Jump to content
tse

TV series - Τηλεοπτικές Σειρές!

Recommended Posts

Game of Thrones

Breaking Bad

South Park

Supernatural

The Walking Dead

Family guy

:D

Edited by HyperionX

Anger Management, Cleveland Show, Family Guy, Game of Thrones, How I Met Your Mother, Marvel's Agents of SHIELD, New Girl, Orange is the new black, Raising Hope, Super Fun Night, The Goodwin Games, The League, The Simpsons, Two & Half Men.

Σας τις προτείνω όλες :)

• Like 1

1)American Horror Story

2)Arrow

3)Breaking Bad

4)Game Of Thrones

5)Homeland

6)One Tree Hill

7)Prisonbreak

8)Sons Of Anarchy

9)Suits

10)The Big Bang Theory

11)Vikings

Και θέλω να αρχίσω:

1)House MD

2)The Wire

Εγώ παιδιά βλέπω:

Game of thrones

How i met your mother

Walking dead

Revolution

και επειδή τα έχω τελειώσει ολα αυτά και περιμένω τα νέα επεισόδια ανά εβδομάδα ξεκίνησα και το 
Breaking bad!

ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΒΛΕΠΩ:

revolution, supernatural, game of thrones

ΑΠΟ ΒΡΕΤΑΝΙΚΕΣ:

doctor who, torchwood, merlin, atlantis

Eίναι ακόμη σε εξέλιξη δηλαδή υπάρχουν νέα επεισόδια είναι οι εξής:

1.Arrow

2.The Vampire Diaries

3.True Blood

4.Homeland

5.Revenge

6.Pretty Little Liars

7.The Mentalist

8.Person Of Interest

***Tις 3 τελευταίες δεν τις βλέπω πια.....

Έχουν ολοκληρωθεί και τις έχω δει είναι οι εξής:

1.Dexter

2.Chuck

3.Heroes

4.Lost

5.Prison Break

6.Ringer

7.SmallVille

8.Terra Nova

9.Knight Rider 2008

10.Happy Town

11.Human Target

12.The Secret Circle

breaking bad (το τελειωσα) απο τα καλυτερα τι να λεμε!

walking dead (μεχρι τωρα ολλα)

game   of  thrones(μεχρι τωρα ολλα)

dexter  εχω ακομη 

spartacus ειδικα η τελευταια  sesason ειναι το απολυτο!και για μενα απο τις καλυτερες σειρες ο spartacus

lost 

vikings 

vampire diaries μεχρι τωρα ολλα

brison break

επισης εχω κατεβασει και αλλα πολλα που ακομα δε τα ειδα homeland,alphas,the wire....

Edited by nickTgreek

Εγώ όπου να 'ναι ξεκινάω το homeland για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Για να δούμε....

Εγώ τώρα περιμένω να τελειώσει το HIMYM και λογικά θα αρχίσω Homeland ή Modern Family!

το Modern family έχει πολύ καλό χιουμορ, φεύγεις λίγο από στυλ Friends.

• Like 1

GAME OF THRONES

HOMELAND

HOUSE MD

CASTLE

ολα ειναι πολυ ωραια και πολυ εξυπνα. τα συστηνω ανεπιφυλακτα!!!

Κωμωδίες: How i met your mother,Two and a half men, The Big Bang Theory, Friends,Anger Management

Ιστορικές-Δράσης:Spartacus, Vikings

Από αυτά που ολοκλήρωσα πρόσφατα αξίζει φυσικά το Dexter και το Breaking Bad, αλλά και από τις περσινές το Banshee και το Hannibal. Σε τέτοιο στυλ( θρίλερ) υπάρχει και το Harper's Island από τα παλιά και το πρόσφατο Bates Motel. 

Εκτός από τα παραπάνω περιμένω τη συνέχεια από την καλύτερη ίσως σειρά όλων των εποχών,Game of Thrones αλλά και το House of Cards. Τώρα τεστάρω το Masters of Sex και το Magic City, για τα μάτια της γλυκιάς Όλγας.

