Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

thanassis-2009

.:Πολιτικά:.

Recommended Posts

[quote name='CrissTex!_21' date='21 May 2012 - 06:35 PM' timestamp='1337621721' post='418440']
γεια σας παιδιά ... αυτό είναι το "τοπικ" που περίμενα να ΒΡΩ με εκφράζει απόλυτα :D είμαι μόλις 18 χρόνος σήμερα τα έκλεισα κιόλα 21/5 :D και "ασχολούμαι" από το δημοτικό με την πολιτική :P διαβάζω διαφορα άρθρα έχω και συγγενής πολιτικοποιημένους...

και η άποψη μου είναι πως η ελλάδα [color="#FF0000"]ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ[/color] !!ΒΑΣΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ και όσο πάει θα σφίγγει ο κλοιός μέχρι να τον πνίξει τον απλό έλληνα πολίτη..

Εάν η ελλάδα βγει από την ευρώπη Η έστω λέμε όχι στο μνημόνιο που μας απειλούν πως δε θα πάρουμε αλλα δανία...Η ελλάδα ΕΙΧΕ έσοδα 2dis τον χρόνο έτσι μπορεί να επιβιώσει και χωρίς τα δανία ...
τα έξοδα της προς συντήρηση του πληθυσμού ήταν 1.5 dis τον χρόνο μισθοί και συντάξεις... δηλαδή 500εκ. ήταν πλεονάζον...και τώρα μειώνουν τους μισθούς και τις σύνταξις για να έχουμε μεγαλύτερο ποσο πλεονάζον.. είχαμε 500 "εκατομιρα" τώρα έχουμε 1δις. και όπως είναι το δίνουμε στις τράπεζες...
τα δανία που παίρνουμε δε πάνε στον ελληνικό λαό ούτε 1 ευρώ ... όλα πάνε στις τράπεζες...

ΓΙΑΤΙ ΝΑ μείνουμε στο ευρώ πέστε μου έναν λόγο!Η έστω γιατί να πάρουμε αλλα δανία? παίρνουμε δανία με μικρότερα επιτόκια για να πληρώνουμε τα παλιότερα δανία με τα μεγάλα επιτόκια!
[/quote]
Αυτά τα μαθηματικά και την οικονομική ανάλυση του χρέους σε 2 γραμμές, κάπου την έχω ξαναδιαβάσει......... ->
->Ριζοσπάστης.

Τόσο απλά είναι τα πράγματα, είχαμε 2 δις έσοδα, ξοδεύαμε 1.5δις και είχαμε 500εκ πλεόνασμα. :clapping:
[quote name='CrissTex!_21' date='21 May 2012 - 06:35 PM' timestamp='1337621721' post='418440']
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ = δεν σχολιάζω
[/quote]
Ξέχασες τους σταλινικούς. Τα ίδια με τη ΧΑ λένε, αν εξαιρέσεις το μεταναστευτικό.

[quote name='eluse' date='21 May 2012 - 07:56 PM' timestamp='1337626593' post='418447']
Αυτά τα μαθηματικά και την οικονομική ανάλυση του χρέους σε 2 γραμμές, κάπου την έχω ξαναδιαβάσει......... ->
->Ριζοσπάστης.

Τόσο απλά είναι τα πράγματα, είχαμε 2 δις έσοδα, ξοδεύαμε 1.5δις και είχαμε 500εκ πλεόνασμα. :clapping:
[/quote]
και το κακό ποιο είναι σε όλο αυτό? το είπα μπακαλίστικα για να μην γράφω ... γράφω που γράφω αργά με ελληνικούς χαρακτήρες αν γράφω και ολόκληρες σελίδες καληνύχτα..

αυτό που θέλω να πω είναι πως η ελλάδα μπορεί να "ζήσει" και χωρίς τα δανία

[quote name='eluse' date='21 May 2012 - 07:56 PM' timestamp='1337626593' post='418447']
Ξέχασες τους σταλινικούς. Τα ίδια με τη ΧΑ λένε, αν εξαιρέσεις το μεταναστευτικό.
[/quote]

και όχι μονο .... και τους πειρατές ξέχασα

[quote name='CrissTex!_21' date='21 May 2012 - 08:37 PM' timestamp='1337629039' post='418451']
και το κακό ποιο είναι σε όλο αυτό?
[/quote]
Το κακό είναι πώς ένα σύνθετο πρόβλημα, έχει σύνθετη λύση.

Θα μπορούσες να μου παραθέσεις, που βρήκες την πληροφορία πώς οι Έλληνες πολίτες μπορούν να ζήσουν χωρίς δάνεια ?

[quote name='CrissTex!_21' date='21 May 2012 - 08:37 PM' timestamp='1337629039' post='418451']

[/quote]

χωρις δανεια ... αλλα με μια "βοηθεια" απτη μαμα Ρωσια?

Η Ελλαδα δε θα χρειαστει να παιρνει δανεια μετα το 2050... Μπορει και πιο μετα. Αλλα στεκομαι στις μαγικες δηλωσεις του κου Τσιπρα στο CNN...
[yt]qliy0Q_R384[/yt]
Αντε στειλε τον αυτον με 28% να διαπραγματευτει για το ελληνικο χρεος... Οχι μονο θα μας χρεωσουν παραπανω, οχι μονο θα ειναι τα Σκοπια αναγνωρισμενα ως Μακεδονια, οχι θα ειναι η χωρα Μπατε σκυλοι αλεστε... Δε θελω να τον φανταστω πρωθυπουργο... Κι οχι μονο αυτον... Κανεναν. Η κα Μπακογιαννη που ηταν διωγμενη και θα το επαιζε επαναστατρια παλι στη ΝΔ πηγε. Ο ΛΑ.Ο.Σ γεμισε προδοτες. Ο Σαμαρας εχει ριξει 2 κυβερνησεις... Ο Βενιζελος δεν ξερει που ειναι τα αυγα και τα πασχαλια (τα εχασε :p) Και ολα ειναι καλα... Δεν αναφερω ΔΗΜ.ΑΡ, ΧΑ, ΚΚΕ, Καμμενο... Δειτε πως θα εδειχνε η Ελλαδα με εναν εξ αυτων κυβερνηση...
[img[http://catalinawinemixer.files.wordpress.com/2009/06/sinking-ship.jpg[/img]
Οχι οτι τωρα ειμαστε καλυτερα, αλλα τωρα το παλευουμε ακομα!!! Γιατι οσο κι αν προσπαθουν να μας πατησουν το κεφαλι κατω οι Ελληνες πολιτες αρνουνται πεισματικα! Διαβαστε το παρακατω κειμενο και θα καταλαβετε!
[url="http://www.alfavita.gr/artro.php?id=64262"]Νietze για Ελλαδα![/url]
Αν ολα αυτα φαινονται παραλογα συγχωρεστε με αλλα το ποστ το εκανα 4 παρα 20 το πρωι χωρις υπνο :p.

[quote name='Eddie The Head' date='22 May 2012 - 01:40 AM' timestamp='1337647206' post='418476']
Η Ελλαδα δε θα χρειαστει να παιρνει δανεια μετα το 2050... Μπορει και πιο μετα. Αλλα στεκομαι στις μαγικες δηλωσεις του κου Τσιπρα στο CNN...

