Jump to content
Sign in to follow this  
djisves

Tool requests

Recommended Posts

Για να έχουμε μια συνάφεια σε όλα τα sub-forum του PES Editing και για να μη γεμίζουμε με requests εδώ κι εκεί.

Εννοείται ότι κάνετε το request σας μόνο αφού ψάξετε και δεν βρείτε στο φόρουμ μας αυτό που ζητάτε.

Αρχή με ένα request για ML Money Change για τους αντίπαλους:

ακουστε το προβλημα....εφτιαξα ενα patch δικο μου οπου αντικατεστησα τις ομαδες απ το ΡΕΣ LEAGUE(αυτο που ειχε την γκαρνετοβα κλπ) με τις ελληνικες που εφτιαξα....το προβλημα ειναι οτι ολες οι ομαδες αυτες...φτιαγμενες απ την ΚΟΝΑΜΙ εχουν παρα πολλα λεφτα στο ML και βλεπεις ξαφνικα τον αστερα πχ να παιρνει καποιον παιχταρα του στυλ ντι μαρια...θα ηθελα λοιπον καποιο tool που να μπορει να αλλαξει τα χρηματα οποιασδηποτε ομαδας στο master league (ακομα και των αντιπαλων)..

Βασικα αυτο δεν ειναι δυνατον να αλλαξει καθως θελει hex editing του .exe...

Ισως μελλοντικα καποιο τσακαλι να το καταφερει...

Η απαντηση λοιπον φιλε Οττο ειναι ''οχι δεν εχει βγει ακομα....''

paidia kserete an yparxi tropos na metatrepso diafora option files se option files palaioteron pes? p.x pes2011 option files se pes 2009 option files?

EDIT by Djisves:

Παρακαλώ μη χρησιμοποιείς greeklish.

Αν σου είναι πολύ δύσκολο να γράφεις στα Ελληνικά, δοκίμασε αυτό.

Edited by Djisves
greeklish

paidia kserete an yparxi tropos na metatrepso diafora option files se option files palaioteron pes? p.x pes2011 option files se pes 2009 option files?

Ο editor του [email protected] νομίζω το κάνει αυτό ;)

παιδια υπαρχει τροπος να προσθεσω μια δικια μου league στο pro 11;

Πρωτον ρωτας σε λαθος μερος

Δευτερον να προσθεσεις σε αυτα που ηδη υπαρχουν οχι. Αλλα μπορεις να επεξεργαστεις ενα πρωταθλημα και να το κανεις οπως θες.

Πρωτον ρωτας σε λαθος μερος

Δευτερον να προσθεσεις σε αυτα που ηδη υπαρχουν οχι. Αλλα μπορεις να επεξεργαστεις ενα πρωταθλημα και να το κανεις οπως θες.

Ευχαριστω και sorry για το off topic

Edited by Tse
Διόρθωση Quote

Παιδια ψαχνω για ενα προγραμματακι με το οποιο θα μπορω να κανω import μουσικα κομματια σε μορφη mp3 απο το pc μου στο παιχνιδι. Εψαξα στο forum και το μονο προγραμμα που καταλαβα ξεκαθαρα απο την περιγραφη οτι κανει τη συγκεκριμενη δουλεια ηταν το PES 2011 Editing Studio το οποιο και κατεβασα αλλα δεν μπορεσα να τρεξω στο pc μου . Εχετε να μου προτεινετε κατι ?

Αν εννοείς στο PC, τα mp3 δεν μπορούν να παίξουν στο παιχνίδι. Πρέπει να τα μετατρέψεις σε adx. Διάβασε αυτό το tutorial του lefste και αυτό το tutorial του yung και θα τα καταφέρεις.

Παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε με ποιο προγραμμα μπορω να φτιαχνω faces και hair models για το pes6 ? Προσπαθησα με το pes to oedit converter αλλα μου λεει πως θελει και ενα προγραμμα που λεγεται Oedit 3D editor το οποιο δεν βρισκω... Εσεις οι facemakers του wehellas πως τις φτιαχνετε ?

Ο πιο πάνω δεν είναι ο πιο πρόσφατος και δεν υποστιρίζει το exe v1.03.