Όσοι ενδιαφέρεστε, ρίξτε μια ματιά  στο blog για αναλυτική περιγραφή των νέων σειρών:http://cinemagr2013.blogspot.gr/  Επίσης, στη σελίδα του facebook μπορείτε να δείτε κριτική για διάφορες ταινίες:https://www.facebook.com/CinemaGreekPage

Εμεις κολλησαμε με την κοπελα μου και ειδαμε -σε χρονο ρεκορ- το "Grimm"

τωρα ξεκινησε η 3η σεζον και δυστυχως πρεπει να περιμενουμε 1 εβδομαδα για να δουμε νεο επεισοδιο...

πορωθηκαμε παντως αρκετα και ειδαμε μεσα σε μερικες μερες 2 κυκλους των 22 επεισοδιων!

εχει να κανει με εναν ντετεκτιβ ο οποιος ειναι απογονος των Grimms, οι οποιοι εχουν την ικανοτητα να βλεπουν το πραγματικο προσωπο των wesen.

Οι wesen ειναι ανθρωποι (απο εξω) αλλα ειναι και ζωα και μυθολογικα οντα. εχει να κανει με την αρχαια Γερμανικη μυθολογια απο οτι εχω καταλαβει και φυσικα οπως καθε τι υπερφυσικο εχει αναφορες και στην Ελλαδα....

Αξιζει να του ριξετε μια ματια...

Edited by Buddha

Εγώ βρήκα τον θεό μου! Family Guy! :D Απλά να ρωτήσω θέλω, έχει σημασία να δω με τη σειρά τις σεζόν;

Καλησπέρα, χαίρομαι που βλέπω κόσμο που ψάχνει να βρει τι θα δει και δε τρώει τα μασημένα της ελληνικής τηλεόρασης.

Είδα πολλές καλές προτάσεις όπως τα Black Books, Death Note, The Wire κτλ. που έχω ήδη δει (είμαι αμερικανάκι για χώρο του θεάματος), αλλα παρακάτω νομίζω δεν έχουν αναφερθεί ακόμα: 

- OZ  σπουδαία δραματική σειρά, με θέμα τη καθημερινότητα σε φυλακές υψηλής ασφάλειας, αλλά το πολύ ενδιαφέρον είναι η ανάλυση του ίδιου του ανρθώπου

- The Shield άλλη μια πολύ καλή δραματική σειρά (ελληνικής καταγωγής ο πρωταγωνιστής), στην οποία θα δείτε αρκετούς ηθοποιούς που παίζουν στο Sons of Anarchy, αλλά και το όλο κλίμα παρόμοιο, μόνο από την ανάποδη.

- Arrested Development φοβερή κωμωδία, που κόπηκε άδοξα 

- Parks and Recreation μου αρέσουν σχεδόν ολες οι προαναφερθεντες κωμωδίες, αλλά αυτή τη στιγμή είναι (κατά τη γνώμη μου) η καλύτερη εν ενεργεία, και δυστυχώς πολύ υποτιμημένη από τα Golden Globes, παρόλο που χρύσωσαν τη πρωταγωνίστρια να τα παρουσιάσει μαζί με την άλλη φοβερή Tina Fey.

- Saturday Night Live είναι ένα live show που παίζεται για 39 χρόνια και συνεχίζει. Σχεδόν οι μισοί κωμικοί έχουν βγεί από αυτή την εκπομπή. Καθε εβδομάδα έχει και διαφορετικό καλεσμένο ως host. Υπάρχει πλέον διεθνες κανάλι στο Youtube, οπου μπορείτε να δείτε πολλά παλιά και καινούργια σκετς.

Εν κατακλείδι, ό,τι και εάν βλέπετε (μη πείτε τουρικικα, αν και το Ezel ήταν καλό) ελπίζω να το απολαύσετε και να περνάτε καλά!

Υ.Γ. Εχω δει το The Wire, η οποία θεωρείται κορυφαία. Δε μπορώ να πω οτι "τρελάθηκα" όταν την έβλεπα, αλλά από τότε δυσκολεύομαι να βλέπω σειρές σα το Castle, CSI και τα περισσότερα αστυνομικά διότι είναι λίγο μακρυά από τη πραγματικότητα!

