Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

de_paizei

PSN ( PlayStation Network ) + PS3

Recommended Posts

Guys πρέπει να αλλάξω και το mail εκτος απο το password ; Βοήθεια έχω κολλήσει και δεν μπορώ να μπω με τίποτα!

Μόνο password .

Guys πρέπει να αλλάξω και το mail εκτος απο το password ; Βοήθεια έχω κολλήσει και δεν μπορώ να μπω με τίποτα!

Αν ειναι primary ο λογαριασμος τοτε ...

1. κατεβαζεις και εγκαθιστας την ενημερωση του πσν

2. πατας να συνδεθεις πσν , και σου βγαζει παραθυρο για εισαγωγη ΜΟΝΟ του νεου κωδικου ( ο παλιος δεν υπαρχει πουθενα )

3. παιζεις ....

αν δεν ειναι primary ο λογαριασμος , τοτε ....

1. κατεβαζεις και εγκαθιστας την ενημερωση του πσν

2.ανοιγεις το μεηλ σου και πατας το λινκ που σου εχει στειελι η Σονυ ,

3.σου βγαζει παραθυρο για εισαγωγη ΜΟΝΟ του νεου κωδικου ( ο παλιος δεν υπαρχει πουθενα )

4. παιζεις

Αν δεν ξερεις τι ειναι ο λογαριασμος , κανεις πρωτα την πρωτη σειρα ενεργειων , και μετα , αν δεν σε αφηνει την δευτερη ....

Κατέβασμα 3.61, εγκατάσταση, sign in, αλλαγή κωδικού και τέλος!

Παιδες αυτα που λετε για ποτε αλλαζετε κατευθειαν και ποτε μεσω ε-μειλ τα εχετε διαβασει καπου?

Γιατι εγω ειχα διαβασει, πως για λογους ασφαλειας, αν πατε να αλλαξετε κωδικο στο ps3 που δημιουργηθηκε ο λογαριασμος, τοτε γινεται κατευθειαν χωρις ε-μαιλ.

Ενω αν πατε να αλλαξετε κωδικο σε διαφορετικο ps3, απο αυτο που ειχε δημιουργηθει ο λογαριασμος, τοτε απαιτειται ε-μαιλ.

Ουτε που θυμαμαι που το ειχα διαβασει, αν μπορειτε στειλτε λινκ με επισημη πηγη, για να τελειωνουμε!!!!!!!! :yoman:

εσυ ας πουμε, αλλαξες μηχανημα , αν δεν ειχες αλλαξει κωδικο ή καποιο αλλο στοιχειο απο το μηχανημα αφου το πηρες και πριν το down τοτε με αυτα που ξερουμε μεσω μεηλ, αν ειχες αλλαξει κατι τοτε μεσω του μηχανηματος

Πρόβλημα ισως έχουν μόνο τα hotmail καθώς όσοι εκαναν έγγραφη μέσω pc απάντηση στο με mail που δεν θα έρθει ποτέ λογω του ότι η Microsoft ,hotmail δεν στέλνει τα confirmation επειδή φαινοντε spam.

Εμένα από το μεσημέρι ακόμα δεν μου ήρθε email!

Εδώ τα 5 παιχνίδια από τα οποία θα μπορείτε να κατεβάσετε 2 από αυτά:

• LittleBigPlanet
  • Infamous
  • Wipeout HD/Fury
  • Ratchet and Clank: Quest for Booty
  • Dead Nation

Οδηγος για το τι ισχυει αυτη την στιγμη ( ΚΑΙ για το welcome back program )

- Τι ακριβώς λειτουργεί αυτή τη στιγμή;

Το Sign-In στο Playstation Network και το Qriocity (καθώς και τα reset των passwords), το online gameplay για PS3 και PSP, η δυνατότητα να παίζετε νοικιασμένα βίντεο στο PS3, το Music Unlimited της Qriocity στο PS3 (για συνδρομητές), η πρόσβαση σε υπηρεσίες όπως τα Mubi και Vidzone, το Playstation Home και η κατηγορία "Friends" του PS3, που περιλαμβάνει: Friends List, Chat, Trophies κτλ.

- Έχω πρόβλημα στο να αλλάξω τον κωδικό μου/Ξέχασα ποιο e-mail χρησιμοποίησα/Έβαλα ψεύτικη διεύθυνση για τον λογαριασμό μου.

