Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gregkwaste

Stadium Modeling by arti.

Recommended Posts

Αrtidea μεγάλε. Πότε βλέπεις να τελειώνει το Κλεάνθης Βικελίδη? :thumbsup:

Προχωράω συνέχεια αλλα λίγο λίγο λόγω έλλειψης χρόνου... επίσης έξαιτίας του γεγονότος ότι το γήπεδο δεν είναι συμμετρικό (βλέπε πέταλα :papasani: και thira 3 :papasani:) αυτά τα κομμάτια θέλουν περισσότερη δουλειά απο τα υπόλοιπα. Η αλήθεια είναι όμως οτι πλησιάζουν εξετάσεις και δε ξέρω κατα πόσο θα το προλάβω εντός Ιουνίου.. Θα βάλω τα δυνατά μου πάντως :)

Guest
Προχωράω συνέχεια αλλα λίγο λίγο λόγω έλλειψης χρόνου... επίσης έξαιτίας του γεγονότος ότι το γήπεδο δεν είναι συμμετρικό (βλέπε πέταλα :papasani: και thira 3 :papasani:) αυτά τα κομμάτια θέλουν περισσότερη δουλειά απο τα υπόλοιπα. Η αλήθεια είναι όμως οτι πλησιάζουν εξετάσεις και δε ξέρω κατα πόσο θα το προλάβω εντός Ιουνίου.. Θα βάλω τα δυνατά μου πάντως :)

OK ρε. Έχεις όσο χρόνο θέλεις. Αργά και σταθερά για το καλύτερο. Άντε, καλή συνέχεια. :n4pclapping:

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση...

Το γηπεδο θα μπει στο update που θα βγει σε λιγο καιρο??????

aderfe kaneis apistefth douleia!!!! ante omws na to doume kai ligaki...

ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ!ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ! :xirokrotima::respect2::thumbsup:

Υ.Γ.:ΠΟΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ?

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση...

Το γηπεδο θα μπει στο update που θα βγει σε λιγο καιρο??????

Δε νομίζω....

aderfe kaneis apistefth douleia!!!! ante omws na to doume kai ligaki...
ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ!ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ! :xirokrotima::respect2::thumbsup:

Υ.Γ.:ΠΟΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ?

Δε ξέρω ακριβώς, αλλα το καλό είναι ένα, οτι θα υπάρχει το μοντέλο οπότε και το 2009 να μη προλάβουμε στο 2010 με το καλό αφου βρεθεί τρόπος να μπούν θα είναι απο τα πρώτα ;)

Τι εγινε η αρτι κατασκευαστικη α.ε υος κορη και δεν συμαζευετε εχει οικονομικα προβληματα λογο της κρισης και δεν μπορει να συνεχισει την κατασκευη ? :stop23lm: (δεν ξερω τι εχω παθει τον τελευταιο καιρο μαλλον με πειραξε η αλμυρα :icon_mad::jester: !!!!)

Π.σ.: ΠΟλυ καλο παντως μπραβο !!!!

Guest

arti proxwraei to gipedo?exeis kanei poli kali douleia!

Τι εγινε η αρτι κατασκευαστικη α.ε υος κορη και δεν συμαζευετε εχει οικονομικα προβληματα λογο της κρισης και δεν μπορει να συνεχισει την κατασκευη ? :stop23lm: (δεν ξερω τι εχω παθει τον τελευταιο καιρο μαλλον με πειραξε η αλμυρα :icon_mad::jester: !!!!)

Π.σ.: ΠΟλυ καλο παντως μπραβο !!!!

Αστα να πάνε, και κάτι άλλο παιδιά, λόγω διακοπών η επανέναρξη των διαδικασιών θα αρχίσει 23/7

Και θα ακολουθήσουν screens κ.λ.π

Ίσως δώσω και καμιά σήμερα έτσι για να σας ανάψω :p

pic.jpg

pic2.jpg

τα καθίσματα υπάρχουν όλα φτιαγμένα, απλα είναι όλα κίτρινα, λείπουν τα μοτίβα με τισ διαγώνιες μαύρες θέσεις

Και μετά για να ολοκληρωθεί το μοντέλο λείπουν τα κάγκελα, ορισμένες είσοδοι στις θύρες (πράγματα πολύ εύκολα να γίνουν) και τα πλέξιγλάς και μετά ακολουθεί το Import.

ΥΓ: στη πάνω φοτο, μη δίνετε σημασία σε εκείνες τισ μπλέ γραμμές, είναι οδηγοί για την καμπυλότητα του πετάλου ;)

Guest

ωραια!το περιμενουμε με ανυπομονησια....

pic3.jpg

και αρκετά για σήμερα.