• Like 1

Καλησπέρα, χαίρομαι που βλέπω κόσμο που ψάχνει να βρει τι θα δει και δε τρώει τα μασημένα της ελληνικής τηλεόρασης.

Είδα πολλές καλές προτάσεις όπως τα Black Books, Death Note, The Wire κτλ. που έχω ήδη δει (είμαι αμερικανάκι για χώρο του θεάματος), αλλα παρακάτω νομίζω δεν έχουν αναφερθεί ακόμα: 

- OZ  σπουδαία δραματική σειρά, με θέμα τη καθημερινότητα σε φυλακές υψηλής ασφάλειας, αλλά το πολύ ενδιαφέρον είναι η ανάλυση του ίδιου του ανρθώπου

- The Shield άλλη μια πολύ καλή δραματική σειρά (ελληνικής καταγωγής ο πρωταγωνιστής), στην οποία θα δείτε αρκετούς ηθοποιούς που παίζουν στο Sons of Anarchy, αλλά και το όλο κλίμα παρόμοιο, μόνο από την ανάποδη.

- Parks and Recreation μου αρέσουν σχεδόν ολες οι προαναφερθεντες κωμωδίες, αλλά αυτή τη στιγμή είναι (κατά τη γνώμη μου) η καλύτερη εν ενεργεία, και δυστυχώς πολύ υποτιμημένη από τα Golden Globes, παρόλο που χρύσωσαν τη πρωταγωνίστρια να τα παρουσιάσει μαζί με την άλλη φοβερή Tina Fey.

Αυτές τις 3 τις έχω στα υπόψιν αλλά δεν ήξερα αν αξίζουν τόσο. 

• Like 1

Αυτές τις 3 τις έχω στα υπόψιν αλλά δεν ήξερα αν αξίζουν τόσο. 

Πολύ!

Γιατί δεν κάνετε και ένα poll να ψηφίσουμε την αγαπημένη μας;

Κατευθείαν SmallVille θα πάει η ψήφος μου! :D

Δεν ξέρω πόσοι το βλέπετε αλλά χθές είδα το τελευταίο επεισόδιο Homeland του τρίτου κυκλου.

Αν το έχει δεί και κάποιος άλλος περιμένω την άποψη του...

Αρρώστησα!!!

Το Homeland από όσο έχω ακούσει είναι πολύ καλό... Είδα επίσης χθες το πρώτο επεισόδιο του 2ου κύκλου του Elementary... Έχω δει σχεδόν το μισό πρώτο κύκλο, και είναι πραγματικά πολύ καλό, το προτείνω άνετα για όποιον είναι fan αστυνομικών σειρών!

Δεν ξέρω πόσοι το βλέπετε αλλά χθές είδα το τελευταίο επεισόδιο Homeland του τρίτου κυκλου.

Αν το έχει δεί και κάποιος άλλος περιμένω την άποψη του...

Αρρώστησα!!!

Ναι τελείωσα κι εγώ την τρίτη σεζόν. Η αλήθεια είναι ότι ο πρώτος κύκλος δεν με είχε ξετρελάνει, αλλά ο 2ος και ο 3ος μου άρεσαν πάρα πολύ. 

Οι δικές μου τοπ 5 σειρές είναι:

1. Breaking Bad (υπέρτατη σειρά!)

Όπου να 'ναι την ξεkινάω και έχω ακούσει τα καλύτερα!!!

Η βαθμολογία της στο IMDB  ξεπερνάει και το Game of Thrones (!!!)

Για να δούμε...

Όπου να 'ναι την ξεkινάω και έχω ακούσει τα καλύτερα!!!

Η βαθμολογία της στο IMDB  ξεπερνάει και το Game of Thrones (!!!)

Για να δούμε...

Tι ????

Δε γινεται! Οπωςεχει πει και Μπομπ ο Σφουγγαρακης αυτες οι 2 εκφρασεις δε γινεται να ειναι στην ιδια προταση!

Breaking Bad - Δεν την εχω δει ακομα. Δες την εχτες!!!