Επισκεφθείτε το eu.playstation.com/ps3psn για μερικές συμβουλές στο πως να κάνετε reset τον κωδικό σας. Αν είστε στη διαδικασία που περιμένετε να λάβετε e-mail από εμάς, παρακαλούμε λάβετε υπόψη σας ότι ένας μεγάλος αριθμός από αιτήσεις έχει κάνει τους Internet Service Providers να καθυστερούν την συχνότητα που λαμβάνουν e-mail από εσάς. Παρακαλούμε έχετε υπομονή.

- Το Playstation Store δεν έχει γίνει update από τις 19 Απριλίου. Πότε θα μπορώ να κατεβάσω games που ήταν προγραμματισμένα να κυκλοφορήσουν τις ενδιάμεσες ημέρες;

Για να μην χάσετε τις νέες κυκλοφορίες, θα ανακοινώνουμε αρκετές φορές κάθε εβδομάδα τους νέους τίτλους, μόλις επανέλθει το Playstation Store. Θα σας ενημερώσουμε μέσω του επίσημου Playstation Blog για την επαναφορά του, αλλά και για όλα τα DLC που θα αναρτηθούν (σ.σ. Το GameWorld θα σας ενημερώσει ούτως ή άλλως στα Νέα Downloads της Παρασκευής).

- Τι θα γίνει για τους συνδρομητές του Playstation Plus; Κάποια games/items επρόκειτο να βγουν live ή αντίστοιχα να σταματήσουν να υφίσταται στις 26 Απριλίου.

Θα συνεχίσουμε με το Playstation Plus εκεί που είχαμε μείνει, ώστε να βεβαιωθούμε ότι δεν θα χάσετε τίποτα.

- Η Sucker Punch ενημέρωσε ότι θα επεκτείνει την beta του inFAMOUS 2. Έχετε καμία πληροφορία;

Όντως θα την επεκτείνει. Μείνετε συντονισμένοι για περισσότερες πληροφορίες τις προσεχείς ημέρες.

- Υπάρχει κάτι ειδικό για την Multiplayer community του SOCOM: Special Forces;

Η Zipper θα ανακοινώσει τις δραστηριότητές της ώστε να ανταμείψει τους fans του SOCOM: Special Forces που περίμεναν υπομονετικά να παίξουν online.

- Πως μπορώ να αποκτήσω την Welcome Back προσφορά που ανέφερε ο Kazuo Hirai; Που βρίσκεται; (σ.σ. εδώ εννοούνται τα 2+2 free games για PS3+PSP που έχει ανακοινώσει η Sony).

Μείνετε συντονισμένοι. Θα ανακοινώσουμε τα games αυτά σύντομα.

- Πότε θα αρχίσει πάλι το Playstation Blog να γράφει για games;

Αύριο. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καθώς ο ρόλος μας έχει αλλάξει τις προηγούμενες εβδομάδες. Από αύριο θα υπάρξει διαρκής ενημέρωση για τα νέα games, εν όψει και της φετινής έκθεσης E3 (σ.σ. 7-9 Ιουνίου στο Λος Άντζελες).

Πέρα από τα free games, η Sony έχει υποσχεθεί 30 ημέρες συνδρομή στο Playstation Plus σε όλους τους κατόχους PS3, καθώς επίσης +30 ημέρες συνδρομή για τους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές. Περισσότερες πληροφορίες αναμένουμε εντός των προσεχών ημερών, αν όχι ωρών.

gameworld.gr

Εμένα από το μεσημέρι ακόμα δεν μου ήρθε email!

Εδώ τα 5 παιχνίδια από τα οποία θα μπορείτε να κατεβάσετε 2 από αυτά:

• LittleBigPlanet
  • Infamous
  • Wipeout HD/Fury
  • Ratchet and Clank: Quest for Booty
  • Dead Nation

. Infamous+Dead Nation για μενα. Πολυ καλα παιχνιδια και τα 5, μας αποζημιωνει για τις 4 βδομαδες, σιγουρα (εμενα προσωπικα).

Λογικα οποιος ειχε 2 ή παραπανω accounts φανταζομαι εχει 2+2 παιχνιδια και 1+1 μηνες πλας....

και επειδη πολλοι ειχαν παραπανω απο ενα account , πολλοι θα τα παρουν ολα τα παιχνιδια ... :hehe:

Λογικα οποιος ειχε 2 ή παραπανω accounts φανταζομαι εχει 2+2 παιχνιδια και 1+1 μηνες πλας....

και επειδη πολλοι ειχαν παραπανω απο ενα account , πολλοι θα τα παρουν ολα τα παιχνιδια ... :hehe:

Ίσως να μην γίνεται να κατεβάσεις και από τα 2 accounts και να γίνεται κάτι με IPs ώστε να μην μπορείς.

Infamous και Dead Nation.

