Jump to content
tse

TV series - Τηλεοπτικές Σειρές!

Recommended Posts

Επίσης ξέχασα να αναφέρω και μια ενδιαφέρουσα σειρά που ειδα πριν κανα μήνα. Το big little lies. 7 επεισόδια μονο με ωραία σκηνοθεσία. Αξίζει. 

Έχω δει πολλές, αυτή τη στιγμή ξεκίνησα το After Life. Μαύρη κωμωδία, Βρετανική και έχω να πω υπέροχη. Κωμωδία βέβαια όπως το πάρει κανείς, τρία επεισόδια απλά κλαίω με λυγμούς. Αξίζει όμως.

• Like 1

Πω πάει χρόνος+ που έγραψα σε αυτό το τόπικ. Βέβαια δεν είναι ότι δεν βλέπω σειρές. Το αντίθετο. Έχω δει καμιά 20+ από τότε.

Τις παραθέτω και λέω λίγα λόγια μόνο για όσες άξιζαν πραγματικά.

1.  Ozark

2.    Cobra Kai

3.    Dracula

4.    Happy Valley

5.    Mindhunter

6.    Fauda

7.    Cardinal

8.  Dirk Gently (USA, UK)

9.    Maniac

10.  Broadchurch

11.  The haunting of hill house

12.  Luther

13.  Atypical

14.  Sinner

15.  You

16.  Perfume

17.  Titanes

18.  Dogs of Berlin

19.  Bates Motel

20.  After Life

21.  Sex education

22.  Kingdom

Το Ozark έχει να κάνει με μια οικογένεια που πηγαίνει στην περιοχή Όζαρκ και ο πρωταγωνιστής μπλέκεται με τη μαφία με στόχο να ξεπλύνει χρήμα. Δυνατοί χαρακτήρες και γενικά αξίζει.

Το Cobra Kai τι να πω. Όσοι έχουν δει το Karate Kid, είναι η συνέχειά του με τους χαρακτήρες πλέον να έχουν μεγαλώσει και να δείχνει πως είναι η ζωή τους τώρα. Δεν περίμενα πολλά και το είδα έτσι για τον χαβαλέ. Οκ. Η σειρά γάμησε. Την είδα σε μια μέρα. Τώρα τον Απρίλη βγαίνει και η δεύτερη σεζόν που την περιμένω πως και πως.

To Happy Valley είναι μια αγγλική σειρά με πρωταγωνίστρια μια αστυνομικό να προσφέρει τις υπηρεσίες της στην κοιλάδα Yorkshire της Αγγλίας. Η σεζόν ξεκινάει με την διερεύνηση μιας απαγωγής που όμως κρύβει πολλά περισσότερα απ ‘ ότι αρχικά δείχνει. Δυνατή.

To Dirk Gently έχει και αγγλική και Αμερικάνικη παραγωγή. Πρώτα είδα την Αμερικάνικη και η πρώτη σεζόν ήταν πολύ καλή με την δεύτερη κάτι περισσότερο από μέτρια. Είναι ένα κωμικό θρίλερ με θέμα έναν ολιστικό ντεντέκτιβ που λύνει υποθέσεις με έντονο το στοιχείο του υπερφυσικού. Νομίζω εν τέλει η Αγγλική μου άρεσε περισσότερο.

To The Haunting of Hill House! Οκ από τα καλύτερα θρίλερ που έχω δει γενικά και φυσικά η καλύτερη θρίλερ σειρά. Χωρίς jump scares, αλλά με ιδιαίτερη έμφαση στον ήχο και την ατμόσφαιρα. Παρουσιάζει την ιστορία από 5 αδέρφια άλλοτε στο παρόν και άλλοτε στο παρελθόν όπου μεγάλωσαν σε ένα στοιχειωμένο σπίτι. Οκ. Respect. Αν έχετε σύστημα dolby surround ή ακόμη και με ακουστικά, αξίζει με χίλια.

To Atypical παρουσιάζει την ιστορία ενός παιδιού στο φάσμα του αυτισμού (υψηλής λειτουργικότητας) με ιδιαίτερα έξυπνο τρόπο και αρκετό χιούμορ. Δείχνει στην ουσία τη ζωή του και πως ανταπεξέρχεται στην καθημερινότητα που για κάποιους φαίνεται μια εύκολη υπόθεση αλλά για τον πρωταγωνιστή είναι μια καθημερινή περιπέτεια.