Επίσης να προσθέσω (εγώ το έχω δεδομένο αλλα πολλοι δε το γνωρίζουν :p ), ότι δε βλέπετε στις photos πχ. καθίσματα, υπάρχουν όλα κατασκευασμένα απλά έχω επιλογή κάθε φορά να επιλέγω τι να εμφανίζεται η όχι προκειμένου το πρόγραμμα να τρέχει γρηγορότερα και ασφαλέστερα (αυτό στο Rhino δε γίνεται απ'ότι γνωρίζω :S )

Arti να σαι καλα, συγχαρητηρια για την προσπαθεια, φαινεται πολυ καλη και προσεγμενη δουλεια.

2 πραγματα ηθελα να σου πω.

1ον.Ειχα παρατηρησει περσι στο χαριλαου αλλα και φετος νομιζω σε ολα τα γηπεδα οι φιλοξενουμενοι οπαδοι καθονται δεξια, δηλαδη στην "3" οπως το βλεπεις στο παιχνιδι, ετσι χανει σε ρεαλισμο.

Ελεγα αν μπορεις να δωσεις οπτικη απο την "2", δηλαδη φατσα να βλεπεις τα επισημα οποτε η "3" να εχει πλεον αρειανους.

2ον.Τα πλεξιγκλας αφαιρεθηκαν ηδη και θα τοποθετηθει διχτυ, οπως το camp nou και το allianz, δες το αν θελεις.

Αυτα απο μενα, καλες διακοπες να εχεις και περιμενουμε τη δημιουργια σου!

Arti να σαι καλα, συγχαρητηρια για την προσπαθεια, φαινεται πολυ καλη και προσεγμενη δουλεια.

2 πραγματα ηθελα να σου πω.

1ον.Ειχα παρατηρησει περσι στο χαριλαου αλλα και φετος νομιζω σε ολα τα γηπεδα οι φιλοξενουμενοι οπαδοι καθονται δεξια, δηλαδη στην "3" οπως το βλεπεις στο παιχνιδι, ετσι χανει σε ρεαλισμο.

Ελεγα αν μπορεις να δωσεις οπτικη απο την "2", δηλαδη φατσα να βλεπεις τα επισημα οποτε η "3" να εχει πλεον αρειανους.

2ον.Τα πλεξιγκλας αφαιρεθηκαν ηδη και θα τοποθετηθει διχτυ, οπως το camp nou και το allianz, δες το αν θελεις.

Αυτα απο μενα, καλες διακοπες να εχεις και περιμενουμε τη δημιουργια σου!

1) Δηλαδή απ'ότι κατάλαβα λές να κάνω ουσιαστικά ένα αντικατοπτρισμό χμμμμ, οκ αλλα δε θα φαίνεται σα στη πραγματικότητα, θα μιλήσω πάντως με τον στέλιο να δώ αν έχω επιλογή να αλλάξω τη θέση των φιλάθλων.

2) Το γνωρίζω όντως, απλα δε ξέρω που θα μπεί το δίχτυ, 1 ή 2??? :p κανένα πρόβλημα κάτι θα σκαρφιστώ για να βάλω και δίχτυ :p

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια

Φανταστηκα οτι θα ειναι πιο ευκολο να ορισεις την καμερα στην "2" παρα να αλλαξουν μερια οι οπαδοι γι'αυτο στο ειπα. Εσυ ξερεις καλυτερα προφανως...

Οσο για το διχτυ θα μπει στα πεταλα, βαζω και καποιες φωτο απο την πρωτη προπονηση (απ'το site του super 3) μηπως σε βοηθησουν, στην 3 φαινεται το καγκελο που θα στηριχτει το διχτυ το οποιο δεν εχει μπει ακομη.

Φυσικα αυτα ειναι λεπτομερειες, για να πας απτο 9 στο 9,5 (το 10 ειναι για τον Θεο)!

Τα λεμε

Υ.Γ. Παντως οσοι Αρειανοι θελουν λιγο ατμοσφαιρα Χαριλαου μπορουν να βαλουν το Bombonera. Εγω ετσι εκανα, εχει κορδελες στο γρασιδι,πανω Μποκα κι ετσι. Με τα καταλληλα συνθηματα κατι γινεται μεχρι να'χουμε το original

http://img514.imageshack.us/i/proponisiprotixarilaou0.jpg/

http://img514.imageshack.us/i/proponisiprotixarilaou0g.jpg/

http://img160.imageshack.us/i/proponisiprotixarilaou0.jpg/

http://img160.imageshack.us/i/proponisiprotixarilaou0z.jpg/

mitsotakis.jpg

papasani.gifpapasani.gifpapasani.gifpapasani.gifpapasani.gifpapasani.gif

~~~~~~~~~~~

Edit Part 2:

mitsotakissimitis.jpg

POli orea fasi file bravo...tha to ehis apo edo etimo gia downoad?pos ginete dn xero....

argi na goustaroume?

mitsotakis.jpg

~~~~~~~~~~~

Edit Part 2:

mitsotakissimitis.jpg

qdw18c9tmp.jpg

:cry::cry::cry::cry::cry:

Paidia lupamai pou to lew alla to stadio apo ekei pou htan sto 95% eftase pali sto 0%............

