Jump to content
lostpfg

PS Jailbreak

Recommended Posts

Και παλι ρε συ Darknight,αλλο να σκασεις μια φορα 30-40 ευρω και αλλο να τα σκας 6-7 φορες,εγω εχω την 3.55 αρα περιμενω νεα.

Νομίζεις ότι κάθομαι και χαλάω τα λεφτά μου κάθε 3 και λίγο στα παιχνίδια,δεν είναι μόνο εκεί το μυαλό μου . Άντε μέσα στον χρόνο το πολύ 3 με 5 games να πάρω και επίσης προτιμώ να έχω online ,ααα και κάτι άλλο xristofore αφού έκανες το update ξέχνα οτιδήποτε έχει σχέση με hack .

loipon epeidh den xerw kai polla.pws mporw na to apohkthsw f8hna kai ti problhma mporei na exw sto internet kai genika(xrhsimopoiw to internet mono sto ps store kai ekei 8a exw problhma)? thank's!

το εφεραν και στο ebw οποιος θελει 35 ευρω το ps3break :)

Τώρα το είδες; Το έχουν φέρει αρκετό καιρό

οχι ρε συ το PS3Break λεω το PS3Key ειχαν εδω και καιρο :p 5 μερες πριν αφου εγραψα εδω το ποστ ηρθε.. :)

οχι ρε συ το PS3Break λεω το PS3Key ειχαν εδω και καιρο :p 5 μερες πριν αφου εγραψα εδω το ποστ ηρθε.. :)

Καλα οτι και να ειναι ισως στο επομενο ps3 σε αυτο δεν κανω τπτ

Να ενημερωσο πως φτιαχνουν nintendo ds emulator για το PS3 δειτε ενα βιντεο

ακομα βρισκετε υπο αναπτυξη

Να ενημερωσο πως φτιαχνουν nintendo ds emulator για το PS3 δειτε ενα βιντεο

ακομα βρισκετε υπο αναπτυξη

Από pspgr.net ενημερώνεσαι;

οχι λολ απο ξενα σιτε απο psgroove

το pspgr απο που νομιζεις οτι τα παιρνει μονο του δεν νομιζω απο τα αλλα ξενα σιτε κυριως το psgroove γιατι βγαζει πολυ συχνα νεες ενημερωσεις

εν τω μεταξυ το σιτε που ανεφερες δεν το ξερω καθολου :p ισως γιατι δεν εχω psp και δεν ασχοληθηκα :p

Edited by alexandros050

Λοιπον μαγκες επασε και το Gran turismo 5 οπως και το need for speed hot pursuit

και ολα αυτα χαρις τον geohot που εδωσε στην επιφανεια τα metldr keys και ετσι χακαριστικε για τα καλα το PS3 :p

Λοιπον μαγκες επασε και το Gran turismo 5 οπως και το need for speed hot pursuit

και ολα αυτα χαρις τον geohot που εδωσε στην επιφανεια τα metldr keys και ετσι χακαριστικε για τα καλα το PS3 :p

Καταρχάς το site που σου είπα είναι για όλες της κονσόλες όχι μόνο για psp και εγώ από εκεί μαθαίνω για όλα τα νέα για hack , επίσης μην διπλοποσταρεις

Ενταξει ρε συ δεν καταλαβα οτι εκανα double post συμβαινουν αυτα χαζος δεν ειμαι..... :)

Ενταξει ρε συ δεν καταλαβα οτι εκανα double post συμβαινουν αυτα χαζος δεν ειμαι..... :)

Εντάξει οκ το ξέρω ότι δεν εισαι χαζός, απλά όσο μπορούμε να είμαστε με τους κανόνες του φόρουμ.

A εννοεις οτι δεν θα χρειαζεται stickaki προς το παρον χρειαζεται γιατι δεν γινετε να μπουν oi managers στα pkg γιατι δεν θελουν πειρατεια(καλα ενταξει που δεν θελουν εδω ξεκλειδωθεικε για τα καλα ολη η κονσολα και την κανουν οτι θελουν :p)

Καλα σε λιγο καιρο (σε ελαχιστο, το λιγο ειναι παρα πολυ) θα εχουμε ολοι 3.55 με υποστηριξη homebrew εφαρμογων (emulators, ftps, και αλλες ωραιες εφαρμογες (και αντε ισως, λεω ισως πειρατικες εφαρμογες), χωρις στικακια,φλασακια, κινητα κλπ, παραμονο με κανονικο firmware update, και η sony απλα θα καθεται να κοιταει. Και αν βγαλει καποιο update, κακο του κεφαλιου της, πλεον το ps3 ειναι ορθανοιχτο, και μπορουμε να κανουμε ο,τι γουσταρουμε, σε οποιοδηποτε firmware και αν βγει.