To Sinner έχει 2 σεζόν. Η δεύτερη ψιλομέτρια, όμως η πρώτη αρκετά καλή. Ξεκινάει με έναν φόνο και σιγά σιγά ανακαλύπτουμε την αιτία που κρύβεται πίσω από αυτή την ενέργεια. Πολύ καλή.

Dogs of Berlin. Πέρασε πολύ ευχάριστα η ώρα. Γίνεται φόνος ενός διάσημου Τουρκογερμανού ποδοσφαιριστή και την υπόθεση καλούνται να επιλύσουν δύο αντικρουόμενοι χαρακτήρες. Μπλέκεται μαφία, νεοναζί, στοιχηματικές εταιρίες και υπόκοσμος.

To Bates Motel βασίζεται στην ιστορία του “Ψυχό”. Δείχνει τη ζωή του Νόρμαν πριν από την ταινία του 60 (στη σύγχρονη όμως εποχή). Ξεκίνησε χλιαρά όμως μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα. Είμαι και λάτρης της ταινίας οπότε έπαιξε και αυτό το ρόλο του.

To Sex Education είναι μια ανάλαφρη διασκεδαστική σειρά με επίκεντρο το σεξ και τη ζωή του πρωταγωνιστή ο οποίος αναλαμβάνει ρόλο θεραπευτή του σεξ στο σχολείο του. Διασκεδαστική.

To Kingdom είναι μια Γιαπωνέζικη σειρά με ζόμπι. Πολύ καλή και βάζει αρκετά τα γυαλιά στον walking dead που το έχει ξεχειλώσει το πράγμα.

Πέρα από τις νέες αυτές σειρές είδα και κάποιες νέες σεζόν από παλαιότερες.

Το Narcos 4 σεζόν, ή Narcos Mexico (θεωρείται ξεχωριστό και ως 1η σεζόν) τα έσπασε. Από τις αγαπημένες σειρές πλέον. Ότι βγάζει εγγύηση. Νόμιζα ότι μιας και δε θα είναι ο Εσκομπάρ ότι θα χάσει την αίγλη της σαν σειρά, όμως καμία σχέση. Κορυφή.

Το νέο επεισόδιο από Black Mirror που έβαλε τη διάδραση στην τηλεόραση. Καλό ήταν αλλά δεν έπιασε τα στάνταρ της σειράς. Για χαβαλέ καλό είναι. Θύμισε videogames όπως το Heavy Rain.

Τώρα είναι να ξεκινήσω το The umbrella academy, το Russian Doll, τη δεύτερη σεζόν από το Trapped & την 3η από True Detective. Έχουμε δουλίτσα.

@ermione το After life το είδα κι εγώ. Μεγάλη αγάπη ο Gervais από Office εποχή. 6 επεισοδιακά φύγαν νερό σε μια μέρα (25λεπτα μόνο). Υπήρξαν στιγμές με πολύ γέλιο, αλλά θα τη χαρακτήριζα περισσότερο ως μια αληθινά συναισθηματική ιστορία. Την απόλαυσα. Πάντως αν δεν έχεις δει το David Brent: Life on the Road (ταινία), δες το. Πολύ γέλιο. Συνέχεια του office.

Edited by broxopios
  • Love 2
  • Like 1

On 29/3/2019 at 9:05 ΜΜ, broxopios said:

Πω πάει χρόνος+ που έγραψα σε αυτό το τόπικ. Βέβαια δεν είναι ότι δεν βλέπω σειρές. Το αντίθετο. Έχω δει καμιά 20+ από τότε.

Τις παραθέτω και λέω λίγα λόγια μόνο για όσες άξιζαν πραγματικά.

