Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Austriakos-Volou

Linkin Park

Recommended Posts

LINKIN PARK ένα από τα πιο καλά ξένα ροκ συγκροτήματα που είναι και το αγαπημένο μου...Σε αυτό το τοπικ θέλω να δω ποιοι ακούν πωρωμένα ή όχι και τις γνώμες σας εδώ είναι από τα πιο καλά κομμάτια τους!

Και το Βίντεο!

Πληροφορίες Συγκρωτήματος:

Είδος:Nu metal, rap rock, alternative rock

Μέλη:Chester Bennington

Mike Shinoda

Brad Delson

Rob Bourdon

Dave "Phoenix" Farrell

Joe Hahn

BioGraphic:

Linkin Park είναι ένα αμερικανικό ροκ συγκρότημα από Agoura Hills, Καλιφόρνια, η οποία συγκροτήθηκε το 1996. Από τη σύστασή τους, το συγκρότημα έχει πουλήσει πάνω από 50 εκατομμύρια άλμπουμ, και κέρδισε δύο βραβεία Grammy.Πέτυχε mainstream επιτυχία με το ντεμπούτο album, Hybrid Theory, το οποίο πιστοποιήθηκε από την Diamond RIAA το 2005.Τα ακόλουθα στούντιο άλμπουμ, τα Μετέωρα, η μπάντα συνέχισε την επιτυχία της, η συμπλήρωση του Billboard 200 album charts το 2003, και ακολούθησαν εκτεταμένες τουριστικών και φιλανθρωπικό έργο σε ολόκληρο τον κόσμο.Το 2003, οι Linkin Park MTV2 ονομάζεται η έκτη μεγαλύτερη μουσική μπάντα της εποχής βίντεο και τον τρίτο καλύτερο της νέας χιλιετίας πίσω Oasis και Coldplay.

Έχοντας προσαρμοστεί το nu metal και rock ραπ είδη σε radio-friendly ακόμη πυκνά-στρωματοειδούς στυλ σε Hybrid Theory και τα Μετέωρα, , η μπάντα διερευνηθούν άλλα είδη στο επόμενο στούντιο άλμπουμ τους, λεπτά πριν από τα μεσάνυχτα.Ο δίσκος ξεπέρασε το Billboard charts και είχε τον τρίτο καλύτερο ντεμπούτο άλμπουμ κάθε εβδομάδα από το έτος αυτό.Θα πρέπει επίσης να συνεργαστεί με διάφορους άλλους καλλιτέχνες, κυρίως με ρόπτρο Jay-Z σε Mashup τους άλμπουμ πορεία σύγκρουσης, και πολλά άλλα για την ανάνηψη.

Αυτά για το αγαπημένο μου συγκρότημά... περιμένω γνώμες!

Φιλε μου,οι LP παιζουν alternative κι οχι rock.Εγω προσωπικα θεωρω τα τραγουδια τους μηδενικα κ χωρις ουσια!!

Οι Linkin Park είναι και γαμώ τα συγκροτήματα. Παίζουν Nu Metal κατά κύριο λόγο. Είναι οι καλύτεροι μακράν σε αυτό το είδος μουσικής. Ορισμένες τραγουδάρες τους (βλ. Numb, In the end) αρέσουν πολύ ακόμη και σε άτομα που δεν τους ακούν φανατικά. Είναι οι αγαπημένοι μου με διαφορά. Αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω σε κανένα live τους. Πιστεύω ότι αν βγάλουν δίσκο μέσα στο 2010 θα έρθουν του χρόνου ξανά. Μακάρι να πάω....

Φιλε μου,οι LP παιζουν alternative κι οχι rock.Εγω προσωπικα θεωρω τα τραγουδια τους μηδενικα κ χωρις ουσια!!

Από το μετέορα και πριν ακούω τραγούδια τους.

Για την hardcorίλα κυρίως.

Μετά, μαμήθηκαν, με το συμπάθειο. Γίναν εμπορικοί κάργα με χαζά τραγούδια εμπορικά

Από το μετέορα και πριν ακούω τραγούδια τους.

Για την hardcorίλα κυρίως.

Μετά, μαμήθηκαν, με το συμπάθειο. Γίναν εμπορικοί κάργα με χαζά τραγούδια εμπορικά

Όντως, έχουν αλλάξει στυλ... Όχι ότι είναι άσχημοι, αλλά το στυλ των Hybrid Theory και Meteora ήταν πολύ καλό...

Όντως, έχουν αλλάξει στυλ... Όχι ότι είναι άσχημοι, αλλά το στυλ των Hybrid Theory και Meteora ήταν πολύ καλό...

