Jump to content
billpao_13

Τι σημαίνει το wehellas - usernames σας

Recommended Posts

Το username μου είναι το όνομά μου.

Όταν γράφτηκα στο WeHellas (πριν από 7,5 χρόνια) το ilias ήταν πιασμένο.
Οπότε, έβαλα κι ένα _gr στο τέλος.

btw, ωραίο topic. Πολύ έξυπνο θέμα.
  • Like 1

[quote name='ilias_gr' date='19 May 2012 - 10:43 PM' timestamp='1337456587' post='418143']

[/quote]

Ευχαριστώ :) . Α ξέχασα να πω για το δικό μου :P. Το δικό μου επίσης προέρχεται από το όνομα μου bill και από την ομάδα που είμαι pao :jester: και η θύρα 13 γιατί το σκέτο billpao ήταν πιασμένο ... Την πρώτη φορά που χρησιμοποίησα το billpao ήταν σε ένα browser game.

Διαλεξα το δικο μου με κριτηριο τον Eddie The Head , τη μασκοτ των IRON MAIDEN. Παλιοτερα ειχα το thanassis-2009, το οποιο ειναι το ονομα μου σε συνδυασμο με το ετος που γραφτηκα!

alan shearer πολυ απλα ο κορυφαιος αγγλος στραικερ και βεβαια και ο αγαπημενος μου παικτης.

NEWCASTLE λεμε.

Πολύ καλό topic !!

Το [b][url="http://www.yogaindailylife.org/esystem/yoga/en/180600/chakras/agya-chakra/"]Agya[/url][/b] προήλθε απο την τότε αγάπη μου,και αξεπέραστη,για την psychedelic trance μουσική...

Πολλά άλλαξαν απο εκείνη την εποχή αλλά ο τρόπος σκέψης παραμένει ο ίδιος...

Εμενα ειναι το ονομα μου! κανονικα γραφεται jurgen! αλλα εγω εχω συνηθησει να το γραφω yurgen! το πηραν οι γονεις μου απο τον ποδοσφαιριστη jurgen klinsmann:P
  • Like 1

Αν και ειναι νιωθω σα ψωνιο τωρα θα πω και το δικο μου το ιστορικο..

Το πρωτο μου username, που το χω χρησιμοποιησει απο μειλς μεχρι και στο paypal, ηταν το arianos10.
Μετα μου τη βαρεσε και ηθελα να αλλαξω, χωρις ομως να φευγει απο τον οριζοντα το θεμα του Αρη. Ετσι προεκυψε το τελικως ακομψο artidea, το οποιο ειναι τα αρχικα του ARis TIll DEAth. Παρατηρησα ομως οτι μεσα στο φορουμ οποιος ηθελε να με φωναξει εκοβε το "dea" :P, σε σημειο που με φωναζαν arti ενω ημουν artidea ακομα. Ετσι ακολουθησα και γω το δρομο του μνημονιου και εκανα ενα κουρεμα στο ονομα :P
  • Like 2

Παρτε κουβερτουλες,γεμιστε κανα φλιτζανι με τσαϊ,μαζευτειτε κοντα κοντα γυρω απο την φωτια,πιαστε καναν κωλο στα μουλωχτα,και ελατε μαζι μου να ακουσετε για μια ιστορια.Την ιστορια του username μου.......... *χαιδευμα χορδων ακουστικης κιθαρας με συναισθηματικο υφος*.Παρακαλω το γαρο να γυρναει κατα την διαρκεια αυτης της μακροσκελης διηγησης.