1.  Ozark

2.    Cobra Kai

3.    Dracula

4.    Happy Valley

5.    Mindhunter

6.    Fauda

7.    Cardinal

8.  Dirk Gently (USA, UK)

9.    Maniac

10.  Broadchurch

11.  The haunting of hill house

12.  Luther

13.  Atypical

14.  Sinner

15.  You

16.  Perfume

17.  Titanes

18.  Dogs of Berlin

19.  Bates Motel

20.  After Life

21.  Sex education

22.  Kingdom

Το Ozark έχει να κάνει με μια οικογένεια που πηγαίνει στην περιοχή Όζαρκ και ο πρωταγωνιστής μπλέκεται με τη μαφία με στόχο να ξεπλύνει χρήμα. Δυνατοί χαρακτήρες και γενικά αξίζει.

Το Cobra Kai τι να πω. Όσοι έχουν δει το Karate Kid, είναι η συνέχειά του με τους χαρακτήρες πλέον να έχουν μεγαλώσει και να δείχνει πως είναι η ζωή τους τώρα. Δεν περίμενα πολλά και το είδα έτσι για τον χαβαλέ. Οκ. Η σειρά γάμησε. Την είδα σε μια μέρα. Τώρα τον Απρίλη βγαίνει και η δεύτερη σεζόν που την περιμένω πως και πως.

To Happy Valley είναι μια αγγλική σειρά με πρωταγωνίστρια μια αστυνομικό να προσφέρει τις υπηρεσίες της στην κοιλάδα Yorkshire της Αγγλίας. Η σεζόν ξεκινάει με την διερεύνηση μιας απαγωγής που όμως κρύβει πολλά περισσότερα απ ‘ ότι αρχικά δείχνει. Δυνατή.

To Dirk Gently έχει και αγγλική και Αμερικάνικη παραγωγή. Πρώτα είδα την Αμερικάνικη και η πρώτη σεζόν ήταν πολύ καλή με την δεύτερη κάτι περισσότερο από μέτρια. Είναι ένα κωμικό θρίλερ με θέμα έναν ολιστικό ντεντέκτιβ που λύνει υποθέσεις με έντονο το στοιχείο του υπερφυσικού. Νομίζω εν τέλει η Αγγλική μου άρεσε περισσότερο.

To The Haunting of Hill House! Οκ από τα καλύτερα θρίλερ που έχω δει γενικά και φυσικά η καλύτερη θρίλερ σειρά. Χωρίς jump scares, αλλά με ιδιαίτερη έμφαση στον ήχο και την ατμόσφαιρα. Παρουσιάζει την ιστορία από 5 αδέρφια άλλοτε στο παρόν και άλλοτε στο παρελθόν όπου μεγάλωσαν σε ένα στοιχειωμένο σπίτι. Οκ. Respect. Αν έχετε σύστημα dolby surround ή ακόμη και με ακουστικά, αξίζει με χίλια.

To Atypical παρουσιάζει την ιστορία ενός παιδιού στο φάσμα του αυτισμού (υψηλής λειτουργικότητας) με ιδιαίτερα έξυπνο τρόπο και αρκετό χιούμορ. Δείχνει στην ουσία τη ζωή του και πως ανταπεξέρχεται στην καθημερινότητα που για κάποιους φαίνεται μια εύκολη υπόθεση αλλά για τον πρωταγωνιστή είναι μια καθημερινή περιπέτεια.

To Sinner έχει 2 σεζόν. Η δεύτερη ψιλομέτρια, όμως η πρώτη αρκετά καλή. Ξεκινάει με έναν φόνο και σιγά σιγά ανακαλύπτουμε την αιτία που κρύβεται πίσω από αυτή την ενέργεια. Πολύ καλή.

Dogs of Berlin. Πέρασε πολύ ευχάριστα η ώρα. Γίνεται φόνος ενός διάσημου Τουρκογερμανού ποδοσφαιριστή και την υπόθεση καλούνται να επιλύσουν δύο αντικρουόμενοι χαρακτήρες. Μπλέκεται μαφία, νεοναζί, στοιχηματικές εταιρίες και υπόκοσμος.

To Bates Motel βασίζεται στην ιστορία του “Ψυχό”. Δείχνει τη ζωή του Νόρμαν πριν από την ταινία του 60 (στη σύγχρονη όμως εποχή). Ξεκίνησε χλιαρά όμως μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα. Είμαι και λάτρης της ταινίας οπότε έπαιξε και αυτό το ρόλο του.

To Sex Education είναι μια ανάλαφρη διασκεδαστική σειρά με επίκεντρο το σεξ και τη ζωή του πρωταγωνιστή ο οποίος αναλαμβάνει ρόλο θεραπευτή του σεξ στο σχολείο του. Διασκεδαστική.