Problima sto pc, oxi backup O KWLOGKANTEMHS POU POSTAREI O XRONHS ANATHEMA THN WRA,,,,,,,,,,

Tespa skeftika twra na to ksanakanw alla me 2d kathismata auth th fora, de mporw na ksanaxasw toso xrono na paleuw me ta 3d kai meta isws na mou kanei kai problhma sto import....

Paidia lupamai pou to lew alla to stadio apo ekei pou htan sto 95% eftase pali sto 0%............

Problima sto pc, oxi backup O KWLOGKANTEMHS POU POSTAREI O XRONHS ANATHEMA THN WRA,,,,,,,,,,

Tespa skeftika twra na to ksanakanw alla me 2d kathismata auth th fora, de mporw na ksanaxasw toso xrono na paleuw me ta 3d kai meta isws na mou kanei kai problhma sto import....

Ναι.... Πες τώρα ότι εμεις φταίμε που χάλασε το pc σου.... (εγω στο χα πει να μην μπαινεις σε αυτά τα sites.... ) :haha:

PS: Ρε κώστα ποιο μεγάλη φώτο δε βρήκες... :icon_mad:

PS: Ρε κώστα ποιο μεγάλη φώτο δε βρήκες... :icon_mad:

Άλλος γκαντέμης απο εκεί... είπε καλή σταδιοδρομία και έμεινα και σε μάθημα που το είχα σίγουρο........

φιλε artidea τι μεγεθος εχει αυτη τhν στιγμη το αρχειο 3dm. ???

φιλε artidea τι μεγεθος εχει αυτη τhν στιγμη το αρχειο 3dm. ???

0 Kb

:cry::cry::cry::cry::cry:

Φιλε ειναι γενικη η γκαντεμια με το editing του pes...

Οταν ειχα κανει 2-3 πειραματα στο λαπτοπ με την βοηθεια και τις συμβουλες του apatsi20 για να φτιαχνω faces ξεκινησα να φτιαχνω και εφτιαξα 10 faces (ειχα σκεφτει να τ ανεβασω ολα μαζι) το λαπτοπ τα παιξε κανονικα...

Μετα μονο με φορματ σωζομουν....Επισης εκεινη την φαση μολις εκανα φορματ μετα το dvd-rw του λαπτοπ τα ειχε παιξει και το εξωτερικο που πηγα και αγοραζα ΜΟΝΟ το dvd του pes 2009 δεν μπορουσε να κανει εγκατασταση...Ειχα δοκιμασει κι αλλα παιγνιδια και γινονταν μια χαρα εγκατασταση..Το pes2009 εβγαζε error και δεν ολοκληρωνοταν η εγκατασταση...

Γκαντεμηδες...χαχα

Λοιπόν μετά απο αρκετό καιρό αποχής, κατάθλιψης λήψης ψυχοφαρμάκων και τα συναφή άρχισα πάλι απο το ΜΗΔΕΝ (0). Άλλαξα πλέον τις κερκίδες σε plane 3d απο 3d καθισμα Super duper ουαου και τα πράγματα εξελίσσονται ομαλώς. Έχω τελειώσει κατα 95% όλο το tribune κομμάτι του γηπέδου και λείπουν μόνο τα καθίσματα τα οποία μπάινουν με το νέο τρόπο σιγά σιγά. Θεού θέλοντος και στέλιου επιτρέποντος (και θέλοντος :p) θα είναι έτοιμο για το pes 2010.

Επίσης να προσθέσω οτι πλέον δουλεύω σε 2 προγράμματα ταυτόχρονα Maya και 3ds Max αφου ξεπέρασα τις φοβίες μου περι textures και πως μπαίνουν και πως λειτουργούν κλπ (πλέον τα κατέχω και αυτά :p).

Ιδού 2 render απο το max:

render1.jpg

render2.jpg

Πολύ καλή δουλειά και τα "ψευτο" 3d καθίσματα δείχνουν το ίδιο καλά με τα προηγούμενα, αλλά το συνολικό γήπεδο πολύ ελαφρύτερο

Θεού θέλοντος και στέλιου επιτρέποντος (και θέλοντος :p)

Πλεονασμός η παρένθεση. Στέλιος = Θεός :respect2:

• Create New...