Αντε στειλε τον αυτον με 28% να διαπραγματευτει για το ελληνικο χρεος... Οχι μονο θα μας χρεωσουν παραπανω, οχι μονο θα ειναι τα Σκοπια αναγνωρισμενα ως Μακεδονια, οχι θα ειναι η χωρα Μπατε σκυλοι αλεστε...
[/quote]
Μπορείς να εξηγήσεις λίγο, γιατί το λες αυτό ?

Δείτε και μία κολοτούμπα.
[media]http://www.youtube.com/watch?v=b1PuVrSCa94[/media]

Συμφωνώ πως η Ελλάδα πρέπει να σταματήσει τα δάνεια και να φύγει από την Ε.Ε....
ΥΓ:Όσο για τον κομμουνισμό,δεν είναι άγιοι,φασίστες με άλλη φιλοσοφία είναι πιστεύω...

[img]http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/twittpapa.jpg[/img]

Μια εικονα 1000 λεξεις...

[center][color="#FF0000"]Δημοσκόπηση Public Issue: Πρώτο κόμμα ο ΣΥΡΙΖΑ με 30%[/color][/center]

Πρώτος με το εντυπωσιακό ποσοστό του 30% είναι ο ΣΥΡΙΖΑ, σύμφωνα με μία νέα δημοσκόπηση που δημοσιεύει η Public Issue. Δείτε αναλυτικά τα ποσοστά των κομμάτων

[img]http://news247.gr/eidiseis/politiki/ekloges-gr/article1782481.ece/BINARY/w460/190512ekloges.jpg[/img]

Πρώτο κόμμα και μάλιστα με το εντυπωσιακό ποσοστό του 30% αναδεικνύεται ο ΣΥΡΙΖΑ στην πρόθεση ψήφου σε δημοσκόπηση της Public Issue για τον ΣΚΑΙ και την Καθημερινή, αφήνοντας πίσω του τη Νέα Δημοκρατία με ποσοστό 26%.

Έπειτα στην τρίτη θέση ακολουθεί το ΠΑΣΟΚ, με ποσοστό 15%, ενώ το ΚΚΕ με ποσοστό 5% καταγράφει σημαντικές απώλειες.

Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες και η Δημοκρατική Αριστερά συγκεντρώνουν από 7% έκαστος. Εντός Βουλής διατηρείται η Χρυσή Αυγή αν και με σημαντικά μειωμένο ποσοστό (4,5%).

Ωστόσο, όσον αφορά την παράσταση νίκης η ΝΔ έρχεται πρώτη καθώς στην ερώτηση "ποιο κόμμα θα έρθει πρώτο στις εκλογές", το 54% απαντά την ΝΔ, το 35% ο ΣΥΡΙΖΑ και μόλις το 1% το ΠΑΣΟΚ.

Η πλειοψηφία των ερωτηθέντων, 54%, θέλει κυβερνήσεις συνεργασίας, το 26% θα επιθυμούσαν αυτοδύναμες κυβερνήσεις και το 12% οικουμενική. Κυβέρνηση τεχνοκρατών επιθυμεί μόλις το 1%.

Από το 26% που θέλει αυτοδύναμη κυβέρνηση, το 11% θέλει αυτοδύναμη ΝΔ και το ίδιο ακριβώς ποσοστό θέλει αυτοδύναμο ΣΥΡΙΖΑ. Μόλις το 1% θέλει αυτοδύναμο ΠΑΣΟΚ.

Από το 54% που θέλει κυβέρνηση συνεργασίας, το 22% επιθυμεί κυβέρνηση κομμάτων αριστεράς και μόλις το 4% θέλει συνεργασία δεξιών κομμάτων. Το 13% θα επιθυμούσε τη συνεργασία ΠΑΣΟΚ – ΝΔ. Το 6% θα ήθελε έναν ευρύτερο συνασπισμό με βάση τα δύο μεγάλα κόμματα και το 5% θα ήθελε μία κυβέρνηση συνεργασίας ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΞ.ΕΛΛΗΝΩΝ.

Στην ερώτηση "ποιον θεωρείται καταλληλότερο για πρωθυπουργό", οι πολίτες προτίμησαν με 24% τον Αλέξη Τσίπρα και με 19% τον Αντώνη Σαμαρά. Ακολουθεί ο Ευάγγελος Βενιζέλος με 17%, ο Φ. Κουβέλης με 11%, ο Π. Καμμένος με 7%, η Αλέκα Παπαρήγα και ο Ν. Μιχαλολιάκος με 2% ο καθένας.

Σύμφωνα με το βαρόμετρο της public issue, το οποίο διενεργήθηκε την περίοδο 18-23/5/2012, υπέρ του ευρώ τάσσσεται το 85% των Ελλήνων πολιτών έναντι 15% που τάσσεται κατά. Κατά του νέου μνημονίου τάσσεται το 62% των πολιτών και υπέρ το 28%.

Δείτε αναλυτικά τα στοιχεία

Ειδικότερα, τα ποσοστά των κομμάτων στη δημοσκόπηση της Public Issue έχουν ως εξής:

1. ΣΥΡΙΖΑ: 30%

2. Νέα Δημοκρατία: 26%

3. ΠΑΣΟΚ: 15%

4. Δημοκρατική Αριστερά: 7%

5. Ανεξάρτητοι Έλληνες: 7%

6. ΚΚΕ: 5%

7. Χρυσή Αυγή: 4,5%

πηγή: news247.gr

(sorry για το doble post, αλλα ξεχωριστη ειδηση ειναι το 2ο και καθαρη σατυρα το πρωτο!)

[img]http://i56.tinypic.com/2432t86.png[/img]

[indent][indent][color="#9ACD32"][size="5"][b]«Πράσινο φως» σε 22![/b][/size][/color][/indent][/indent]

[indent][img]http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/12/06/05/121609.jpg[/img][/indent]

[list]

[*]Λίστα με 21 κόμματα και συνασπισμούς κομμάτων και σε έναν μεμονωμένο υποψήφιο, ανακοίνωσε, την Τρίτη, το 1ο τμήμα του Αρείου Πάγου, για τις εκλογές της 17ης Ιουνίου. «Κόπηκαν» οκτώ μικρά κόμματα και συνδυασμοί.
[/list]

[color="#FFFF00"][u][b]Συγκεκριμένα, στην επαναληπτική εκλογική αναμέτρηση θα λάβουν μέρος οι εξής: [/b][/u][/color]

1) Νέα Δημοκρατία (Α. Σαμαράς)

2) ΣΥΡΙΖΑ - Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο (Αλ .Τσίπρας)

3) Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ.) (Ευ. Βενιζέλος)

4) Ανεξάρτητοι Έλληνες (Π. Καμμένος)

5) Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Αλ. Παπαρήγα)

6) Δημοκρατική Αριστερά (Φ. Κουβέλης)

7) Λαϊκός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή (Ν. Μιχαλολιάκος)

8) Ανεξάρτητη Ανανεωτική Αριστερά, Ανανεωτική Δεξιά, Ανανεωτικό ΠΑΣΟΚ, Ανανεωτική Νέα Δημοκρατία, Όχι στον Πόλεμο, Κόμμα Επιχείρηση Χαρίζω Οικόπεδα Χαρίζω Χρέη Σώζω Ζωές Παναγροτικό Εργατικό Κίνημα Ελλάδος ΠΑ.Ε.Κ.Ε. (Μ. Τζαλαζίδης)

9) ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. Αντικαπιταλιστική Αριστερή Συνεργασία για την Ανατροπή (21μελής Κεντρική Συντονιστική Επιτροπή)

10) ΚΕΑΝ Κίνημα Εθνικής Αντίστασης (Ιπποκράτης Σαββούρας)

11) Κοινωνία Πολιτική Παράταξη συνεχιστών του Καποδίστρια (Μιχ. Ηλιάδης)

12) Κίνημα Δεν Πληρώνω (Βασ. Παπαδόπουλος)

13) Ένωση Κεντρώων (Βασ. Λεβέντης)

14) «Παναθηναϊκό Κίνημα» (ΠΑΝ.ΚΙ.) (Γ. Μπέτσικος)

15) Κόμμα Φιλελευθέρων (Εμμ. Καλλιγιάννης)

16) Κόμμα Πειρατών Ελλάδας (Διοικ. Επιτροπή πρ.Ραφ.-Ανδρ. Παππάς)

17) Οικολόγοι Πράσινοι (6μελής εκτελεστική επιτροπή)

18) Εθνική Ελπίδα (Γ. Παπαδόπουλος)

19) Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός (ΛΑ.Ο.Σ.) (Γ. Καρατζαφέρης)

20) «Δημιουργία, ξανά!» (συνασπισμός των κομμάτων δημιουργία, ξανά, Δράση και Φιλελεύθερη Συμμαχία) (Γλ.-Αβ. Τζήμερος-Σ. Μάνος-Γρ. Βαλλιανάτος)

21) ΚΚΕ(μ-λ) – Μ-Λ ΚΚΕ – Εκλογική Συνεργασία (συνασπισμός) (4μελής διοικούσα επιτροπή)

22) Αθ. Δασκαλόπουλος, (μεμονωμένος υποψήφιος)

[color="#FF0000"][u][b]Αντίθετα, ο Άρειος Πάγος «άναψε» STOP στα παρακάτω κόμματα : [/b][/u][/color]

* Λευκό
* ΕΛΚΣΙ (Ελληνικό Λευκό Κίνημα Σημερινής Ιδεολογίας
* ΠΑΜΕ στο ΓΕΣΕΕΠ
* Έλληνες (Ελλήνων Ελευθέρων Συνένωση)
Επίσης, δεν ανακηρύχθηκαν οι συνδυασμοί παρακάτω κομμάτων γιατί υπέβαλαν τις σχετικές δηλώσεις εκπρόθεσμα.
* Περιφερειακή Αστική Ανάπτυξη,
* Νέο Κόμμα Σωτηρίας Χριστιανική Δημοκρατία
* Ελληνικό Όραμα
* Δημοβούλιο Πολιτών–Ελληνική Συμπολιτεία με (άμεση) Δημοκρατία στην Πράξη.

[color="#FF00FF"]Πηγη:sport-fm.gr[/color]

[quote name='.DjXaLaRoS.' date='05 June 2012 - 12:55 PM' timestamp='1338890115' post='420864']
...
10) ΚΕΑΝ [s]Κίνημα Εθνικής Αντίστασης (Ιπποκράτης Σαββούρας)[/s]
...[/quote]
[center][url="http://www.kean.com.cy/#/HOME"][img]http://www.foodstuffcyprus.com/admin/images/logos/31.jpg[/img][/url][/center]

Τι είναι αυτά ωρε;;;; :cry:

Είναι αυτοί συνδυασμοί; Ο άλλος μόνος του κατεβαίνει...

8, 12, 16 και 22 για κλάματα! Χαβαλέ κάνουν!

Ουδέν σχόλιο στους "κομμένους"! Λευκό έβαλε ο άλλος! Χαχαχαχαχαχα για να μπερδέψει τον κόσμο! Το είχε κάνει και το 2009 το θυμάμαι! Και επειδή πολλοί μπερδεύτηκαν, τον έκοψαν φέτος! Ε, ρε γλέντια! "ΠΑΜΕ στο ΓΕΣΕΕΠ!" Πού πάμε;

Και αφήσανε το 8?!?!?!?!?!?!

Ρε δεν υπάρχει σωτηρία λέμε...

[quote name='santo' date='05 June 2012 - 02:19 PM' timestamp='1338895140' post='420887']
Τι είναι αυτά ωρε;;;; :cry:

Είναι αυτοί συνδυασμοί; Ο άλλος μόνος του κατεβαίνει...

8, 12, 16 και 22 για κλάματα! Χαβαλέ κάνουν!

[/quote]
Αδερφε, μπορει να φαινεται οντως περιεργο το ονομα των Πειρατων και ειναι φυσιολογικο μερικοι να πιστευουν οτι κανουν πλακα.
Το κομμα των Πειρατων κανει μεγαλο αγωνα, βεβαια ειναι σε αρχικο σταδιο στην Ελλαδα, αλλα εχει κομματα σε παρα πολλες χωρες.
Αυτα δεν στα λεω ουτε για να τους ψηφισεις, ουτε να τους υποστηριξεις. Απλα ειναι κριμα, καθως εχουν πολυ καλες αποψεις και
ειναι κριμα να λεμε οτι το κανουν για χαβαλε ολο αυτο. Εξ αλλου ειδαμε και τα κομματα που πιασανε υψηλοτερα ποσοστα
ποσο σοβαροι ειναι. Και φυσικα ολο αυτο το λεω φιλικα, απλα εγω προσωπικα το θεωρησα αδικο προς ενα κομμα που υποστιριζει
κατα κυριο λογο την ελευθερια. (Θα μου πειτε κομματα που "υποστηριζουν" την ελευθερια υπαρχουν πολλα, ποσα το κανουν...)

[quote name='Anarxos (Sid)' date='06 June 2012 - 01:58 AM' timestamp='1338937124' post='421035']
Αδερφε, μπορει να φαινεται οντως περιεργο το ονομα των Πειρατων και ειναι φυσιολογικο μερικοι να πιστευουν οτι κανουν πλακα.
Το κομμα των Πειρατων κανει μεγαλο αγωνα, βεβαια ειναι σε αρχικο σταδιο στην Ελλαδα, αλλα εχει κομματα σε παρα πολλες χωρες.
Αυτα δεν στα λεω ουτε για να τους ψηφισεις, ουτε να τους υποστηριξεις. Απλα ειναι κριμα, καθως εχουν πολυ καλες αποψεις και
ειναι κριμα να λεμε οτι το κανουν για χαβαλε ολο αυτο. Εξ αλλου ειδαμε και τα κομματα που πιασανε υψηλοτερα ποσοστα
ποσο σοβαροι ειναι. Και φυσικα ολο αυτο το λεω φιλικα, απλα εγω προσωπικα το θεωρησα αδικο προς ενα κομμα που υποστιριζει
κατα κυριο λογο την ελευθερια. (Θα μου πειτε κομματα που "υποστηριζουν" την ελευθερια υπαρχουν πολλα, ποσα το κανουν...)
[/quote]

Ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση και συγγνώμη που ήμουν απότομος και βιάστηκα να τους κρίνω. Απλά το όνομα παραπέμπει αλλού. :/

Να ψηφίσω δεν γίνεται γιατί είμαι 14, αλλά έχω αδερφό στην εφορευτική!.. :hehe:

Ευχαριστώ και πάλι για την επισήμανση. :thumbsup:

Με αφορμη το επεισοδιο με Κασιδιαρη-Παυλοπουλο-Κανελλη-Δουρου βρηκα πολλα ανεκδοτα για αυτο το θεμα!