To Kingdom είναι μια Γιαπωνέζικη σειρά με ζόμπι. Πολύ καλή και βάζει αρκετά τα γυαλιά στον walking dead που το έχει ξεχειλώσει το πράγμα.

Πέρα από τις νέες αυτές σειρές είδα και κάποιες νέες σεζόν από παλαιότερες.

Το Narcos 4 σεζόν, ή Narcos Mexico (θεωρείται ξεχωριστό και ως 1η σεζόν) τα έσπασε. Από τις αγαπημένες σειρές πλέον. Ότι βγάζει εγγύηση. Νόμιζα ότι μιας και δε θα είναι ο Εσκομπάρ ότι θα χάσει την αίγλη της σαν σειρά, όμως καμία σχέση. Κορυφή.

Το νέο επεισόδιο από Black Mirror που έβαλε τη διάδραση στην τηλεόραση. Καλό ήταν αλλά δεν έπιασε τα στάνταρ της σειράς. Για χαβαλέ καλό είναι. Θύμισε videogames όπως το Heavy Rain.

Τώρα είναι να ξεκινήσω το The umbrella academy, το Russian Doll, τη δεύτερη σεζόν από το Trapped & την 3η από True Detective. Έχουμε δουλίτσα.

@ermione το After life το είδα κι εγώ. Μεγάλη αγάπη ο Gervais από Office εποχή. 6 επεισοδιακά φύγαν νερό σε μια μέρα (25λεπτα μόνο). Υπήρξαν στιγμές με πολύ γέλιο, αλλά θα τη χαρακτήριζα περισσότερο ως μια αληθινά συναισθηματική ιστορία. Την απόλαυσα. Πάντως αν δεν έχεις δει το David Brent: Life on the Road (ταινία), δες το. Πολύ γέλιο. Συνέχεια του office.

Λατρεία ο Gervais. Έφυγε και αυτή η σειρά, τώρα βλέπω το Umbrella academy. Καλούτσικη, δεν θα έλεγα όμως πως με ενθουσιάζει ιδιαίτερα. Μετά από σειράρες που ανέφερες και εσύ όπως το The haunting of hill house και το Sinner (μιλάω για την πρώτη σεζόν πάντα), αυτή είναι μέτρια θα έλεγα.. αστεία μεν, αλλά αυτό είναι. 

Δύο επεισόδια μείνανε, μετά λέω να ξεκινήσω και εγώ το Russian doll.

παιδια μια πολυ καλη σειρα πολεμικων τεχνων ειναι αυτη

spacer.png

δειτε την εχει φοβερες σκηνες

Η 3η σεζον του Cobra Kai θα αργήσει λέει, γιατί θα μεταφερθεί Netflix ή Hulu. Έχει καταντήσει αηδία πια αυτό με τις διαδυκτιακές πλατφόρμες. Στο τέλος θα ξανααρχίσουμε να βλέπουμε τηλεόραση μου φαίνεται.

Πραγματικά είδα τα καινούργια looney tunes απο HBOmax και έπαθα την πλάκα μου είναι μια απο τις πιο αστείες σείρες που έχω δει παρότι παιδικό 

σας αφήνω ένα απόσπασμα με ελλήνικούς υπότιτλους

Edited by Pacpa

Τελείωσα την 3η σαιζόν, του Cobra Kai. Πολύ δυνατό περιεχόμενο, θεωρώ ότι σε κάποιον που άρεσαν οι 2 πρώτες σαιζόν , θα του αρέσει κ αυτή.

Επίσης είδα την 1η (κ μοναδική σαιζόν) του Hunters (Amazon originals 2020) . Ωραία σειρά, με κυνηγούς ναζί 30 χρόνια μετά τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο έχει να κάνει. Παρόλες τις αμφιλεγόμενες κριτικές που έχει πάρει, μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Έχει και ένα στυλ Ταραντίνο η σκηνοθεσία σε κάποια επεισόδια. Μάλλον κάποιος από τους σκηνοθέτες είναι φαν του Ταραντίνο. Είναι 10 επεισόδια, από μία ώρα διάρκεια το καθένα. Προσωπικά μου άρεσε, ελπίζω να μην το χ€$ουν€ μόνο στη δεύτερη σαιζόν.