Ακόμα να έρθει το email ξέρεται τί παίζει;

Μία ερώτηση, από που μπορώ να κατεβάσω τα παιχνίδια;

Η΄αυτό δεν είναι ακόμα εφικτό;

ευχαριστώ

Μία ερώτηση, από που μπορώ να κατεβάσω τα παιχνίδια;

Η΄αυτό δεν είναι ακόμα εφικτό;

ευχαριστώ

δεν ειναι ακομα εφικτο φιλε... πρεπει να περιμενεις μεχρι να επανελθει το playstation store...

Infamous και Dead Nation.

Ακόμα να έρθει το email ξέρεται τί παίζει;

περιεργο φιλε εμενα μου ηρθε αμεσως...

Χαχα, καλό, λες να γίνεται αυτό; Έχω 2 λογαριασμούς και θα το τσεκάρω.

Όμως κατά πάσα πιθανότητα....

Ίσως να μην γίνεται να κατεβάσεις και από τα 2 accounts και να γίνεται κάτι με IPs ώστε να μην μπορείς.

.....Μάλλον κάτι τέτοιο θα ισχύει, λογικό........

Εντάξει μωρε, έγινε η στραβή με τους hackers, τουλάχιστον κάτι είναι και αυτό με τα παιχνίδια και τον 1 μήνα ps plus. Βασικά, εγώ δεν παίζω σχεδόν ποτέ online, οπότε ούτε που έχω καταλάβει κάτι όλο αυτόν τον καιρό, αλλά υπάρχει πολύς κόσμος που είναι καθημερινά online, οπότε επιβαλλόταν μία κίνηση καλής θέλησης από τη Sony.........

παιδια ξερει κανενας τι γινετε??μολις παταω το λινκ για αλλαγη κωδικου μου βγαζει μια σελιδα που λεει¨......Site Maintenance Notice

The server is currently down for maintenance.

We apologize for the inconvenience. Please try again later.

???????????

Παιδια κοιταξτε το κειμενο ισως να φταιει αυτο:

Σύμφωνα με τα Nyleveia.com, Eurogamer και NeoGAF, το password reset system του PlayStation Network έχει κενό ασφαλείας, που επιτρέπει σε οποιονδήποτε να αλλάξει τοn κωδικό των μελών του PSN, γνωρίζοντας μόνο το e-mail και την ημερομηνία γέννησης του μέλους. Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα στοιχεία έχουν κλαπεί από τους hackers που έκαναν την επίθεση κατά του PSN. Η Sony -τη στιγμή που γραφόταν το παρόν άρθρο- είχε απενεργοποιήσει την δυνατότητα σύνδεσης στα PlayStation.com, Playstation forums και σε αρκετά ακόμα sites, που χρησιμοποιούν τα στοιχεία του PSN ID, ώστε να διορθώσουν το πρόβλημα.

Σημειώνουμε πως η Sony δεν έχει παραδεχθεί επίσημα το πρόβλημα και δεν έχει επηρεαστεί η λειτουργία του PSN στο PS3.

Πηγη:gameover.gr

Παιδια κοιταξτε το κειμενο ισως να φταιει αυτο:

Σύμφωνα με τα Nyleveia.com, Eurogamer και NeoGAF, το password reset system του PlayStation Network έχει κενό ασφαλείας, που επιτρέπει σε οποιονδήποτε να αλλάξει τοn κωδικό των μελών του PSN, γνωρίζοντας μόνο το e-mail και την ημερομηνία γέννησης του μέλους. Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα στοιχεία έχουν κλαπεί από τους hackers που έκαναν την επίθεση κατά του PSN. Η Sony -τη στιγμή που γραφόταν το παρόν άρθρο- είχε απενεργοποιήσει την δυνατότητα σύνδεσης στα PlayStation.com, Playstation forums και σε αρκετά ακόμα sites, που χρησιμοποιούν τα στοιχεία του PSN ID, ώστε να διορθώσουν το πρόβλημα.

Σημειώνουμε πως η Sony δεν έχει παραδεχθεί επίσημα το πρόβλημα και δεν έχει επηρεαστεί η λειτουργία του PSN στο PS3.

Πηγη:gameover.gr

@djhalaros στο gameover.gr απευθυνομαι, μη με παρεξηγησεις.

Αυτα που γραφει το gameover.gr μου φαινονται ακυρα.

"απλα να ξερει το ε-μειλ και την ημερομηνια γεννησης", παιδια ζητησε σε κανεναν κανα ε-μειλ ή καμια ημερομηνια γεννησης? ολα αυτοματα γινονται.