Ναι ηδη ο Kakaroto εχει βγαλει 3.55 custom firmware χαχαχα αστα να πανε το κακο ειναι ομως οτι δεν υποστηριζουν backups γιατι ταχα δεν θελουν πειρατεια.

Παντως αντεξε για τα καλα η κονσολα 4 χρονια να σπαστει πιστευω τα εβγαλαν τα λεφτα τους η SONY

Μπορει να ειναι και κολπα αυτα πιστευω γιατι τωρα θα αγορασουν πολλοι PS3 ειμαι σιγουρος γιαυτο

Ναι ηδη ο Kakaroto εχει βγαλει 3.55 custom firmware χαχαχα αστα να πανε το κακο ειναι ομως οτι δεν υποστηριζουν backups γιατι ταχα δεν θελουν πειρατεια.

Παντως αντεξε για τα καλα η κονσολα 4 χρονια να σπαστει πιστευω τα εβγαλαν τα λεφτα τους η SONY

Μπορει να ειναι και κολπα αυτα πιστευω γιατι τωρα θα αγορασουν πολλοι PS3 ειμαι σιγουρος γιαυτο

Καλά έτσι λέγαμε 4 χρόνια ότι θα δείξει κλπ,αλλά θα δείτε και με την 3,55 θα παίζει αντίγραφα σε πολύ λίγο καιρώ.

Ελπίζω σε λίγο καιρό να μπορούμε να παίζουμε back-ups χωρίς τα PS-Break, PS-Key κτλ.

Το θέμα με το PS3 έφτασε στο απροχώριτο.

Είναι η μόνη κονσόλα που δεν modάρετε ακόμα και μετά από 4 1/2 χρόνια.

Αυτό γιατί η Sony αρνείτε να παραδεχτεί ότι έχασε το παιχνίδι, σταματώντας αρχικά τα Linux και αργότερα με τα FW που έβγαζε κάθε τρεις και λίγο.

Το μόνο που καταφέρνει είναι να ξεφτηλίζεται αφού οι χάκερς βρήσκουν τρόπο να την ξεκληδώνουν κάθε φορά.

θεμα χρονου ειναι να παιζονται και back up

ευτηχως δεν πηρα jailbreak (ουτε το ειχα στο νου μου ειναι αληθεια)

εξελιξεις πολυ συντομα.

παιδια κατεβασα και εγκατεστησα στο πσ3 μου το 3.55 του κακαροτο ! δεν ξερω ομως πως λειτουργει , το install package file μου ειναι αδειο και δεν ξερω πως να το χρησιμοποιησω . ειναι σιγουρο οτι δεν θελει jailbreak ε ; :friends: και ας εξηγησει καποιος ποιες ειναι οι λειτουργιες αυτου του προγραμματος και πως θα παιζουμε αντεγραμμενα παιχνιδια στο πσ3 χωρις jailbreak και τι οδηγιες θα πρεπει να ακολουθησουμε για να περναμε αρχεια απο πσ στο πσ3 ετσι ωστε να παιξουμε το πατσ του προ 11 για το πσ3 της εκδοσης final για jailbreak και οχι beta :jester:

Edited by [email protected]

Φίλε μου εγω δεν θα σου το πρότεινα ακόμα αλλά απ'ότι κατάλαβα το έβαλες .. Καθώς ακόμα και οι ίδιοι που τα βάζουν λένε good luck άρα ούτε οι ίδιοι είναι απόλυτα σίγουροι αν θα δουλέψει 100%.. θέλει μια πίστωση χρόνου και ευρεία δοκιμή μέχρι να δουν ότι όλα είναι ΟΚ. Πάντως όλα δείχνουν ότι δεν θα υπάρχουν προβλήματα και ότι το ps3 είναι πια στο έλεος των modders.. :metal:

με αυτα τα λιγα αγγλικα που ξερω και με την αναζητηση που εκανα εφτασα στο εξης συμπερασμα

αυτος ο KAKAROTO καταφερε να κανει 2 πραγματα

1ον εσπασε το ps3 και εδωσε τα κλειδια στην δημοσιοτητα κλειδια ομως που σε εμας

τους παικτες ειναι αχρηστα αλλα πολυ χρησιμα για τους ΧΑΚΕΡ.

2ον καταφερε να ενσωματωσει ενα μονιμο jailbreak στο ps3 μεσα απο το αρχειο που εδωσε

αλλα αυτο το μονιμο jailbreak δεν μας λειτουργει ακομα διοτι λειπει το βασικο του εργαλειο

ενας back up manager.

αν περασουμε αυτο το προγραμμα θα μπορουμε να επεξεργαστουμε καλυτερα στο pes2011??? πχ εμφανησεις η γηπεδα η οτι αλλα γιετε οπως στο pc????

δηλαδη θα γινετε καλυτερη επεξεργασια???