Η σειρά που θέλω να δω σαν εκκρεμότητα, είναι το "The man in the high Castle" του 2015, είναι dystopian alternate history. Σε φάση έχουν κερδίσει οι δυνάμεις του άξονα τον πόλεμο κ έχουν μοιράσει την Αμερική στα δύο, μισή Γερμανική και μισή Ιαπωνική και στα ενδιάμεσα παίζουνε και κάτι μεταφυσικές φλασιές, όπου δείχνει ένα παράλληλο σύμπαν και καλά που είναι ο δικός μας κόσμος, που οι Σύμμαχοι κερδίσανε τον Β' Π.Π.

Αυτή η σειρά είναι πιο βαθιά, σε σχέση με το Hunters π.χ. που είναι πολύ πιο ανάλαφρο, αλλά το πρόβλημα είναι ότι είναι και αυτή πολύ μεγάλη. 4 σαιζόν, 10 επεισόδια η κάθε σαιζόν, 1 ώρα το κάθε επεισόδιο. Και το πρόβλημα εκτός από χρονικό, είναι ότι μπορεί π.χ. να χάσεις μία ατάκα από ένα διάλογο και 2 επεισόδια μετά, να πρέπει να ξαναγυρίσεις πίσω για να δεις την εξήγηση.

• Like 2

22 hours ago, slamsoze said:

Η σειρά που θέλω να δω σαν εκκρεμότητα, είναι το "The man in the high Castle"

Καλά που μου το θύμησες, το έχω αφήσει στην 3η σεζόν.

Σε όποιον αρέσουν τα κινούμενα και ειδικά το Rick & Morty να δει οπωσδήποτε το Solar Opposites.

• Like 2

Κανένας hip-hop-α ή γνώστη του είδους έχουμε στο φόρουμ; Το "Hip-Hop Evolution" το έχει δει κανείς;

4 σεζόν μέχρι τώρα από το Netflix.

Επίσης έχω στην ουρά για παρακολούθηση το "Turning Point: 9/11 and the War on Terror". Το έχει δει κανείς;

Αφού είδα το Turning Point: 9/11 and the War on Terror  του Netflix το οποίο είναι αρκετά καλό, μετά ει΄δα το εκπληκτικό ντοκιμαντέρ Βρετανικής παραγωγής Once Upon a Time in Iraq.

Εντάξει αριστούργημα! Είμαι έτοιμος να ξεκινήσω εγώ Τζιχάντ με όσα δείχνει.

Ωμό, αποκαρδιωτικό και σκληρό. Με συνεντεύξεις από στρατιώτες, πράκτορες, διοικητές, πολίτες, Σανταμικούς, αντί-Σανταμικούς, απ'όλα.

Πραγματικά δείτε το.

• Like 2

Παιδιά το Κορεάτικο Squid Game το είδε κανείς;;;

10 minutes ago, Buddha said:

Παιδιά το Κορεάτικο Squid Game το είδε κανείς;;;

Χθες το τελείωσα. Φαντάσου ένα συνδυασμό Battle Royale και ίσως λίγο Saw.

Λίγο το τέλος ήταν κάπως για μένα, και η ΓΕΛΟΙΑ "ερμηνεία" των VIPs.

Δε ξέρω τς γούστα σου, αλλά για μένα δεν ήταν κακό. Το βλέπεις ευχάριστα. 9 επεισοδιάκια και τέλος.

• Like 1

13 minutes ago, alexisss13 said:

Χθες το τελείωσα. Φαντάσου ένα συνδυασμό Battle Royale και ίσως λίγο Saw.

Δε ξέρω τς γούστα σου, αλλά για μένα δεν ήταν κακό. Το βλέπεις ευχάριστα. 9 επεισοδιάκια και τέλος.

Είμαι στο 6ο επεισόδιο τώρα και γενικά μου φαίνεται εξαιρετική η ιδέα του όλου σκηνικού.

Λογικά μέσα στο Σ/Κ θα το τελειώσω και εγώ.

23 hours ago, alexisss13 said:

Το τελείωσα και έχεις δίκιο και στα δύο.

