Jump to content
lostpfg

PS Jailbreak

Recommended Posts

Εδώ παιδιά λέει πως το νέο version του Jailbreak θα έχει υποστήριξη για NTFS αρχεία!!! Επίσης λέει και πως να κανεις ένα δικό σου. Σε κάνα μηνα υπολογίσω θα είναι και στην Ελλάδα.

http://ps3jailbreak.com/

δειτε ακομα ενα σιτε εδω

Θα ηθελα να ξερα γιατι δεν κοιτατε την σελιδα πιο πανω και κανετε ακυρα ποστ

απο οτι άκουσα κυκλοφόρησαν και τα σχέδια του USB, οπότε θεωρητικά μπορείς να πας σε ένα μαγαζί και να ζητήσεις να σου φτιάξει την πλακέτα και να φτιάξεις δικό σου usb...

Απο οτι φαίνετε αυτοί που φτιάξανε το jailbreak δε προσπαθούν να πλουτίσουν απο πυροτεχνήματα και έτσι μπορεί να υπάρξει ευρεία κυκλοφορία σε χαμηλές τιμές.

Ρε παιδιά θέλω να ρωτίσω κάτι:

Σήμερα πήρα το PS3 Slim 120GB και δεν το έχω ενώσει ακόμη με το Internet.

Tί πρέπει να κάνω για να έχω ακόμη την δυνατότητα να χρεισιμωποιήσω το PS Jailbreak;

Δεν μπορώ να κάνω search for new update αφού το ενώσω πρώτα με το Internet επειδή θα χάσω την δυνατότιτα να χρεισιμοποιήσω το Jailbreak;

Ρε παιδιά θέλω να ρωτίσω κάτι:

Σήμερα πήρα το PS3 Slim 120GB και δεν το έχω ενώσει ακόμη με το Internet.

Tί πρέπει να κάνω για να έχω ακόμη την δυνατότητα να χρεισιμωποιήσω το PS Jailbreak;

Δεν μπορώ να κάνω search for new update αφού το ενώσω πρώτα με το Internet επειδή θα χάσω την δυνατότιτα να χρεισιμοποιήσω το Jailbreak;

exeis to jailbreak?

exeis to jailbreak?

Oxi, alla skopevo na paro mexri to 2011. Parakalo apantiste stin pio pano erotisi mou na ksero ti na kano.

Μια χαρά είσαι, δε πειράζει σύνδεσέ το, έτσι και αλλιώς το μόνο firmware που κυκλοφορεί μέχρι στιγμής είναι το 3.41, και με αυτό δουλεύει το PSJailbreak. Αρκεί μόνο να μην ανανεώσεις όταν βγει κάποιο παραπάνω από το 3.41

Μια χαρά είσαι, δε πειράζει σύνδεσέ το, έτσι και αλλιώς το μόνο firmware που κυκλοφορεί μέχρι στιγμής είναι το 3.41, και με αυτό δουλεύει το PSJailbreak. Αρκεί μόνο να μην ανανεώσεις όταν βγει κάποιο παραπάνω από το 3.41

Dld den pirazei na to enoso me to interner kai na kano check for new update kai na to anavathmiso sto pio prosfato?

Όχι δεν πειράζει, αρκεί το πιο πρόσφατο να είναι το 3.41 (που είναι)

δεν ξερω εαν λεει κατι αυτο αλλα κοιταξτε το καποιος ισως που ξερει περισσοτερα.

ΕΔΩ

Καλημέρα

Σήμερα η Sony έβγαλε το firmware update 3.42 χωρίς ακόμα να έχει κάνει κάποια ανακοίνωση περί τίνος πρόκειται...

Έκανα για πλάκα μια βόλτα σε διάφορα sites και γράφεται αρκετά ότι αυτό το update "απενεργοποιεί" το Jailbreak...

Είδωμεν...

Τώρα πώς μπορώ να κάνω log in στο PSN χωρίς να το αναβαθμίσω;

Τώρα πώς μπορώ να κάνω log in στο PSN χωρίς να το αναβαθμίσω;

Βασικά δεν μπορείς...

Όχι που θα το άφηνε η Sony....

Απο εκεί και πέρα δεν έχει να λέει...Λογικά οι hackers θα βρουν τον τρόπο υποθέτω...

Να ξερα καλα θα ηταν απλως τα βρηκα και στα μοιραζω

νομιζω λεει και οδηγιες και να μην λεει εχει μια εικονα και ειναι ενα μικρο προγραμα οποτε ευκολα πιστευω θα το καταφερεις.

Διαβασα πως δεν ειναι σιγουρο αλλα δεν χανεις να το δοκιμασεις.

Η Ελπιδα πεθενει παντα τελευταια......

Βγηκε τροπος για σπασιμο του PS3 με κινητο HTC HD2 .

PSPGR.net

Εαν κατεβειτε πιο κατω στην κεντρικη σελιδα θα δειτε οτι εχει και οδηγιες για το proxy tool στα ελληνικα.

Εγω εκανα πατατα και εκανα το update,καποιος τροπος να το διορθωσουμε αυτο υπαρχει??

Edited by xrictoforoc
  • Like 1

Εγω εκανα πατατα και εκανα το update,καποιος τροπος να το διορθωσουμε αυτο υπαρχει??

Προς το παρον οχι !

• Like 1

Φτου,thanks Tse....

Λογικα κατι θα κανει αυτος/αυτοι που εχει/εχουν φτιαξει το JaillBreak για εμας τους πατατιαριδες :cheerleader:

• Like 1

Φτου,thanks Tse....

Λογικα κατι θα κανει αυτος/αυτοι που εχει/εχουν φτιαξει το JaillBreak για εμας τους πατατιαριδες :cheerleader:

Λογικα καποια στιγμη θα βγει αναβαθμιση για να υποστηριζει και το 3.42

Για δείτε : http://www.newsit.gr...1&catid=14&la=1

Δηλαδή η αναβάθμιση είναι υποχρεωτική???

oxi file ginete na thn anakopseis me to tool pou edwse pio panw ena paidi...h me ayton ton tropo pou einai poly pio eykolos....

How to Bypass the 3.42 Update (the noob way)

There is a Easier method of bypassing the mandatory update issued by Sony today.

This involves scrolling down you XMB and entering network setting then edit the pre-existing Primary DNS and replace with

67.202.81.137

and if not working try do so for Secondary DNS as well.

DONT GET PWNED BY SONY!

I highly recommend that no Backups should be played until this whole awe deal is over

I have tested this method and confirm it working.