Κι εγω ειχα το Meteora,αλλα σταματησα να ακουω για τους λογους που λετε!!!

Στο Hybrid Theory και το Meteora τα τραγούδια ήταν κατά κύριο λόγο Nu Metal, rock/metal με ρίμες δηλαδή. Ήταν πραγματικά πολύ καλοί τότε. Στο Minutes to Midnight πειραματίστηκαν, άλλαξαν στυλ. Δεν είχαν κανένα Nu Metal κομμάτι. Πάντως, έχει και καλά τραγούδια (What I've Done ενδεικτικά). Και το New Divide που έβγαλαν τον Μάιο είναι πολύ καλό.....

Το καλό είναι οτι το νέο cd που θα κυκλοφορήσει το 2010, παρόλο που θα έχει producer τον Rubin που ήταν και στο Minutes to Midnight, θα είναι περισσότερο στο στυλ που αγαπήσαμε, Hybrid Theory κτλ. δηλαδή... :thumbsup:

LINKIN PARK ένα από τα πιο καλά ξένα ροκ συγκροτήματα που είναι και το αγαπημένο μου...Σε αυτό το τοπικ θέλω να δω ποιοι ακούν πωρωμένα ή όχι και τις γνώμες σας εδώ είναι από τα πιο καλά κομμάτια τους!

Και το Βίντεο!

Πληροφορίες Συγκρωτήματος:

Είδος:Nu metal, rap rock, alternative rock

Μέλη:Chester Bennington

Mike Shinoda

Brad Delson

Rob Bourdon

Dave "Phoenix" Farrell

Joe Hahn

BioGraphic:

Linkin Park είναι ένα αμερικανικό ροκ συγκρότημα από Agoura Hills, Καλιφόρνια, η οποία συγκροτήθηκε το 1996. Από τη σύστασή τους, το συγκρότημα έχει πουλήσει πάνω από 50 εκατομμύρια άλμπουμ, και κέρδισε δύο βραβεία Grammy.Πέτυχε mainstream επιτυχία με το ντεμπούτο album, Hybrid Theory, το οποίο πιστοποιήθηκε από την Diamond RIAA το 2005.Τα ακόλουθα στούντιο άλμπουμ, τα Μετέωρα, η μπάντα συνέχισε την επιτυχία της, η συμπλήρωση του Billboard 200 album charts το 2003, και ακολούθησαν εκτεταμένες τουριστικών και φιλανθρωπικό έργο σε ολόκληρο τον κόσμο.Το 2003, οι Linkin Park MTV2 ονομάζεται η έκτη μεγαλύτερη μουσική μπάντα της εποχής βίντεο και τον τρίτο καλύτερο της νέας χιλιετίας πίσω Oasis και Coldplay.

Έχοντας προσαρμοστεί το nu metal και rock ραπ είδη σε radio-friendly ακόμη πυκνά-στρωματοειδούς στυλ σε Hybrid Theory και τα Μετέωρα, , η μπάντα διερευνηθούν άλλα είδη στο επόμενο στούντιο άλμπουμ τους, λεπτά πριν από τα μεσάνυχτα.Ο δίσκος ξεπέρασε το Billboard charts και είχε τον τρίτο καλύτερο ντεμπούτο άλμπουμ κάθε εβδομάδα από το έτος αυτό.Θα πρέπει επίσης να συνεργαστεί με διάφορους άλλους καλλιτέχνες, κυρίως με ρόπτρο Jay-Z σε Mashup τους άλμπουμ πορεία σύγκρουσης, και πολλά άλλα για την ανάνηψη.

Αυτά για το αγαπημένο μου συγκρότημά... περιμένω γνώμες!

Ρ φιλε μπορεις να μου εξηγησεις τι ακριβως ειναι το ειδος που τους εχουν καταταξει?

Δηλαδη το zero rock?

THANX mate

οι LP ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα!!numb και faint ftw :p

ξερει κανεις αν θα βγαλουν καινουργειο album και αν ο chester θα ειναι ακομα στο συγκροτημα γιατι εχει παει και στους dead by sunrise... :dntknow:

Οι dead by sunrise ειναι του Chester. Εκεινος τους δημιουργησε δλδ. Δεν εφυγε ποτε απο τους LP.

Στην ουσία οι Dead by Sunrise είναι side project του Chester. Όσο για τον νέο δίσκο, μέσα του 2010... :victory:

Ωραιο το τραγουδι και ενα παρα πολυ καλο συγκροτημα οι Linkin Park...

An k den tous 8ewrw tipota to idiaitero exoun orismena "kala" kommatia, (se anti8esh me thn maza twn groups tou eidous tous), alla san k ta alla group tou eidous tou ...exei k auto hmeromhnia lh3hs.