SPOILER!!!

Ειδικά η τελευταία σκηνή που δεν προχωράει και γυρίζει πίσω ήταν τέρμα άκυρη.

Καλό πάντως συνολικά.

ΥΓ: Πως σκατά βάζουμε spoilers;

3 hours ago, Buddha said:

Το τελείωσα και έχεις δίκιο και στα δύο.

SPOILER!!!

Ειδικά η τελευταία σκηνή που δεν προχωράει και γυρίζει πίσω ήταν τέρμα άκυρη.

Καλό πάντως συνολικά.

ΥΓ: Πως σκατά βάζουμε spoilers;

Δε ξέρω ούτε εγώ πως μπαίνει spoiler. 

Οπότε για οποίον διαβάζει SPOILER 

SPOILER 

SPOILER

Γενικά, ήταν ακατανόητη η συμπεριφορά του πρωταγωνιστή. Πως γίνεται να συγχώρεσε το φίλο του στο 6ο αγώνισμα;;;;; Το προηγούμενο βράδυ ετοιμαζόταν να τον σκοτώσει στον ύπνο του. 

Επίσης για μένα δεν έστεκε όλη αυτή η "κλάψα" μετά τη νίκη του κι ότι δεν είχε ακουμπήσει το έπαθλο, ζώντας χειρότερα κι από πριν. 

Στην τελευταία σκηνή ειδικά που αναφερεις, ο τύπος τα παρατάει όλα, ακόμα και την ίδια του την κόρη για να του κυνηγήσει. Τι εμμονή ήταν αυτή; Ξέχασε ο σεναριογράφος ότι μπήκε 2 φορές στο παιχνίδι με τη θέληση του; Και άσε την πρώτη. Τη δεύτερη όμως που ήξερε τα πάντα; 

Επίσης η συμπεριφορά του Frontman προς τον αδελφό του ήταν ανεξήγητη. Όταν την κυνηγούσαν στο νησί, ήξερε πως είναι ο αδελφός του γιατί είχε βρει την αστυνομική του ταυτότητα. Λέει να τον πιάσουν ζωντανό. Τον βρίσκουν. Τον παρακαλάει πόση ώρα να αφήσει το όπλο, κάθεται τρώει σφαίρα και εν τέλει τον σκοτώνει αφού του έχει αποκαλυφθεί; Γιατί;;;;

Επίσης προσωπικά είχα "δει" από πάρα πολύ νωρίς πως ο αδελφός του μπάτσου θα ήταν ο Frontman. Πολύ συχνό φαινόμενο να επιλέγει ο σεναριογράφος να ακολουθήσει τη δήθεν πιο απρόβλεπτη εξέλιξη, με αποτέλεσμα να καταλήγει να είναι προβλέψιμη. 

Γενικά παντως καλό ήταν, το είδα ευχάριστα. Απλά από ένα σημείο και μετά έπεσε λίγο,  λόγω κάποιων αποφάσεων/πράξεων δίχως νόημα (πχ ο φίλος που σκοτώνει τη γκόμενά που αιμορραγούσε που θα πεθαινε ούτως ή άλλως, απλά για να γίνει ακόμα πιο μισητός στο θεατή).

Τσέκαρε το Battle Royale (2000) αν δεν το έχεις δει. Επίσης σε παρόμοιο ύφος το Exam (2009) και το Circle (2015)

• Like 1

On 2/10/2021 at 8:44 ΜΜ, alexisss13 said:

SPOILER 

SPOILER

Γενικά, ήταν ακατανόητη η συμπεριφορά του πρωταγωνιστή. Πως γίνεται να συγχώρεσε το φίλο του στο 6ο αγώνισμα;;;;; Το προηγούμενο βράδυ ετοιμαζόταν να τον σκοτώσει στον ύπνο του. 

Επίσης για μένα δεν έστεκε όλη αυτή η "κλάψα" μετά τη νίκη του κι ότι δεν είχε ακουμπήσει το έπαθλο, ζώντας χειρότερα κι από πριν. 