Δοκιμασα να βαλω giorgos.Πιασμενο.George?Πιασμενο.George και κατι σχετικο με Ηρακλη?Πιασμενο.George και 2 συνεχομενα νουμερα?Α-ΧΑΑΑΑΑΑ! Εδω ειμαστε!Το οτι ειναι 56 ειναι επειδη ετσι μου ηρθε.Θα μπορουσε να ηταν 12,23,34,67,78 η 90.Οπως καταλαβενετε η ελειψη επιμελειας και επινοητικοτητας κατα την επιλογη username οφειλωταν στο γεγονος οτι ηθελα απλα να κατεβασω και να δω τι ηταν αυτο το "Πατς" για το οποιο ηταν τοσο διασημο το Γουηχελλας.Η οποια συμετοχη μου στο φορουμ προεκυψε απροοπτα,και [s]μαλλον[/s] σιγουρα για να παραπονεθω για κατι,ειτε ηταν το gameplay,ειτε η ηλιθιοτητα μου να κατανοησω πως γινεται install ενα πατς. Edited by george56
  • Like 4

Το username μου ειναι εμπνευσμενο απο τις 2 μου μεγαλες αγαπες:
Την F1 και τον Vettel...

Mokilok - απτην ταινια the cell ,ηταν η φοβια-εφιαλτης του μικρου στην αρχη της ταινιας.
D - απτο DOG , ειναι το username με το οποιο επαιζα unreal tournament 2004 online .

οχι δεν εχω ψυχολογικα προβληματα XD

Ενδιαφέρον topic, μπράβο Μπίλι.
Έχετε [s]τρεις προσπάθειες[/s] [i]μια προσπάθεια[/i] για το δικό μου.
[spoiler][img]http://www.antonisloumidis.gr/eshop/products%5C387.jpg[/img]
Θυμάμαι κάπου το ξανάγραψα αλλά, προς γνώση των μη-Κυπρίων:
Τζιησβές (= μπρίκι) στην Κύπρο αποκαλείται ο αμαθής.

Όταν πρωτο-άρχισα να παίζω PES, δεν είχα ιδέα από ηλεκτρονικά παιχνίδια, πόσο μάλλον από patches και editing/modding.
Με εντυπωσίασε όμως τόσο πολύ το PES 5 και το PES 6 με το patch των STOP που αποφάσισα να ψάξω περισσότερο το θέμα. Ψάχνοντας, χρησιμοποιούσα το παρατσούκλι Τζιησβές Αχάπαρος (αχάπαρος = αυτός που δεν παίρνει χαμπάρι) περισσότερο για να μην εκτεθώ σαν σοβαρός άνθρωπος με υπόληψη και στη δική μου ηλικία που ασχολείται με τέτοιες "σαχλαμάρες".
Όταν αποφάσισα τελικά να κάνω εγγραφή στο WeHellas, δε ετίθετο κανένα θέμα πιο θα ήταν το username μου. The rest is history... που λένε και στη Γαλλία.
[/spoiler]
.
  • Like 3

[quote name='Djisves' date='20 May 2012 - 06:32 PM' timestamp='1337527933' post='418229']
Ενδιαφέρον topic, μπράβο Μπίλι.
Έχετε [s]τρεις προσπάθειες[/s] [i]μια προσπάθεια[/i] για το δικό μου.
[spoiler][img]http://www.antonisloumidis.gr/eshop/products%5C387.jpg[/img]
Θυμάμαι κάπου το ξανάγραψα αλλά, προς γνώση των μη-Κυπρίων:
Τζιησβές (= μπρίκι) στην Κύπρο αποκαλείται ο αμαθής.

Όταν πρωτο-άρχισα να παίζω PES, δεν είχα ιδέα από ηλεκτρονικά παιχνίδια, πόσο μάλλον από patches και editing/modding.
Με εντυπωσίασε όμως τόσο πολύ το PES 5 και το PES 6 με το patch των STOP που αποφάσισα να ψάξω περισσότερο το θέμα. Ψάχνοντας, χρησιμοποιούσα το παρατσούκλι Τζιησβές Αχάπαρος (αχάπαρος = αυτός που δεν παίρνει χαμπάρι) περισσότερο για να μην εκτεθώ σαν σοβαρός άνθρωπος με υπόληψη και στη δική μου ηλικία που ασχολείται με τέτοιες "σαχλαμάρες".
Όταν αποφάσισα τελικά να κάνω εγγραφή στο WeHellas, δε ετίθετο κανένα θέμα πιο θα ήταν το username μου. The rest is history... που λένε και στη Γαλλία.
[/spoiler]
.
[/quote]

Εγώ το είχα δει, και ήμουνα ο μόνος που σε έγραφα "Τζιησβέ", όταν όλοι με λέγανε τρελό!