Ορίστε η τελευταία έκδοση από τους κινέζους του EPT-team.

29c9rhg.png

PES2011 BAL EDITOR v3.1.100 (5.44 MB)

Ναι αλλα δεν πρέπει να είναι συμβατος με το πατσάκι μας..Δέν το χω καταφέρει τουλαχιστον μέχρι στιγμής εγώ να τον λειτουργήσω.

Edited by Djisves
deleted quote

παιδιά μήπως υπάρχει κανένα εργαλείο για να χρησιμοποιήσω τα πρόσωπα της KONAMI του PES2010 που δεν υπάρχουν στο 11?

• Like 1

Διάβασε την τελευταία ενημέρωση για τον kitserver σε αυτή την ενότητα. Σήμερα-αύριο (τώρα που το θυμήθηκα θα πρέπει να το ελέγξω απόψε) κυκλοφορεί ο νέος kitserver με faceserver. Αυτό σημαίνει ότι θα μπορείς ουσιαστικά να έχεις ένα αρχείο bin για face και ένα για hair για κάθε παίκτη στο παιχνίδι.

Δεν είμαι σίγουρος (ας το επιβεβαιώσουν οι facemakers) αλλά νομίζω ότι τα bin για face και hair του PES 2010 είναι συμβατά με το PES 2011. Αν ισχύει αυτό, θα μπορείς να παίρνεις τα περσινά bins (τόσο τα αυθεντικά της Konami όσο και αυτά που φτιάχνουν οι facemakers) και να τα εισαγάγεις στο νέο kitserver.

Διάβασε την τελευταία ενημέρωση για τον kitserver σε αυτή την ενότητα. Σήμερα-αύριο (τώρα που το θυμήθηκα θα πρέπει να το ελέγξω απόψε) κυκλοφορεί ο νέος kitserver με faceserver. Αυτό σημαίνει ότι θα μπορείς ουσιαστικά να έχεις ένα αρχείο bin για face και ένα για hair για κάθε παίκτη στο παιχνίδι.

Δεν είμαι σίγουρος (ας το επιβεβαιώσουν οι facemakers) αλλά νομίζω ότι τα bin για face και hair του PES 2010 είναι συμβατά με το PES 2011. Αν ισχύει αυτό, θα μπορείς να παίρνεις τα περσινά bins (τόσο τα αυθεντικά της Konami όσο και αυτά που φτιάχνουν οι facemakers) και να τα εισαγάγεις στο νέο kitserver.

ναι αλλά τα faces του 10 που δεν τα έχω σε αρχεία bin αλλά ήταν μέσα στο edit και τα χρησιμοποιούσα μέσω editor πως μπορώ να τα βρω?πχ. του ανατολάκη

• Like 1

Αν εννοείς ότι τα έκανες in-game, τότε χρησιμοποίησε ένα από τους editors (π.χ. του [email protected]) σε αυτή την ενότητα για να αντιγράψεις τους πάικτες ένα-ένα από το παλιό OF στο νέο OF.

PES 2011 Editor

Edited by Djisves
added editor link

Αν εννοείς ότι τα έκανες in-game, τότε χρησιμοποίησε ένα από τους editors (π.χ. του [email protected]) σε αυτή την ενότητα για να αντιγράψεις τους πάικτες ένα-ένα από το παλιό OF στο νέο OF.

PES 2011 Editor

πχ χρησιμοποιώ τον editor του [email protected] για το 10 και κάνω relink το πρόσωπο ενός παίχτη στο faceslot του ανατολάκη.στον editor του 11 δεν υπάρχει αυτο το πρόσωπο όπως και πολλά άλλα (figo zidane).πως μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα default faces της ΚΟΝΑΜΙ που δεν τα έχει στο 11?

• Like 1

Ζήτησες tool. Ξεκαθαρίσαμε ποιο tool χρειάζεσαι για να κάνεις τη δουλειά σου.

Η συνέχεια στο topic του tool. Link πιο πάνω.