Ο μονος τροπος να "κλεψει" καποιος τον κωδικο σου(πριν την αλλαγη) ειναι α) να ξερει τον κωδικο του ε-μειλ σου β)να σου εχει κλεψει το ps3.

@djhalaros στο gameover.gr απευθυνομαι, μη με παρεξηγησεις.

Αυτα που γραφει το gameover.gr μου φαινονται ακυρα.

"απλα να ξερει το ε-μειλ και την ημερομηνια γεννησης", παιδια ζητησε σε κανεναν κανα ε-μειλ ή καμια ημερομηνια γεννησης? ολα αυτοματα γινονται.

Ο μονος τροπος να "κλεψει" καποιος τον κωδικο σου(πριν την αλλαγη) ειναι α) να ξερει τον κωδικο του ε-μειλ σου β)να σου εχει κλεψει το ps3.

Ισχύει , αλλά υπάρχει ένα ακόμα κενό ασφαλείας το είδα και σε άλλα sites.Για έκλεισαν το playstation.com

Επισημη ενημερωση ( και για τα δωρα ) - ειδικα για οσους εχουν προβλημα ή αποριες ( δεν τους ηρθαν τα μεηλ κλπ )

Αγαπητέ χρήστη του PlayStation Network,

Όπως πιθανότατα γνωρίζετε, στις 20 Απριλίου 2011 η λειτουργία του PlayStation®Network διακόπηκε προσωρινά παγκοσμίως, λόγω εγκληματικής κυβερνοεπίθεσης στους διακομιστές μας.

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι έχουμε πλέον ξεκινήσει να αποκαθιστούμε κάποιες από τις υπηρεσίες του PlayStation Network. Τις επόμενες ημέρες θα επανέλθουν σε λειτουργία και άλλες, περισσότερες λειτουργίες. Επομένως, ρίχνετε τακτικές ματιές στο eu.playstation.com/psnlatest και το PlayStation.Blog στο blog.eu.playstation.com για όλες τις τελευταίες εξελίξεις.

Πριν αρχίσετε να χρησιμοποιείτε και πάλι το PlayStation Network...

Κατά τη διαδικασία αποκατάστασης του PSN, εισαγάγαμε ένα μέτρο ασφαλείας, το οποίο απαιτεί από εσάς να ενημερώσετε τον κωδικό πρόσβασής σας στο PlayStation Network account (λογαριασμό PlayStation Network), ώστε να μπορείτε να αρχίσετε να χρησιμοποιείτε και πάλι το PSN.

Εάν έχετε PlayStation®3, για να το κάνετε θα πρέπει να ενημερώσετε το system software (λογισμικό του συστήματός) σας με την έκδοση 3.61 και έπειτα να συνδεθείτε στο PlayStation Network από το μενού XMB™ (XrossMediaBar). Μάθετε περισσότερα στο eu.playstation.com/ps3psn.

Εναλλακτικά, μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας μεταβαίνοντας στη διεύθυνση store.playstation.com/login.gvm από τον υπολογιστή σας. Η συνολική διαδικασία δεν θα διαρκέσει περισσότερο από λίγα λεπτά και, αν χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια, μπορείτε να ακολουθήσετε τον αναλυτικό οδηγό στο eu.playstation.com/psppsn.

Δωρεάν παιχνίδια...

Για να σας ευχαριστήσουμε για την υπομονή σας όσο το PSN βρίσκεται εκτός λειτουργίας, σύντομα θα θέσουμε σε εφαρμογή ένα πρόγραμμα Welcome Back (Ανταμοιβής) για όλους τους χρήστες του PSN. Το πρόγραμμα αυτό θα περιλαμβάνει δωρεάν παιχνίδια για λήψη και δωρεάν συνδρομή ενός μήνα στο PlayStation®Plus (ή ένα μήνα δωρεάν για τα παλιά μέλη).

Όταν το πρόγραμμα Welcome Back (Ανταμοιβής) τεθεί σε εφαρμογή θα δημοσιεύσουμε μια πλήρη λίστα με τις προσφορές του για τη χώρα σας, στη διεύθυνση eu.playstation.com/welcomeback.

Θα θέλαμε και πάλι να σας ευχαριστήσουμε για την υπομονή και την υποστήριξή σας ενώ οι ομάδες μας σε όλο τον κόσμο εργάζονται για την επαναφορά του PSN σε πλήρη λειτουργία.

Και μην ξεχνάτε: για κάθε τελευταία εξέλιξη, θα πρέπει να επισκέπτεστε το eu.playstation.com/psnlatest και το PlayStation.Blog στο blog.eu.playstation.com και να μας ακολουθείτε στο twitter.com/PlayStationEU.