Νιώθω καλά τώρα! :)
  • Like 1

Εγώ στο λυκειο είχα φτιάξει ένα graffiti crew με άλλους δύο φιλους μου και jking (jokeking) ήταν το nickname μου. Και βγηκε επειδή μικρός ημουν πολύ σκανταλιαρης και έκανα πλάκες... Παπαρια μεντολες δηλαδη. Δεν ειχα τι να βάλω. Πλέον θελω να αλλαξω γιατί χρησιμοποιω αλλο αλλά δεν νε αφηνει.στο προφιλ μου :/

[color="#FF0000"]EDIT by Djisves: [/color]
[color="#FF0000"][b]Προσοχή[/b]: To μήνυμα ήταν γραμμένο σε greeklish και διαγράφηκε.

Δεν επιτρέπεται η χρήση greeklish στο φόρουμ μας. Παρακαλούμε διαβάστε τους [url="http://www.wehellas.gr/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules"]Κανονισμούς[/url].[/color] Edited by Djisves
greeklish
  • Dislike 2

[quote name='billpao_13' date='19 May 2012 - 10:47 PM' timestamp='1337456852' post='418144']
Ευχαριστώ :) . Α ξέχασα να πω για το δικό μου :P. Το δικό μου επίσης προέρχεται από το όνομα μου bill και από την ομάδα που είμαι pao και η θύρα 13 γιατί το σκέτο billpao ήταν πιασμένο ... Την πρώτη φορά που χρησιμοποίησα το billpao ήταν σε ένα browser game.
[/quote]

Πολύ καλό τόπικ, μπράβο!
Το δικό μου προέρχεται από την μανία μου με το γνωστό καρτούν την εποχή που γράφτηκα!

Παρακάτω έχω σκοπό να εκθέσω κάποια άλλα μέλη! :jester: :hehe:
[quote name='mokilokD' date='20 May 2012 - 05:33 PM' timestamp='1337524432' post='418219']
Mokilok - απτην ταινια the cell ,ηταν η φοβια-εφιαλτης του μικρου στην αρχη της ταινιας.
D - απτο DOG , ειναι το username με το οποιο επαιζα unreal tournament 2004 online .

οχι δεν εχω ψυχολογικα προβληματα XD
[/quote]

Στο [url="http://www.youtube.com/index?hl=el"]ΣυΣωλήν[/url] τότε γιατί το έχεις γράψει Mokilok[u]i[/u]D;
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

[quote name='ilias_gr' date='19 May 2012 - 10:43 PM' timestamp='1337456587' post='418143']

[/quote]

Το _gr ήταν στην τύχη ή μήπως έχει σχέση με το επίθετο; (λέμε τώρα :hehe: )

Αν παρεξηγήθηκε ο Ηλίας ή ο Μοκιλόκης ας μου πουν να διαγράψω τα quotes! :friends:

Σε αντίθεση με τις ψωνάρες παραπάνω :grin: εγω θα είμαι σύντομος...
Το Lef απο το Lefteris και το ''καλό μου 16''...
ΥΓ:

[quote name='f1vettel' date='20 May 2012 - 08:06 AM' timestamp='1337497568' post='418175']
Το username μου ειναι εμπνευσμενο απο τις 2 μου μεγαλες αγαπες:
Την F1 και τον Vettel...
[/quote]
Ντροπή σου...only ice man...Kimi Raikkonen! :metal:

[quote name='ratatouille' date='20 May 2012 - 07:23 PM' timestamp='1337531032' post='418240']
Το _gr ήταν στην τύχη ή μήπως έχει σχέση με το επίθετο; (λέμε τώρα :hehe: )

Αν παρεξηγήθηκε ο Ηλίας ή ο Μοκιλόκης ας μου πουν να διαγράψω τα quotes! :friends:
[/quote]
Όχι στην τύχη. Τίποτα δεν αφήνω στην τύχη! :thumbsup:

Το "gr" προέρχεται απ' το "greece".
Το χρησιμοποιώ σε όλα τα sites του εξωτερικού, για να φαίνεται η εθνικότητά μου!
Για να μην το βάλω κολλητά στο "ilias", έβαλα ενδιάμεσα ένα "_".