ξερει καποιος πως μπορω να ξεκλειδώσω τις ομαδες του copa libertadores στο wehellas patch?
  • Like 1

Παιδια υπαρχει τροπος να..σπασω την φραγη που εχουν οι ομαδες στο final patch (pc) για το προ11 ετσι ωστε να δημιουργησω τη δικη μου ομαδα? δοκιμασα για παραδειγμα με το editor wild να καταφερω να διαχειριστω εμβλημα και εμφανιση ομαδας απενεργοποιωντας την επιλογη (κιτ σλοτ αφηνοντας την κενη)και οταν κανω save και μπαινω παλι στο παιχνιδι για να αλλαξω σημα και φανελα,δεν μπορω και παλι. Οποτε υπαρχει καποια αλλη μεθοδος να φτιαξω τη δικη μου ομαδα η να διαχειριστω καποια απο τις υπαρχουσες?μηπως απλα το εντιτορ μου δεν ειναι συμβατο με το κιτσερβερ πλεον ? (1.5 ειναι η βερσιον του εντιτορ)
ευχαριστω και με συγχωρειτε αν ειναι εκτος θεματος. Edited by Anathema

παιδια θελω να αποθηκευω τα γκολ που βαζω και μετα να τα κανω βιντεακια για να τα ανεβαζω στο youtube, ποιο προγραμμα υπαρχει για αυτη την δουλεια?

Παιδια καλησπερα ή μαλλον καλημερα μιας και η ωρα ειναι ολιγον τι προχωρημενη. Καταρχας τα συγχαρητηρια μου για την πολυ καλη δουλεια που κανατε και "αναγεννησατε" ενα παιχνιδι το οποιο δεχεται ( και οχι αδικως ) απειρες αρνητικες κριτικες εδω και μερικα χρονια και συγκεκριμενα απο το 2008 και μετα ,λογω των πολλων αλλαγων οι οποιες "δημιουργησαν" μια ελειψη "ταυτοτητας" ως προν τον τιτλο και της ελευσης του αντιπαλου δεους της σειρας FIFA. Ειλικρινα εξ'αιτιας σας εχω αρχισει και παιζω παλι PES την στιγμη μαλιστα που το εχω κριτικαρει πολλακις αρνητικα .Και παλι πολλα μπραβο για την αψογη δουλεια που εχετε κανει. Αυτο ειναι το πρωτο που ηθελα να αναφερω , μιας και οι αληθειες πρεπει να λεγονται και οι προσπαθειες να επιβραβευονται. Το 2ο σκελος αφορα κατι το οποιο θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας μιας και εσεις και ξερετε και μπορειτε !!! 1. "Motion Blur " . Γιατι δεν το εχετε απενεργοποιησει ? Εχετε κανει μια τοσο τελεια δουλεια , αλλα το παρον patch δεν το εχει απενεργοποιημενο. 2. Θα μπορουσατε να συμπεριλαβετε και καποιο patch το οποιο να ρυθμιζει "angle" , "height" και "zoom" στις καμερες ωστε το παιχνιδι απλα να το απογειωσετε και να αναδειξετε με τον πιο εκωφαντικο τροπο την δουλεια που εχει γινει . Και εξηγουμαι : Αυτα τα 2 ζητηματα "πονανε" και πονανε πολυ , αφ'ενος το motion blur απο γρφικης αποψης και αισθησης των παικτων και των φασεων , αφ'ετερου οι καμερες οι οποιες σε "αναγκαζουν" παιζεις μονο με την wide και να μην μπορεις να απολαυσεις τα γραφικα του παιχνιδιου συνδιασμενα με μια σωστη αισθηση του χωρο ( οι υπολοιπες καμερες θελουν ρυθμιση γιατι default ειναι αστα να πανε). Εχω δει σε site και συγκεκριμενα στο Pes Patch οτι εχουν κανει κατι τετοιο ..... γιατι οχι κι εσεις ? Ειμαι σιγουρος οτι αν κανετε κατι τετοιο θα τρελανετε κοσμο , ειναι 2 λεπτομερειες παρα πολυ σημαντικες !! Και παλι ομως μπραβο για την καταπληκτικη δουλεια , αξιζε η αναμονη !!!!
  • Like 1