Στην τελευταία σκηνή ειδικά που αναφερεις, ο τύπος τα παρατάει όλα, ακόμα και την ίδια του την κόρη για να του κυνηγήσει. Τι εμμονή ήταν αυτή; Ξέχασε ο σεναριογράφος ότι μπήκε 2 φορές στο παιχνίδι με τη θέληση του; Και άσε την πρώτη. Τη δεύτερη όμως που ήξερε τα πάντα; 

Επίσης η συμπεριφορά του Frontman προς τον αδελφό του ήταν ανεξήγητη. Όταν την κυνηγούσαν στο νησί, ήξερε πως είναι ο αδελφός του γιατί είχε βρει την αστυνομική του ταυτότητα. Λέει να τον πιάσουν ζωντανό. Τον βρίσκουν. Τον παρακαλάει πόση ώρα να αφήσει το όπλο, κάθεται τρώει σφαίρα και εν τέλει τον σκοτώνει αφού του έχει αποκαλυφθεί; Γιατί;;;;

Επίσης προσωπικά είχα "δει" από πάρα πολύ νωρίς πως ο αδελφός του μπάτσου θα ήταν ο Frontman. Πολύ συχνό φαινόμενο να επιλέγει ο σεναριογράφος να ακολουθήσει τη δήθεν πιο απρόβλεπτη εξέλιξη, με αποτέλεσμα να καταλήγει να είναι προβλέψιμη. 

Γενικά παντως καλό ήταν, το είδα ευχάριστα. Απλά από ένα σημείο και μετά έπεσε λίγο,  λόγω κάποιων αποφάσεων/πράξεων δίχως νόημα (πχ ο φίλος που σκοτώνει τη γκόμενά που αιμορραγούσε που θα πεθαινε ούτως ή άλλως, απλά για να γίνει ακόμα πιο μισητός στο θεατή).

Τσέκαρε το Battle Royale (2000) αν δεν το έχεις δει. Επίσης σε παρόμοιο ύφος το Exam (2009) και το Circle (2015)

SPOILER       SPOILER         SPOILER          SPOILER

Ναι αυτό με τον φίλο του ήταν τελείως κουλό, αλλά άντε πες ότι έφαγε φλασιά και σκέφτηκε την φιλιά τους κλπ (που κ πάλι είναι άκυρο αλλά άντε και πες ότι το τρώμε), αυτό με την κόρη του ήταν τρισμέγιστη μούφα. Δηλαδή δε πήγε να δει την κόρη του για να τους κυνηγήσει, ό,τι'να ναι όμως.

Καλά και αυτό με τον Frontman δεν είχε καμία λογική. Δε ξέρω τι σκέφτονταν, ότι θα σοκαριστεί ο τηλεθεατής ίσως; Λογικότερο θα μου φαινόταν να τον πάρει πίσω και να συνεχιστεί από εκεί η ιστορία. Φαίνεται σαν να ήθελαν να το τελειώσουν αυτό γρήγορα, το ξεπέταξαν να φύγει από τη μέση.

Το είχες δει ότι ήταν ο αδερφός του έ; Εγώ άργησα να το καταλάβω, δε θυμάμαι πότε ακριβώς αλλά άργησα λίγο.

Θα τα δω αυτά που λες, δε τα έχω δει, ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Το Battle Royale το έχω ήδη σε αναμονή να το δω, διάβασα σε σχόλια ότι αυτό είναι η αρχή αυτού του είδους και απόρω που δεν το είχα δει πιο πριν.

edit: @alexisss13 εν τω μεταξύ εδώ έχω κάνει ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ τόπικ πως βάζουμε σπόιλερς κλπ loooooool όμως, έχω κάψει φλάτζα.--->

Edited by Buddha
  • Like 1

Στην Υποστήριξη γράφει πως μπαίνει spoiler, ρίξτε μια ματια

βλεπω λιωνετε στις σειρες...εγω γενικα δεν βλεπω τιποτα τα βαριεμαι ολα. μονο το star girl βλεπω τωρα της dc, καλο ειναι!

2 hours ago, Ronaldo_IssPro98 said:

βλεπω λιωνετε στις σειρες...εγω γενικα δεν βλεπω τιποτα τα βαριεμαι ολα. μονο το star girl βλεπω τωρα της dc, καλο ειναι!