...και ναι! Παρεξηγήθηκα πάρα πολύ! :hehe: :friends: Edited by ilias_gr
  • Like 1

λογω οτι καλυτερου προπονοτη στον κοσμο μεχρι τωρα

Εμένα avzotis είναι το επίθετό μου!

εγω πολ ειναι το ονομα μου και ετσι γραφεται στα αγγλικα και ΑΕΚΑΡΑ γιατι ειμαι ΑΕΚΑΡΑ

Πολυ κακο τοπικ (ετσι γτ μου αρεσει να πηγαινω κοντρα :hehe: ) !!!!

Εμενα η ιστορια με το username μου ειναι απλη και συντομη.
Οταν ανοιξε το πρωτο internet cafe στην περιοχη μου (δασος χαιδαριου) ηταν η εποχη που ηταν το Counter Strike Source στα ντουζενια του και σαν περιεργος που ειμαι ειπα να παω και εγω να παιξω. Μου λενε λοιπον βαλε το username σου. Λεω το ποιο μου(δεν ειχα σταθερη συνδεση ιντερνετ τοτε) ??? Μου εξηγησαν αλλα υπηρχε ενα προβλημα ! Δεν ειχα ξανα χρησιμοποιησει username και δεν ειχα και καποιο παρατσουκλι. Ολοι με φωναζαν με το επιθετο μου. Χμμμμ.... Να τη η λυση. Βαζω το επιθετο μου και αρχισα να κοβω γραμματα μεχρι να βρω κατι που να μου αρεσει. Ετσι εμειναν τα 3 πρωτα γραμματα που ειναι απλα, ευκολο και με σαφη παραπομπη στον γνωστο και μη εξαιρετέο Che Guevara. Πολλοι πλεον με φωναζουν ετσι.

[b]Diego Ribas da Cunha[/b] ο αγαπημένος μου ποδοσφαιριστής και πρώην παίκτης της [b]αγαπημένης μου ομάδας[/b] οπότε όλα αυτά μαζί?

[color="#FF00FF"][b]Diego - Bremen[/b][/color] :thumbsup:

Μπράβο [b]billpao_13[/b] πόλυ ωραίο θεματάκι. :good:

Η ιστορια μου και εμενα...

Οταν ημουν 7 χρονων και ειχα αγορασει το pes6 μετα απο καποιο καιρο παραπονιομουν γιατι δεν ειχε ελληνικες ομαδες ετσι εψαξαστο google και βρηκα το wehellas patch .Το λεω στον πατερα μου και παμε λοιπον στα downloads...βρησκουμε το πατς(εγω αρχιζω και χοροπηδαω , φωναζω, τσιριζω)Αλλα που ειναι το κουμπι DOWNLOAD???Ψαχνουμε ,ψαχνουμε, ξαναφορτωνουμε την σελιδα και ξανα και ξανα...τιποτα.Τοτε μου ηρθε η διαφωτηση να πω στο πατερα μου οτι μαλλον θα επρεπε να γινουμε μελος...( το ειχα δει απο τον ξαδερφο μου )Παμε ,εγγραφομαστε και username?takisft απο το ονομα του πατερα μου και τα αρχικα του επιθετου μας...Στη συνεχεια ασχοληθικα με pes-editing και αφου με λενε μανωλη γιατι να μην το αλλαξω σε manosft!!

ταταραν!!!ΤΕΛΟΣ