Jump to content
tse

Λυση στο προβλημα του NAT στα router Thomson TG585 v7-v8

Recommended Posts

Σωστά το έχεις, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει :dntknow:
Ψάξτο και σε τίποτα φορουμ για το MW3...

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος και εχω προβλημα στο βημα 6.

Δουλευω Vista 32-bit, Thomson 585 v8, ISP Forthnet και ειμαι συνδεδεμενος με το Admin account των Vista (αν εχουν ολα αυτα σημασια)

Το προβλημα μου ειναι οτι δινω την εντολη telnet 192.168.1.254 (ναι αυτο ειναι το IP του router) και μου λεει: Δεν ηταν δυνατο το ανοιγμα συνδεσης με τον κεντρικο υπολογιστη, στη θυρα 23: Η συνδεση απετυχε.

Εψαξα για λυσεις στο internet αλλα δεν βρηκα κατι που να με βοηθησει. Οι γνωσεις μου απο pc ειναι καλες αλλα δεν τα παω καλα με routers και ip και οολα αυτα. Οποτε αν μπορει να με βοηθησει καποιος θα ημουν ευγνωμων.

Παιδια ολα οκ τελικα
Οποιος δεν εχει προσβαση στο telnet του router του ας ριξει μια ματια εδω:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=485914&page=3
  • Like 2

Καλησπέρα παιδιά,υπάρχει τρόπος να δω την IP που έβαλα στο telnet? Edited by M4D_13

Παιδια δεν μπορω να κανω πληρως το βημα 4.
Στο σαιτε που δινετε λεει οτι πρεπει να αντιγραψω τις τιμες των διευθυνσεων στην πρωτη επιλογη του Internet Settings στο PS3 και να τις τοποθετησω αργοτερα στο manual (μετα απο custom στο wireless setting). Παρ'ολα αυτα σε ολα τα πεδια αντι να μου εχει πχ. DNS 255.255.255.0 και ενα αλλο παραδειγμα, ας πουμε Router IP 192.168.1.254 μου τα εχει ολα στο automatic.
Μπορει κανεις να βοηθησει ?

Δεν εχω ps3 για να σε βοηθησω αλλα δεν εχει καπου επιλογη για manual ??? Για ψαξτο λιγο.

παιδια καλησπερα κανω ολα τα βηματα και στο cmd οταν βαζω την εντολη telenet 192.168.1.254 μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο κεντρικο θπολογιστη στη θυρα 23 ξερη κανεισ τι να κανω?? ευχαριστω

Καλησπερα παιδια κ εγω το ιδιο προβλημα εχω με τον πανακονς.εψαχνα εχτες μεχρι τι 4 το πρωι στο ιντερνετ για πληροφοριες αλλα τιποτα.μηπως μπορει να βοηθισει καποιος απο εδω?δηλαδη για να παιξουμε ενα παιχνιδακι πρεπει να ειμαστε τεχνικοι?τι πραγματα ειναι αυτα φετος με τι κοναμι????ευχαριστω πολυ

[quote name='panakons' date='29 September 2012 - 02:25 AM' timestamp='1348874732' post='444121']
παιδια καλησπερα κανω ολα τα βηματα και στο cmd οταν βαζω την εντολη telenet 192.168.1.254 μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο κεντρικο θπολογιστη στη θυρα 23 ξερη κανεισ τι να κανω?? ευχαριστω
[/quote]
καλημερα φιλος μηπως βρηκες τη λυση?

τωρα περασα απο εκει κ μου γραφει οταν παω να δοσω την εντολη=invalid interface name specified kai bud value for parameter intf.
τοθλαχιστον προχοραω αργα αλλα σταθερα.ξερει κανεις τι παιζει?

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΗ ΘΥΡΑ ΝΑΤΑ ΕΠΑΙΖΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΟ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΜΟΝΟ 1 ΕΝΑΝΤΙΟ 1 ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΜΗΠΟΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΕΧΟ ΣΥΝΔΕΣΗ forthnet

[color="#FF0000"]EDIT by [i][color="#00FF00"]Djisves[/color][/i]:[/color]
Παρακαλώ μη γράφεις με κεφαλαία. Τα κεφαλαία στο φόρουμ είναι το αντίστοιχο του να φωνασκείς σε μια παρέα. Πρόσθετα, είναι αντιαισθητικό, αγενές και ασεβές προς τα υπόλοιπα μέλη και παραβαίνεις τους [url="http://www.wehellas.gr/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules"]κανονισμούς[/url] του φόρουμ. Edited by Djisves
caps
  • Dislike 1

Παιδιά εγώ χρησιμοποιώ PS3 έχω κάνει το αντίστοιχό του 4ο βήμα πρέπει να κάνω και τα υπόλοιπα ;; ( Το δοκίμασα όμως στο 5ο βήμα κολλάω γιατί έχω Windows Xp και δεν μπορώ να κάνω το Telnet γιατί δεν αναφέρει τον τρόπο ) Ευχαριστώ

καλησπερα παιδια  :sign0182:

Exω conex με το sagem fast 1704w, εχω δωσει statik ip thn 192.168.1.2, μετα εβαλα την statick ip στο μενου dmz του sagem fast 1704w οπως φενεται στην εικονα, δεν ξερω αν εκανα καλα, πάντως απενεργοποιησα και το antivirus και ξετικαρα το upnp.

Aλλα και παλι δεν βλεπω το μενου "προθαλαμος  για αγωνες καταταξης", μπαινω μονο στον προθαλαμο για φιλικο αγωνα, μπαινω ακομη στο γρηγορο αγωνα καταταξης και στο mlo δεν παιζω.Ξερεται πως θα δω αν εχουν ανοιξει όλλες οι πορτες, και αν παιζω σωστα με τις πορτες ανοικτες pes2014 σε υπολογιστη ??ευχαριστω

jzdp.png

Edited by giannis400

στην περιπτωση που εχω περασει παλιοτερα εντολη μεσω τελνετ του τυπου πχ::connection bind application=CONE(UDP) port=501-5059 και παιρνω σαν μηνυμα οταν κανω την σιγκεκριμενη εργασια το παρακατω
failed to add template : this outside address is already fully
 mapped on a different inside address 

πως μπορω να διαγραψω τις παλιες εντολες???

για το ps4 και το pes15 θα βγουν νεες οδηγιες ; μηπως εκανα κιαμαλα που σβησα απο το ρουτερ το pes14 ;