[spoiler]1.Εγώ πάντως τον βρήκα πολύ κ@υλ@ τον τύπο.....δυο γυναίκες στο πλατό, η μια έφυγε μούσκεμα και η άλλη αναψοκοκκινισμένη!!!!

2. το νέο σύνθημα που θα ακούγεται πλέον...ρίξε άλλη μια στη λεσβία ρε Ηλία ρε Ηλία....

3.

-Σερβιτόρος: γεια σας τι θα πάρετε;

-Κασιδιαρης:ένα Freddo capuchino με καννελη καλάΜ

χτυπημένο..

-Δουρου:εγώ ένα νεράκι ευχαριστώ..!

4. Κάποτε μιλούσαμε για το χαστούκι της Λιανή τώρα μιλάμε για τα χαστούκια της Λιανας....τυχαίο!!!!

5. Αλλη τις τρώει και ζορίζεται (Κανέλη)

και άλλη τις τρώει και δροσίζεται (Δούρου)...!!

6. Ευτυχώς δεν ήταν πιο δυνατές οι σφαλιάρες, γιατί αν δεν μπορούσε να καπνίσει η Λιάνα μετά, θα κατέρρεε και η καπνοβιομηχανία.

7. Ναι αστυνομία; ΒΟΗΘΕΙΑ! Ο Παπαδάκης είμαι. Στείλτε ΑΜΕΣΩΣ περιπολικό στο στούντιο του ΑΝΤ1. ΤΩΡΑ! Να πάρει την Κηφισίας έχει μπόλικη κίνηση.

8. Πότε ήταν η πρώτη φορά που χέστηκε πάνω του ο Τσακ Νόρις? Όταν σηκώθηκε όρθιος ο Προκόπης Παυλόπουλος!!!!

9. Από Δεύτερα ξεκινάει η νέα εκπομπή του Γιώργου Παπαδάκη....''Πάμε Μπουκέτο''!!!!

10. αν η Κανέλλη αντί Ριζοσπάστη κρατούσε 5κιλο Βήμα της Κυριακής φουλ έξτρα-Μαντόνα-Βημαγκαζίνο-Βημαγκουρμέ-Βημαψαροντούφεκο θα σας έλεγα

11. Ο Κασιδιάρης βάρεσε λένε μια γυναίκα.... για πια γυναίκα λένε την Κανέλλη? χαχαχαχαχαχαχαχαχα......

12. Ax κανελακι κανελακι ξύλο που το φας.... το χέρι του Κασιδιάρη με ριζοσπάστη μην χτυπάς

13. Σαν άλλος σούπερμαν ο Παυλόπουλος σηκώθηκε, έδωσε 3 φάπες στο Κασιδιάρη, έφερε χαρτοπετσέτες στη Δουρου χωρίς να προλάβει να τον δει κάνεις

14. Πάντως ο Κασιδιάρης πάρα την αντίθεση της Αλέκας κατάφερε να "ΕΝΩΣΕΙ" την Αριστερά...!!!!

15.

Ένταλμα σύλληψης Κασιδιαρη--->5 λεπτά.....

Ένταλμα σύλληψης Τσοχατζοπουλου----->10 χρόνια!!!

16.

Ρε 'σείς έχω "φάει" σκάλωμα..

Τα μαλλιά του Παυλόπουλου ήταν πάντα Άσπρα

ή Άσπρισαν σήμερα μόλις σηκώθηκε ο Κασιδιάρης...?

17. Μετά την εκπομπή "ΕΧΕΙΣ ΠΑΚΕΤΟ" της Βίκυς Χατζηβασιλείου, τώρα έχουμε και την εκπομπή "ΕΧΕΙ ΜΠΟΥΚΕΤΟ "με τον Γιώργο Παπαδάκη!

18. Όπως η Βουγιουκλάκη ερωτευόταν όποιον την χαστούκιζε πλάκα θα χει τώρα και η Καννέλη να δηλώσει φουλ καψούρα με το Κασιδιάρη....!!!!

19. Στο Θιβέτ αύριο ο Προκόπης Παυλόπουλος. Του ζήτησε συμβουλές ηρεμίας ο Δαλάι Λάμα

20. Δεν ήταν Ριζοσπάστης αυτό με το οποίο βάρεσε η Κανέλλη τον Κασιδιάρη. Τα χαρτάκια από τα στριφτά τσιγάρα της ήταν.

21. Αν ανέβουν τα ποσοστά ΚΚΕ μετά το ξύλο του Κασιδιάρη, ο Σαμαράς θα κάνει φάλαγγα στον Παυλόπουλος που δε σηκώθηκε να τις φάει & αυτός

22. Δεν στέλνουμε τον Κασιδιάρη να μιλήσει με την Μερκελ; Λέω εγώ τώρα....

23. Αυτή τη στιγμή τσακώνονται μπροστά μου δυο γειτόνισσες . Έχω μείνει Προκόπης

24. δήλωση Παυλόπουλου:"Δεν ξέρω τίποτα για το ξύλο!! Εγώ κοιτούσα τη Γιαδικιάρογλου που κοιτούσε την Πετροπούλου.. που κοιτούσε την Πετροβασίλη!!

25.

Ναι γεια σας, ΑΝΤ1 εκεί?

-Μάλιστα...

-Τι κάνετε???

-ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ!!!

26. Ο Προκόπης θα είναι ο πρώτος άνθρωπος που θα μπει αυτοπροσώπως στο Μαντάμ Τισό...

27. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, δεν κουνιέμαι με τίποτα. Είμαι ο Προκόπης Παυλόπουλος.

28. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο SENSEI ΠΑΚΗΣ,ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΖΕΝ. 3 ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ&ΕΔΙΩΞΕ ΑΠ ΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΞΑΛΛΟ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ.

29. Μετά το ''πετάει ο γάιδαρος, πετάει'' τώρα θα έχουμε και το ''κινείται ο Προκόπης, κινείται''

[img]http://2.bp.blogspot.com/-S2mSQ04DU0M/T9Dnj_iVLaI/AAAAAAAAAOY/MPxFW00MfUY/s320/hulk.jpg[/img]
[/spoiler]

Και το μαγικο νο47...
http://www.pigizois.net/kiriakodromio/augoustinos/profiteies_kosma_aitoloy.htm

:hehe:

[img]http://www.thelab.gr/attachments/off-topic-68/50654d1339323069-anekdota-asteia-kai-loipa-paratragouda-funlab-556604_4186593946047_1476171199_n.jpg[/img]

[img]http://www.thelab.gr/attachments/off-topic-68/50659d1339334065-anekdota-asteia-kai-loipa-paratragouda-funlab-w47x1zxy3u53xhhbr87k.jpg[/img]

:hehe:

Αποκλειστικά στο WeHellas! Όλοι οι επιστήμονες αναρωτιούνται: Πως γίνεται να υπάρχουν 3 **** πίσω από ένα πουλί!
[img]https://p.twimg.com/AvncmfPCIAEgyw_.jpg[/img]
:hehe: :hehe: :hehe:

[color="#FF0000"]Edit by Tse :[/color]
Προσεχε λιγο την γλωσσα σου. Βρισκεσαι σε δημοσιο φορουμ και οχι στην καφετερεια με τους φιλους σου.