Prin me piasete apo ta moutra legontas mou oti einai oi kalyteroteroi k oti eimai la8os...apla koita3te ti groups/artists exoun bgalei oi prohgoumenes dekaeties k sygkrinete tous (anaferomai sthn mousikh "idiofyia" k oxi stis ekastote pwlhseis)...Poly dyskola 8a akouei kapoios LP se 10-20 xronia ( to na exei kapoios 3 mp3 tous den shmainei oti tous akouei, shmainei oti grapsane 3 poly kala kommatia)

That being said...An oxi to kalutero, ena apo ta kalytera "optikoakoustika desimata" se kommati LP.

εχεις απολυτο δικιο....μπορουν να συγκρηθουν με συγκροτηματα οπως οι Doors,Led Zeppelin,Deep Purple,Black Sabbath,Queen?δεν νομιζω....

εχεις απολυτο δικιο....μπορουν να συγκρηθουν με συγκροτηματα οπως οι Doors,Led Zeppelin,Deep Purple,Black Sabbath,Queen?δεν νομιζω....

καλά αυτή η σύγκριση πραγματικά δεν υπάρχει γιατί πολύ απλά δε παίζουν τα ίδια :p

:jester: Arti 8a se balw timwria na grapseis 100 fores:

"8a diabazw k alla posts pera apo to teleutaio se mia syzhthsh" :jester:

Prin me piasete apo ta moutra legontas mou oti einai oi kalyteroteroi k oti eimai la8os...apla koita3te ti groups/artists exoun bgalei oi prohgoumenes dekaeties k sygkrinete tous (anaferomai sthn mousikh "idiofyia" k oxi stis ekastote pwlhseis)

Otan kapoios anaferete sthn mousikh idiofyia enos kallitexnh prospernaei ta oria pou 8etoun ta "eidh" ths mousikhs k koitazei to kata poso auta ta atoma eferan kati kainourgio sthn mousikh...kati diko tous...kati to opoio mporei na 3exwrisei ws "kalo" akoma k kapoios pou den einai opados autou tou mousikou eidous.

Sthn mousikh kapoioi grafan/grafoun mousikh me @@ k poulane (ane3arthtws mousikou eidous) k kapoioi grafan/grafoun hitakia mpas k poulhsoun (asxeta an einai basimes oi elpides tous h' oxi). Oi Beethoven, Jimmy Hendrix, Jean Michel Jarre, Vangelis (chariots of fire), Pink Floyd & Liam Howlett (the Prodigy) grafan/grafoun diaforetika eidh mousikhs....parolayta h "monadikothta" k oi "newterismoi" stis syn8eseis tous einai auto pou tous bgazei panw apo thn maza k tous syndeei san mousikes idiofyies....kanan to kati parapanw apo to na bgaloun "kala" kommatia, alla3ane k anaprosdiorisane thn ekastote mousikh skhnh.

Oi LP den exoun kamia sxesh me mousikes idiofyies...proionta ths pop culture* einai..mia mousikh moda me hmeromhnia lh3hs.

* H pop culture den exei na kanei me thn pop mousikh skhnh....

px. kapoios mporei na anafer8ei sthn pop culture ths metal skhnhs...ta "emporika"(oso anafora to mousiko eidos tous) metal sygkrothmata.

Popular culture and the mass media have a symbiotic relationship: each depends on the other in an intimate collaboration.

Guest

Φωνάρα ο Chester. Τον ακούς στα live λες και είναι play back. Σπάνια βρίσκεις τέτοια φωνή.

Ακούω τους LP από πολύ μικρός. Και ακόμη και σήμερα τους ακούω καθημερινά.

Η τελευταία τους δουλειά δεν με ενθουσίασε, εκτός βέβαια από 2-3 τραγούδια. Οι προηγούμενοι δίσκοι τους, Meteora και Hybrid Theory είναι σκαλιά ανώτεροι.

Αναμένουμε την νέα τους κυκλοφορία.

Το τραγούδι που με τρελαίνει, είναι το "New Divide" στην ταινία "Transformers 2".

Τα 2 πρώτα άλμπουμ που βγάλαν ήταν πράγματι πολύ καλά, μετά το διέλυσαν εντελώς. Τους έφαγε η εμπορικότητα της εποχής

Lp εχουν αρκετα ωραια τραγουδια και ειναι καλο συκγροτημα αυτο που μου την σπαει ειναι οτι οι περισσοτεροι ξερουν τους lp και τους ακουνε ενω υπαρχουν και καλυτερα συγκροτηματα απο αυτους...τι να πεις γουστα ειναι αυτα!! :thinking:

• Create New...