Ela re file, thn googlara τώρα, πολυ ξενερωτη ηρωιδα . Προτιμώ Captain Marvel! Γουσταρρεις super heroes Ronmaldo? Εισαι Marvel ή DC fanboy? Εγω ειμαι μαρβελακιας, και μόνο Green Lantern, Flash και Martial Hunter γουστάρω από DC.

@AkisVarg το Βενομ το ειδες τελικα, δε μου ειπες? Γιατι βγαινει και το 2 τωρα..

ξερετε τι με ενοχλει,οταν ενας ηθοποιος παιζει 2 διαφορετικους ρολους σουπερ ηρωα

Ryan Reynolds επαιξε τον green lantern και τον deadpool

ben affleck επαιξε τον daredevil και τον batman 

• Like 2

32 minutes ago, slamsoze said:

@AkisVarg το Βενομ το ειδες τελικα, δε μου ειπες? Γιατι βγαινει και το 2 τωρα..

Όχι ρε φίλε, το ξέχασαααα!!!! Ενώ τα λέγαμε οντως😢 στο εγγύς μέλλον! 

Edited by AkisVarg
  • Haha 1

1 hour ago, TOL1S said:

ξερετε τι με ενοχλει,οταν ενας ηθοποιος παιζει 2 διαφορετικους ρολους σουπερ ηρωα

Ryan Reynolds επαιξε τον green lantern και τον deadpool

ben affleck επαιξε τον daredevil και τον batman 

Και μενα με ενοχλει αυτο (και πολλα αλλα που εχω αναφερει στο παρελθον, οσο αφορα την πιστοτητα στα κομικς) , ΑΛΛΑ εχω δει οτι οι εταιρίες οταν δεν τραβαει δεν πολυνοιαζονται!

πχ Ο Γκριν Λαντερν που αναφερεις πάτωσε, οποτε δεν ξανα αναφερθηκε ποτε ουτε καν ο χαρακτηρας!!!!! Ενώ ο Ρευνολντς ήταν ωραίος σαν Ντεντπουλ και σαν Λαντερν μ'αρεσε (εμενα, η ταινια ηταν μαπα βεβαια)

Επίσης με ενοχλεί όταν πατώνει , κατά τα κριτήρια της εταιρείας ενα φραντσαιζ και το κανουν reboot , αλλάζοντας τους ηθοποιούς, οπως Φανταστικ Φορ πχ. Τα πρώτα δεν είχαν πατώσει τόσο και τα σταματήσανε στα δύο, ουτε τα παλια Amazing SPiderman είχαν πατώσει τόσο πολύ, ίσα ίσα τα είχανε πάει και μια χαρά!

'Η ξερω γω ο πιο "εμβληματικός" χαρακτήρας της Μαρβελ, ο Καπτεν Αμερικα, τον επαιξε ο Κρις Εβανς, που είχε παίξει πρωτα στους FAntastic Four της 20th Century Fox τον Human Torch και μετά στο "ίδιο*" σύμπαν (*ΜΑΡΒΕΛ μεν, ΑΛΛΑ τεχνικά χωρισμένο επειδή ήταν σε άλλο studio, Marvel Cinematic Universe) , έπαιξε τον Captain America.

Αν είχαν "πιάσει" οι ταινίες με τους Φανταστικ Φορ της ΦΟΞ, δε θα είχε παίξει τον Καπτεν Αμερικα, πιθανόν..

Γενικά οσο και να με εκνευρίζουν κ μενα, κοιτάω να τα αγνοώ, γιατί από ένα σημείο και μετα, κατι χανεις κατι κερδιζεις. Συμπαν υπερηρωων οπωως τους αγαπησαμε στα κομικς, σε ταινιες και σειρές, ετσι οπως ειναι και τα κωλο-στουντιο και τα κωλο-δικαιωματα, δεν πρόκειται να δουμε ποτε!

Βλεπε τώρα πχ, που τους αγόρασε όλους η Ντισνευ, ξαναγυρνάνε στη Μαρβελ, X-Men και FF, και ξαναγύρισε ο Spiderman που ήταν να ξαναφύγει...Γενικα ένα μπάχαλο με τα δικαιωματα, χειρότερο και από τα ποδοσφαιράκια!

Edited by slamsoze
  • Like 1

χθες ειδα την σειρα the lost symbol του dan brown, μεχρι στιγμης ειναι αρκετα καλη!...