Τί έγινε ρε παιδιά?Μόνο για τις πρώτες εκλογές ενδιαφερθήκατε, για τις δεύτερες και πιο σημαντικές τίποτα?Μάλλον κάτι άλλο πιστεύω ότι συμβαίνει και δε γράφετε...απογοήτευση, απογοήτευση, απογοήτευση...

Να πω και εγώ λοιπόν τη γνώμη μου για τις τελευταίες εκλογές..

Δυστυχώς κύριοι, η τρομοκρατία και ο φόβος έκαναν και πάλι τη δουλειά τους.Άλλωστε αυτοί που επέλεξαν για ακόμη μια φορά να τα χρησιμοποιήσουν, είναι έμπειροι σε τέτοιου είδους μεθόδους και οι πιθανότητες επιτυχίας είναι τεράστιες.Η κριτική σκέψη και η ωριμότητα του λαού μας είναι ακόμα σε χαμηλά επίπεδα και οι ''κύριοι'' αυτοί όποτε τους δοθεί η ευκαιρία το εκμεταλλεύονται.

Καλώς ή κακώς πάλι δημιουργήθηκε πόλωση μεταξύ δυο κομμάτων, για πρώτη φορά όχι μεταξύ ΝΔ-ΠΑΣΟΚ αλλά μεταξύ ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ.Στις πρώτες εκλογές με έκπληξη είδαμε να βγαίνει πρώτη η ΝΔ, δεύτερος ο ΣΥΡΙΖΑ και τρίτο (!) το ΠΑΣΟΚ ενώ όλες οι δημοσκοπήσεις προεκλογικά έλεγαν αυτό που είχαμε και εμείς όλοι στο μυαλό μας (ανάθεμα την αναξιοπιστία, την φερεγγυότητα και τα συμφέροντα των δημοσκοπήσεων) Το θαυμαστικό (!) δε θα πρεπε καν να το βάλω και ούτε η θέση του ΠΑΣΟΚ θα πρεπε να μας προκαλεί εντύπωση, αλλά λόγω κριτικής σκέψης και ωριμότητας που λεγα πριν, συμβαίνει και αυτό.Ωστόσο, ο λαός έκανε ένα πρώτο βήμα:τουλάχιστον τους πρόσφατους προδότες του να τους τιμωρήσει (γιατί μέχρι πρότινος ο κόσμος συνέχιζε να δίνει παρά τα αλλεπάλληλα εγκλήματα, δύναμη σε ΝΔ-ΠΑΣΟΚ) Άρα, από μόνο του αυτό συνιστά μια επιτυχία..πάμε παρακάτω όμως..

Ακολούθησε το προδιαγεγραμένο γαιτανατάκι με τις διερευνητικές εντολές, αφού μετά τα ποσοστά που ήρθαν, δεν έβγαιναν τα κουκιά και ερχόμαστε λοιπόν σε δεύτερες εκλογές..μετά την πρωτοφανή επιτυχία του ΣΥΡΙΖΑ, στο διάστημα που μεσολάβησε έγινε κάθε προσπάθεια για να μειωθεί το μέγεθος της.Βλέπαμε να βγαίνουν οικονομολόγοι, επιχειρηματίες, πολιτικοί στο εσωτερικό, υψηλόβαθμα στελέχη στην Ευρώπη, τον ΣΥΡΙΖΑ να δέχεται επίθεση από ρουφιάνους εκ των έσω, ακόμα και...παπάδες που να λένε ούτε λίγο ούτε πολύ:Ψηφίστε ΝΔ! (δε χρειάζεται νομίζω να αναφέρω το τρανταχτό παράδειγμα για αυτά που έγραψε το γερμανικό Financial Times) Από την άλλη η ΝΔ η μόνη επίθεση που δέχτηκε ήταν απλά από τα υπόλοιπα κόμματα και από ορισμένα με το..γάντι..Από μόνο του αυτό το γεγονός πιστεύω ότι δείχνει πολλά όσον αφορά το τί συμφέρει εμάς και τί τους Ευρωπαίους (γιατί στο σημείο που φτάσαμε, το συμφέρον των δυο πλευρών παρεκκλίνει κατά πολύ) ενώ φάνηκε και το ποιός εξυπηρετεί ποιόν.Και στο τέλος να είναι ο απλός λαός ο οποίος θα πρέπει να αποφασίσει για το ποιόν θα τον κυβερνήσει.Από τη μια ο φόβος της ΝΔ και από την άλλη η ελπίδα του ΣΥΡΙΖΑ.Προσωπικά τί έλεγα?Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!Τους μεν μέχρι και οι πέτρες τους έχουν μάθει τι κουμάσια είναι, ένας από από τους πιο βασικούς πυλώνες της διαπλοκής και της διαφθοράς στη χώρα μας και δεν πρόκεται αυτό να αλλάξει ποτέ.Οι δε, ένα πραγματικό σκορποχώρι, μια παράταξη στην οποία άλλα λένε τα στελέχη του και άλλα ο πρόεδρος.Που υπόσχεται πολλά και θα κάνει λίγα.Από τη μια..επαναδιαπραγμάτευση του μνημονίου (γελάει ο κόσμος..) και από την άλλη καταγγελία του.Πιθανόν ο Τσίπρας να μην έκανε ούτε τα μισά από τα όσα έλεγε προεκλογικά (πράγμα που δεν το νομίζω γιατί μια τέτοια κωλοτούμπα θα είχε πολύ δυσάρεστες και ανεπανόρθωτες συνέπειες για τον ίδιο) Άλλο πράμα όμως να έρχεται το τρένο καταπάνω σου και άλλο να περιμένεις, μπας και έρθει...

Με τρεις λέξεις?Η απόλυτη αναποφασιστικότητα!Αυτό που θα πρέπει να κάνει ο κόσμος?Να τα ζυγίσει, να σκεφτεί ότι ο τόπος χρειάζεται κυβέρνηση και να σκεφτεί πιο συμφέρει περισσότερο αυτόν και τους γύρω του.Πιθανόν να μην τον αγγίζει και κανένα αλλά εδώ που φτάσαμε θα πρέπει να δούμε πιο είναι το λιγότερο επώδυνο και όχι το περισσότερο ανώδυνο.Αν δει κανείς τα λεγόμενα μου, θα πει αμέσως ότι ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ, αλλά δεν είναι αλήθεια αφού ότι ψήφισα στις προηγούμενες εκλογές ψήφισα και τώρα (έχω πει ποιό κιόλας σε παλιότερο ποστ) Ίσως να είναι και ότι ούτε παιδιά έχω, ούτε δικό μου σπίτι έχω, ούτε αυτοκίνητο γι αυτό επέλεξα να έχω μια πιο μετριοπαθή στάση όσον αφορά την κορυφή.Μπορεί να έκανα και λάθος, όπως και πολλοί άλλοι που μπορεί να σκέφτηκαν σαν εμένα και να πρεπε να πάρω σαφή θέση.Ένα πράγμα ξέρω ωστόσο:ότι τουλάχιστον δεν ψήφισα αυτούς που τόσα χρόνια βιάζουν τον ελληνικό λαό, αυτούς που τόσα χρόνια μας κοροιδεύουν μπροστά στη μάπα μας, αυτούς που τόσα χρόνια έχουν διαπράξει τα μεγαλύτερα εγκλήματα και που μέχρι πριν 3 χρόνια συγκεντρώνανε τεράστια ποσοστά.Και γι αυτό το λόγο έχω τη συνείδηση μου καθαρή...