Ανυπομονούμε να σας ξαναδούμε διαδικτυακά,

Η ομάδα του PlayStation Network

Ωραια ας τα παρουμε απο την αρχη...Bλεπω καλη θεληση απο ολους για βοηθεια και σας ευχαριστω γι'αυτο..Οταν πηρα το pro και ξεκινησα το online εδωσα το mail απο το hotmail,και επαιζα με μπαρτσα!!!!Ετσι δηλαδη πρωτογραφτικα στο network!!!!!Ομως ηθελα να αλλαξω ομαδα και δεν ηξερα τον τροπο..Αποφασισα λοιπον να ξαναγραφτω και εδωσα ενα καινουργιο mail αλλα απο το yahoo αυτη την φορα..Επαιζα ετσι 5 μηνες κανονικοτατα..Οταν λοιπον επεσε ο server και ξαναεπανηλθε εκανα ολες τις διαδικασιες για αλλαγη κωδικου!!!!Εκανα ολα αυτα που πρεπει δηλαδη μεσω pc και ολα τα σχετικα και δεν μπορω να μπω ακομα!!!Μου γραφει οταν βαζω το hotmai και τον καινουργιο κωδικο αυτο (you canot singin using another user's singin...Και οταν βαζω το yahoo και τον καινουργιο κωδικο μου λεει(the sing in email addreww or password is incorrect)....Ετσι εχουν τα πραγματα παιδια!!!!!

δε ν γραφεσαι στο προ , αλλα στο πσν , οποτε αν εδωσες μεηλ ατην αρχη το hotmail σου τοτε με αυτο θα εκανες λογκ ιν τοσο καιρο ( εκτος και αν εκανες διαδικασια αλλαγης μεηλ ) ... σε καθε περιπτωση ισζυει το μεηλ που εκανες λογκ μεχρι πριν το πεσιμο του πσν ....

εχει λογικη η αναμονη σου γιατι τα hotmail ειδικα εχει προβλημα .... ( το hotmail είναι υπηρεσία της MICROSOFT .... ενημερωτικα.....)

Κατι καινουριο

η Sony απάντησε σε κάποιες πιθανές ερωτήσεις των μελών της σε σχέση με το PSN. Αξίζει να σημειώσουμε ότι όσοι έχουν οποιοδήποτε πρόβλημα με το mail που δήλωσαν κατά την εγγραφή τους στο PSN, πρέπει να κατευθυνθούν εδώ. Επίσης, η Sony ζήτησε λίγη ακόμα υπομονή από όσους περιμένουν ακόμα mail για την αλλαγή του κωδικού τους, καθώς η ποσότητα των περιπτώσεων αυτών καθυστερεί τη διαδικασία

----------------------------------------------------------------------------------

Με νέα της δήλωση, η Sony επεσήμανε προς τους χρήστες που δεν έχουν συνδεθεί ακόμα στο PSN, ότι αν δεν λάβουν κάποιο e-mail εντός 24 ωρών, θα πρέπει να ξαναστείλουν e-mail ζητώντας τον νέο τους κωδικό.

παιδια ξερει κανενας τι γινετε??μολις παταω το λινκ για αλλαγη κωδικου μου βγαζει μια σελιδα που λεει¨......Site Maintenance Notice

The server is currently down for maintenance.

We apologize for the inconvenience. Please try again later.

???????????

Kαι εμενα τα ιδια μου βγαζει......δεν ξερω τι να κανω....οτι και να κανω δεν μου μπαινει αυτο το psn.....

Τα εγραψα οσο πιο αναλυτηκα μπορουσα παιδια!!!!Παρακαλω μια βοηθεια!!!!

εγω δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η επιλογη ομαδας με την αλλαγη μεηλ....

βαζεις ενα μεηλ στο πσν , και τι σχεση εχει τι ομαδες θα παιρνεις στην κοναμι ??

εγω δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η επιλογη ομαδας με την αλλαγη μεηλ....

βαζεις ενα μεηλ στο πσν , και τι σχεση εχει τι ομαδες θα περνεις στην κοναμι ??

[/quot

Δεν ξερω τι σχεση εχει απλα σου ειπα τι εχει γινει!!!!Ειχα γραφτει στην αρχη με ενα mail και μετα γραφτηκα ΞΑΝΑ με αλλο...Να σου δωσω να καταλαβεις οταν ανοιγα το pro για να παιξω και ειχε κρατησει κωδικο και mail (εκει που πατας να τα θυμαται για να μην σε ρωταει συνεχεια) εγραφε το yahoo οχι το hotmail....Αυτο δεν μπορω να καταλαβω!!!!!!

• Create New...