αυτό ανοίχτηκε για να μοιραζόμαστε ιστορίες και εμπειρίες από τη θητεία μας. Άλλοι θα έχουν θετικά να γράψουν και άλλοι αρνητικά. Δεν προσφέρεται όμως το topic για πολιτική συζήτηση ή για θέματα όπως την οικονομική κρίση που καλύπτονται αλλού.

[quote name='Djisves' date='23 August 2012 - 05:38 PM' timestamp='1345732704' post='435154']
Ας μην ξεφεύγουμε παρακαλώ. Το topic αυτό ανοίχτηκε για να μοιραζόμαστε ιστορίες και εμπειρίες από τη θητεία μας. Άλλοι θα έχουν θετικά να γράψουν και άλλοι αρνητικά. Δεν προσφέρεται όμως το topic για πολιτική συζήτηση ή για θέματα όπως την οικονομική κρίση που καλύπτονται αλλού.
[/quote]

Υπαρχουν πραγματα που ειναι σχετικα το ενα με το αλλο...Και το σημαντικοτερο ειναι αν αξιζει καποιος να κανει στρατο ή οχι... Αφου μιλαμε για στρατο..

Οποταν η αποψη του να μην κανει καποιος στρατο ή να κανει, τεκμηριωνεται με καποιους λογους...Στην προκειμενη περιπτωση η δηθεν πολιτικη συζητηση κολλαει γαντι με το θεμα..

Σ οτι αφορα τις ιστοριες και εμπειριες στρατο δεν ειναι σωστο να γραφουμε αποδω και απ εκει πως περασαμε στον στρατο και που καναμε στρατο..Γι αυτο εκανα εντιτ το προηγουμενο ποστ..

Maradona , εννοειται οτι δεν αξιζει να κανει καποιος στρατο , εκτος αν ειναι τρελαμενος με την γενικη ιδεα του στρατου και δε καταφερε να μπει σε καποια στρατιωτικη σχολη. Απλα επειδη δε προκειται να αλλαξει κατι στη νομοθεσια , το παμε το θεμα αλλου.

Συμφωνώ...εγώ προσωπικά δεν θα το ξανά έκανα και αν είχα μέσο και αν μπορούσα να βγω I5 θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη...

Με μια πρόταση ο στρατός είναι μια φυλακή κανονικότατη ακόμα και ξύλο μπορεί να σου ρίξουνε σε κάποιες μονάδες!

Εννοείτε όμως υπάρχουνε και οι περιπτώσεις που θα καλοπερνάς χωρίς να είσαι βύσμα βεβαίως να βγαίνεις έξω συνεχεια και με μια λέξη να κανεις διακοπές!

Εγώ προσωπικά πέρασα πολύ ωραία στον στρατό αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι μέχρι και σήμερα δεν πιστεύω ότι είναι μια φυλακή, έχω ανάμειχτα συναισθήματα για τον στρατό!

Για μένα καλο είναι να καταργηθεί και λόγο δικών μας εξόδων και λόγο τον μονάδων για να προσφέρουνε όλα αυτά στους φαντάρους ρεύμα-νερό-θέρμανση-ρουχισμό-φαΐ-μεταφορικά..

Μονο μόνιμους!

το μονο μονιμους σημαινει taylor δημοσιοι υπαλληλοι που παλι εσυ θα πληρωνεις.

• Create New...