Θα θελα να γραψω κι άλλα, αλλά πιστεύω ότι αυτά φτάνουν..και πάλι ελπίζω να μη σας κούρασα και σας ζητώ να γράψετε και εσείς τη γνώμη σας..

Για μένα οι εκλογές αυτές ήταν "μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα", όποιος και να έβγαινε θα είχε αρνητικές συνέπειες στη ζωή μου.
Από τη μία η ΝΔ είναι η γνωστή ΝΔ με τους κλέφτες πολιτικούς που τρομοκρατεί τον ίδιο της το λαό για να κερδίσει τις εκλογές, με Ντόρα,Άδωνη και άλλους πουλημένους.
Από την άλλη ΣΥΡΙΖΑ, με 7 κομμουνιστικές συνιστώσες να λένε επιστροφή στη δραχμή, ο ίδιος ο Τσίπρας να λέει στις 3 Μαϊού μισθοί 1300 ευρω (....) και πολλά στελέχη να γνωρίζω οτι έχουν βγει μέσα από τον συνδικαλισμό των πανεπιστημίων ή να ανήκουν στο βαθύ ΠΑΣΟΚ και να πήραν μεταγραφή...

Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν μπορούσε να κυβερνήσει, το καλύτερο για αυτόν ήταν να βγει αντιπολίτευση με τέτοιο ποσοστό.

Από εδώ και πέρα τα πράγματα για μένα είναι ξεκάθαρα. Αν ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ συνεχίσουν με φορολογίες κτλπ ο ΣΥΡΙΖΑ τον Ιανουάριο έχει γίνει κυβερνηση με αυτοδυναμία.
Αν ακολουθηθεί διαφορετική πολιτική με τις πλάτες της ΕΕ (απίθανο), δεν ξέρω τι θα γίνει.

Έχοντας αυτά τα πράγματα στο μυαλό μου, δεν μπορούσα να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ. ΝΔ δεν ψήφισα επίσης, αν και ήθελα να βγει.

[quote name='L0sT' date='20 June 2012 - 07:13 AM' timestamp='1340165597' post='423527']
Τί έγινε ρε παιδιά?Μόνο για τις πρώτες εκλογές ενδιαφερθήκατε, για τις δεύτερες και πιο σημαντικές τίποτα?Μάλλον κάτι άλλο πιστεύω ότι συμβαίνει και δε γράφετε...απογοήτευση, απογοήτευση, απογοήτευση...
[/quote]
Δεν τα διάβασα όλα μιας και ζαλίζομαι λόγου μυωπίας από τα μεγάλα κείμενα...

Αλλα διάβασα μονο αυτό.
Δεν είναι μονο η απογοήτευση αλλα είναι και η βαρεμάρα του πολίτη μετά από κάποιο διάστημα κουράζεσαι με το όλο θέμα και λες [color="#FF0000"]... [edited out by Djisves] ...[/color] με τους μακάκες και προσπαθείς μονο σου για την ζωή σου...

Η αποχη σε αυτές τις εκλογές ήτανε απίστευτη, το 40% δεν πήγε να ψηφίσει?κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι...αλλα και πάλι τι να πεις ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ένα από τα πιο σάπια κόμματα πλέων στην ιστορία τις πολιτικής μετά το ΠΑΣΟΚ πάντα( :hehe: ) ευτυχώς που δεν βγήκε πρώτο να λέμε...

Επίσης αν κάνουνε που μάλλον αποφασίστηκε να κάνουνε κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ-ΝΔ και ΔΗΜΑΡ τότε να είστε σίγουροι ότι απλά θα καταστραφούμε σαν χωρα σίγουρη χρεοκοπία σε κάνα χρόνο και μετά πάλι εκλογές βεβαίως.

E ανεξάρτητοι έλληνες χαλαρά αν ξανά γίνουνε εκλογές σε κάνα χρόνο που το πιστεύω τότε μπορεί να βγει και τρίτο κόμμα άνετα, αν κρατήσει την στάση που έχει βεβαίως και δεν πει καμια μαλακια μετά από καιρό και χάσει ψήφους.

Η χρήση αυγή τώρα πήρε ψήφους από το περιστατικό που έγινε με την Κανελη όλοι η αντικουμουνιστές πήγανε σε αυτό το κόμμα αλλα για μένα δεν αξίζει, καλά τα λέγανε και τα λένε έχουνε το λέγειν αλλα από πράξις βράσε ρύζι...

ΔΗΜΑΡ ασχολίαστο δεν έχω κάτι να πω.

Όσο για το ΚΚΕ το καταχάρηκα το ευχαριστήθηκα και αν συνεχίσει με αυτήν την νοοτροπία θα βγει έχτος βουλής στις επόμενες εκλογές και καλά να πάθη δηλαδή.
Απαίσια ιδεολογία για το 2012(καλά γενικά απαίσια στάση αλλα αυτό δεν είναι ώρα να το συζητήσουμε)και κάθεται με τα χερια σταυρωμένα...σκεφτείτε ότι ο Τσίπρας όταν είπε ότι δεν θέλουμε ψήφο εμπιστοσύνης αλλα ψήφο για να κυβερνήσουμε βγήκε δεύτερο κόμμα, φανταστείτε να το πει αυτό το ΚΚΕ ΑΝΕΤΑ πρώτο, αλλα το συμφέρον πάνω από όλα!

Αυτά από μένα για τις εκλογές αν και δεν περίμενα να βγει η ΝΔ πρώτη ειλικρινά ντρέπομαι για αυτούς που ψηφίσανε και βεβαίως δεν περίμενα να βγει και το ΠΑΣΟΚ τρίτο κόμμα ειλικρινά αίσχος που κανονικά το ΠΑΣΟΚ θα έπρεπε να είναι πέμπτο κόμμα και ΑΝ!

[quote name='eluse' date='20 June 2012 - 09:40 AM' timestamp='1340174435' post='423535']
Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν μπορούσε να κυβερνήσει, το καλύτερο για αυτόν ήταν να βγει αντιπολίτευση με τέτοιο ποσοστό.

Από εδώ και πέρα τα πράγματα για μένα είναι ξεκάθαρα. Αν ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ συνεχίσουν με φορολογίες κτλπ ο ΣΥΡΙΖΑ τον Ιανουάριο έχει γίνει κυβερνηση με αυτοδυναμία.
Αν ακολουθηθεί διαφορετική πολιτική με τις πλάτες της ΕΕ (απίθανο), δεν ξέρω τι θα γίνει.
[/quote]

Εγώ νομίζω ότι τώρα ήταν η κατάλληλη στιγμή για να κυβερνήσει και παράλληλα να αποδείξει το ΣΥΡΙΖΑ τη φερεγγυότητα του.Για μένα τώρα θα πρεπε να γίνει αυτό ''μπαμ'' για να δούμε και με τον Τσίπρα, πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.Με αυτό που συνέβη όμως, φοβάμαι πολύ την κωλοτούμπα...ελπίζω να ασκεί από δω και πέρα μια πραγματική αξιωματική αντιπολίτευση και να μη δούμε μελλοντικά περίεργες ανακυβησθήσεις...

ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ θα συνεχίσουν με φορολογίες:αυτό είναι δεδομένο άλλωστε και όλοι το ξέραμε πριν ακόμα γίνουν οι εκλογές.Επίσης συμφωνώ μαζί σου στο ότι τα ψωμιά της ΝΔ στην κυβέρνηση είναι λίγα και ο επόμενος πρωθυπουργός μάλλον θα ναι ο Τσίπρας, αλλά πρέπει να βρει και αυτός στο μεταξύ μια ταυτότητα για την παράταξη του.

[quote name='~~Taylor~~' date='20 June 2012 - 01:09 PM' timestamp='1340186984' post='423552']
Η αποχη σε αυτές τις εκλογές ήτανε απίστευτη, το 40% δεν πήγε να ψηφίσει?κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι...αλλα και πάλι τι να πεις ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ένα από τα πιο σάπια κόμματα πλέων στην ιστορία τις πολιτικής μετά το ΠΑΣΟΚ πάντα( :χέιε: ) ευτυχώς που δεν βγήκε πρώτο να λέμε...

Η χρήση αυγή τώρα πήρε ψήφους από το περιστατικό που έγινε με την Κανελη όλοι η αντικουμουνιστές πήγανε σε αυτό το κόμμα αλλα για μένα δεν αξίζει, καλά τα λέγανε και τα λένε έχουνε το λέγειν αλλα από πράξις βράσε ρύζι...

ΔΗΜΑΡ ασχολίαστο δεν έχω κάτι να πω.

Όσο για το ΚΚΕ το καταχάρηκα το ευχαριστήθηκα και αν συνεχίσει με αυτήν την νοοτροπία θα βγει έχτος βουλής στις επόμενες εκλογές και καλά να πάθη δηλαδή.
Απαίσια ιδεολογία για το 2012(καλά γενικά απαίσια στάση αλλα αυτό δεν είναι ώρα να το συζητήσουμε)και κάθεται με τα χερια σταυρωμένα...σκεφτείτε ότι ο Τσίπρας όταν είπε ότι δεν θέλουμε ψήφο εμπιστοσύνης αλλα ψήφο για να κυβερνήσουμε βγήκε δεύτερο κόμμα, φανταστείτε να το πει αυτό το ΚΚΕ ΑΝΕΤΑ πρώτο, αλλα το συμφέρον πάνω από όλα!
[/quote]

Μεγαλύτερη μλκία και υποστήριξη στους καταστρεμμένους δεν υπάρχει από την αποχή.Και φυσικά τα κατευθυνόμενα κανάλια φρόντισαν ώστε να κάνουν την προπαγάνδα τους..''Πηγαίνετε στις παραλίες!Ποιές εκλογές?!'' Α ρε νεοέλληνα...

Δε μπορώ να καταλάβω τον χαρακτηρισμό σου ''σάπιο'' για τον ΣΥΡΙΖΑ.Από πού και ως πού δηλαδή?Αν είναι σάπιοι αυτοί, οι άλλοι δυο τί είναι που από το '74 και μετά μας πίνουν το αίμα κάθε μέρα?Κάποιες συνιστώστες του όντως ''βρωμάνε'', αλλά δε νομίζω ότι αρκεί αυτό για να τέτοιο χαρακτηρισμό.Μάλλον γουστάρουμε να βλέπουμε Κακλαμάνηδες, Γεωργιάδηδες, Μειμαράκηδες όπως και Χρυσοχοίδηδες, Λοβέρδους και Γερουλάνους που βγήκαν 3οι (!!!) αλλά αυτοί εκεί...θα τους φάμε τελικά στη μάπα..

Η δύναμη της ΧΑ δυστυχώς εδραιώθηκε και φάνηκε ότι η προηγούμενη επιτυχία της δεν ήταν λόγω αντίδρασης του κόσμου, αλλά πραγματικά οι περισσότεροι ήξεραν που ρίχνουν την ψήφο τους..ήξεραν στα αλήθεια όμως?Δε νομίζω..αυτοί ούτε καν εθνικιστές δεν είναι..ούτε καν φασίστες δεν είναι..ΦΑΣΙΣΤΩΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ!Αν βγείτε λίγο έξω στους δρόμους και σε διαδηλώσεις θα καταλάβετε ποιοί είναι οι προβοκάτορες και ποιοί οι συνεργάτες των μπάτσων..επίσης αν ψαχτείτε λίγο περισσότερο, θα δείτε ότι στα @@ τους και η καταπάτηση της λαθρομετανάστευσης..και αυτοί τους εκμεταλλεύονται όπως και ο κάθε άλλος Έλληνας από τη στιγμή που άνοιξαν τα σύνορα.Όλα αυτά που βλέπετε είναι για τα μάτια του κόσμου και εκμεταλλεύονται τη συγκυρία και μόνο.Παρακρατικοί είναι και αυτοί.Θα θελα να δω τον..μάγκα τον Λιάκο, σε περίπτωση που είχε μπροστά του κάναν Άδωνη ή κάνα Βορίδη, αν θα έκανε αυτό που έκανε και στη Λιάνα..

Για ΔΗΜΑΡ όντως ασχολίαστο.Ο Κουβέλης ακολούθησε και αυτός την τακτική της...επαναδιαπραγμάτευσης, ενώ παράλληλα δηλώνει και αριστερό κόμμα δηλαδή είτε έτσι είτε αλλιώς, στη κυβέρνηση θα βρισκόταν.Θέλησε και αυτός να κάνει καριέρα στα γεράματα...

Τέλος, το ΚΚΕ πράγματι τα θελε και τα παθε.Δεν είναι όπως λες μόνο η ιδεολογία που εκπροσωπεί, η οποία μπορεί για τα σημερινά δεδομένα να θεωρείται ξεπερασμένη, αλλά παίζει ρόλο και το πώς τη μεταφέρει η εκάστοτε κομμουνιστική παράταξη στο λαό.Και στο εξωτερικό υπάρχουν ακόμα κομμουνιστικά κόμματα, αλλά έχουν εκσυγχρονιστεί κι αυτά.Απλά η Αλέκα έχει βολευτεί στο ρόλο της αντιπολίτευσης και του ''ΟΧΙ'' σε όλα, γιατί σε περίπτωση που αποχτούσε σημαντικό ρόλο στην διακυβέρνηση της χώρας, οι ευθύνες θα ήταν πολύ περισσότερες, οι κριτική που θα δεχόταν ακόμα πιο σκληρή και το τυχόν πολιτικό κόστος μεγάλο.Ο Φλωράκης όμως κάποτε είχε συνεργαστεί με τη δεξιά για ένα κοινό σκοπό.Τώρα η Παπαρήγα το παίζει βαρύ πεπόνι και δε συμφωνεί με καμία συνεργασία ακόμα και με ένα κόμμα το οποίο έχουν πολλά κοινά σημεία.Πώς τότε να μην ξενερώσει ο κόσμος..

Και μέσα σε όλα αυτά, να έχουν αρχίσει να τρώνε τα μουστάκια τους για το ποιός θα πάρει τη μία και την άλλη καρέκλα στη νέα κυβέρνηση...

[quote name='L0sT' date='20 June 2012 - 06:20 PM' timestamp='1340205647' post='423611']
Δε μπορώ να καταλάβω τον χαρακτηρισμό σου ''σάπιο'' για τον ΣΥΡΙΖΑ.Από πού και ως πού δηλαδή?Αν είναι σάπιοι αυτοί, οι άλλοι δυο τί είναι που από το '74 και μετά μας πίνουν το αίμα κάθε μέρα?Κάποιες συνιστώστες του όντως ''βρωμάνε'', αλλά δε νομίζω ότι αρκεί αυτό για να τέτοιο χαρακτηρισμό.Μάλλον γουστάρουμε να βλέπουμε Κακλαμάνηδες, Γεωργιάδηδες, Μειμαράκηδες όπως και Χρυσοχοίδηδες, Λοβέρδους και Γερουλάνους που βγήκαν 3οι (!!!) αλλά αυτοί εκεί...θα τους φάμε τελικά στη μάπα..

Η δύναμη της ΧΑ δυστυχώς εδραιώθηκε και φάνηκε ότι η προηγούμενη επιτυχία της δεν ήταν λόγω αντίδρασης του κόσμου, αλλά πραγματικά οι περισσότεροι ήξεραν που ρίχνουν την ψήφο τους..ήξεραν στα αλήθεια όμως?Δε νομίζω..αυτοί ούτε καν εθνικιστές δεν είναι..ούτε καν φασίστες δεν είναι..ΦΑΣΙΣΤΩΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ!Αν βγείτε λίγο έξω στους δρόμους και σε διαδηλώσεις θα καταλάβετε ποιοί είναι οι προβοκάτορες και ποιοί οι συνεργάτες των μπάτσων..επίσης αν ψαχτείτε λίγο περισσότερο, θα δείτε ότι στα @@ τους και η καταπάτηση της λαθρομετανάστευσης..και αυτοί τους εκμεταλλεύονται όπως και ο κάθε άλλος Έλληνας από τη στιγμή που άνοιξαν τα σύνορα.Όλα αυτά που βλέπετε είναι για τα μάτια του κόσμου και εκμεταλλεύονται τη συγκυρία και μόνο.Παρακρατικοί είναι και αυτοί.Θα θελα να δω τον..μάγκα τον Λιάκο, σε περίπτωση που είχε μπροστά του κάναν Άδωνη ή κάνα Βορίδη, αν θα έκανε αυτό που έκανε και στη Λιάνα..

Για ΔΗΜΑΡ όντως ασχολίαστο.Ο Κουβέλης ακολούθησε και αυτός την τακτική της...επαναδιαπραγμάτευσης, ενώ παράλληλα δηλώνει και αριστερό κόμμα δηλαδή είτε έτσι είτε αλλιώς, στη κυβέρνηση θα βρισκόταν.Θέλησε και αυτός να κάνει καριέρα στα γεράματα...

Τέλος, το ΚΚΕ πράγματι τα θελε και τα παθε.Δεν είναι όπως λες μόνο η ιδεολογία που εκπροσωπεί, η οποία μπορεί για τα σημερινά δεδομένα να θεωρείται ξεπερασμένη, αλλά παίζει ρόλο και το πώς τη μεταφέρει η εκάστοτε κομμουνιστική παράταξη στο λαό.Και στο εξωτερικό υπάρχουν ακόμα κομμουνιστικά κόμματα, αλλά έχουν εκσυγχρονιστεί κι αυτά.Απλά η Αλέκα έχει βολευτεί στο ρόλο της αντιπολίτευσης και του ''ΟΧΙ'' σε όλα, γιατί σε περίπτωση που αποχτούσε σημαντικό ρόλο στην διακυβέρνηση της χώρας, οι ευθύνες θα ήταν πολύ περισσότερες, οι κριτική που θα δεχόταν ακόμα πιο σκληρή και το τυχόν πολιτικό κόστος μεγάλο.Ο Φλωράκης όμως κάποτε είχε συνεργαστεί με τη δεξιά για ένα κοινό σκοπό.Τώρα η Παπαρήγα το παίζει βαρύ πεπόνι και δε συμφωνεί με καμία συνεργασία ακόμα και με ένα κόμμα το οποίο έχουν πολλά κοινά σημεία.Πώς τότε να μην ξενερώσει ο κόσμος..

Και μέσα σε όλα αυτά, να έχουν αρχίσει να τρώνε τα μουστάκια τους για το ποιός θα πάρει τη μία και την άλλη καρέκλα στη νέα κυβέρνηση...
[/quote]
Σάπιο σάπιο φιλε μου όπως τα λέω καλά η ΝΔ ΠΑΣΟΚ δεν μου επιτρέπονται χαρακτηρισμοί και σαν μέλος και ειδικά σαν MOD για να περιγράψω τι είναι...αλλα φιλε μου το ΣΥΡΙΖΑ δεν έχω δει ποιο λαμόγιο κόμμα την σήμερον ημερα θέλει να γίνει πασοκ στην θέση του πασοκ έχτος όλα τα αλλα ναι στα ναρκωτικά ναι στους αλλοδαπούς ναι σε όλα ειλικρινά με έχει πιάσει μια σιχαμάρα που ούτε τα προσχήματα δεν κρατάει ο Τσίπρας ελπίζω να καταλάβει και ο υπόλοιπος λαός τι γλίτσας είναι!

Τέλος πάντων ευτυχώς να λέμε δεν βγήκανε πρώτο και δυστυχώς που βγήκε η ΝΔ.

Για την ΧΑ ντάξει δεν συμφωνώ σε όλα που λες αλλα ναι στα περισσότερα έχεις δίκιο...γενικά ναι μεν όχι στους λαθρομετανάστες αλλα όχι και στην ΧΑ :p

ΔΗΜΑΡ τα είπες και εσύ..

ΚΚΕ ναι συμφωνώ έτσι και αλλιώς έχτος από αυτό που λες έχει βολευτεί τώρα, παίρνει το χρήμα βρίσκει εμενα και εσένα τα κορόιδα να μοιράζουμε τζάμπα(για μας) ριζοσπάστη και άλλες βλακείες και δεν παίρνει θέση πουθενά και μας πουλάει το παραμύθι ο λαός θα κυβερνήσει και άλλες τέτοιες παπαντζες....

Ο ΛΑΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΟ!

Αλλα πλέων για μένα το θέμα ψήφου είναι καθαρά και μονο επειδή πρέπει και για να βοηθήσω την Ελλάδα να μην είναι στην βρωμιά, δεν περιμένω τίποτα δεν ελπίζω τίποτα από κανένα κόμμα απλά προσπαθώ μονος μου για την ζωή μου!!!!

[img]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/576023_10150946262459053_627741888_n.jpg[/img]

[quote]SYRIZA ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΤΟΥ WWE . COM ΚΟΙΤΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΙΣΑΜΕ ![/quote]

:jester: :jester: :jester: :jester: :jester:

Δεν είναι στο site του WWE. Απλά χρησιμοποιεί τον χώρο στην ιστοσελίδα για να εκμεταλλευτεί την επισκεψημότητά της. Είναι διαφήμιση μέσω google ads (ή άλλου παρόμοιου) βασισμένη στο δικό σου IP, πιθανόν και στα tracking cookies στον υπολογιστή σου και στο history του browser σου. Αν επισκεφθώ εγώ την ίδια σελίδα δε θα δω την ίδια διαφήμιση αλλά πιθανόν να δω μια διαφήμιση για σουβλάκι delivery στο Καϊμακλί.

• Create New...