Jump to content
xxrxx

.::The Heavy Metal Thread::.

Recommended Posts

+10000000 υπάρχουν μπουρμπουλήθρες και μπουρμπουλήθρες, σα του yngwie όμως κανένας.......

παιδιά ο malm μοιάζει με μια θεία μου :hehe::lol::hehe:

ναι. είμαι θαυμαστής των firewind! :icon_cool:

τώρα για τους rotting... το παραπάνε το ελληνικό :hehe: τραγουδάνε αγγλικά με ελληνικη προφορά

αλλά σπέρνουν τα παληκάρια :icon_cool:

και υποστηρίζω και την ελληνική μέταλ σκηνή

με συγκροτήματα που δεν είναι αναδεδειγμένα αλλά έχουν ωράια κομμάτια

τσεκάρετε στο myspace μπάντες για να καταλάβετε

Οι Firewind ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα.Μ'αρεσει παρα πολυ ο Gus G :respect2:

Επισης,αν και δεν μου αρεσει τοσο αυτο που παιζουν, :respect2: στους Rotting Christ.Ισως και η μεγαλυτερη ελληνικη μπαντα ever(τουλαχιστον για μενα)...

Ωραιοι ειναι και οι Septic Flesh.Εγω εχω ακουσει μερικα απο το Communion και μπορω να πω οτι εχουν κανει καλη δουλεια :grin:

Μετα υπαρχει το Πλοκαμι,Ανωριμοι και σια... :grin:

rotting christ, septic flesh, nightfall, inveracity, slavebreed, the elysian fields, battleroar, randomwalk, tardive dyskinesia, dead congregation, naer mataron, ravencult, straighthate, deceptor, casus belli, innerwish, wastefall, fragile vastness, god.fear.none, airged l'amh klp klp klp.

ama psaksete thn ellhnikh skhnh, tha vreite diamantia paidia. exoume tromera groups.

Yngwie Malmsteen me diafora.Fantasteite enan paixth sto Pro pou paizei se oles tis theseis, me 99aria kai ola ta abilities.To idio einai o Yngwie sthn kithara.Apla pramata..

Yngwie Malmsteen me diafora.Fantasteite enan paixth sto Pro pou paizei se oles tis theseis, me 99aria kai ola ta abilities.To idio einai o Yngwie sthn kithara.Apla pramata..

στο technique φίλε μου θα του έβαζα 90 γιατί είναι ψιλόατσούμπαλος

και στην σύνθεση του (τώρα πως να το πούμε αυτό στους όρους του προ :z0tdntknw: ) θα του βαζα 80

δεν μου αρέσουν καθόλου τα σολο του σε σύνθεση

τα βαριέμαι

για μένα είναι μακράν ο jeff loomis, αυτός τα έχει όλα 99, από τεχνική έως και στο στυλ :metalo: :metalo:

Mallon mperdeyeis thn texnikh me kati allo.Xwris na thelw na se prosvalw.

Ta variesai epeidh den ta katalavaineis, akous mia grhgorh frash kai nomizeis oti paizei oti nanai alla den einai etsi.Se kathe kommati - kathe solo yparxei olh h mousikh blues,rock,klassikh kai ayta oxi twra alla apo th 1h stigmh pou emfanisthke.Fantasou to 83 o kosmos na asxoleitai me kati Blackmore k kati Iommy kai ksafnika skaei myth aytos.Apo tote kanenas - MA KANENAS - den ton exei kseperasei se texnikh,vibrata,fraseis.Se ayta den yparxei tipota ypokeimeniko.Mporei na sou aresei o Jeff 'h o Iommy -emena m aresei px o Murray- alla an milame gia ikanothtes kai texnikh einai 100 xronia pisw.Oxi kai oi 3 sto idio epipedo.Allo to poios sou aresei kai allo poios einai o kalyteros.

Oso gia ton Iommy sorry re paidia alla kai sta 70s pali kseperasmenos htan - oute ekeinh thn dekaetia htan stous koryfaious.Allo na grafeis gamata komatia kai porwtika riffs kai allo na paizeis kithara.

Twra gia ton Loomis ti na pw, edw to thema einai sovaro, de leei na to kseftylisoume.

Kapoios pou einai konta ston Yngwie?

Marty Friedman.. :metalo:

αλλιώς θα στο πω

προτιμώ να ακούσω το jato unit του loomis από το gates of babylon

είναι το είδος; τι μου ακούγεται καλύτερα;

δεν αμφισβητώ καθόλου τον μαλμ!

ισα ισα παίζει 20 χρόνια και, και είναι απίθανος

αλλά το είδος του δεν μου αρέσει. οι νότες του; κάτι με χαλάει

για καλύτερος ever τώρα, προτιμώ randy rhoads, ο οποίος ο κακομοίρης είναι νεκρός... :/

για καλύτερος ever τώρα, προτιμώ randy rhoads, ο οποίος ο κακομοίρης είναι νεκρός... :/

ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ JIMI HENDRIX ΩΣ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ EVER. ΠΟΙΟΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ??????

ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ JIMI HENDRIX ΩΣ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ EVER. ΠΟΙΟΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ??????

Καλύτερο σε τί? Διευκρίνισε τι εννοείς.

Δεν είδα ακόμη αναφορά σε Brian May και ανησυχώ....

Δεν είδα ακόμη αναφορά σε Brian May και ανησυχώ....

φίλε σαν συνθέτης είναι άψογος και η μεγαλύτερη έμπνευση όλων των υπολοίπων

αλλά σαν παίχτης για καλύτερος εν ζωή δεν είναι, υπάρχουν και καλύτεροι του

είναι από τους καλύτερους πάντως είναι σίγουρα

και ανάλογα και τα πιστεύω σου βέβαια

Καλύτερο σε τί? Διευκρίνισε τι εννοείς.

ΣΕ ΟΛΑ. ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ????

ΣΕ ΟΛΑ. ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ????

jeff loomis :n4pclapping: :n4pclapping: :n4pclapping:

jeff loomis :n4pclapping: :n4pclapping: :n4pclapping:

Chris Broderick :xirokrotima: :xirokrotima:

Edited by Kostas is back

Bruce Dickinson ... LoL

Πλακα πλακα οι Maiden είχανε τρίτο κιθαρίστα τον Dickinson στο Live after Death - έστω και για ένα μονο κομμάτι - το Revelations, έπαιζε 2 notes.

Μεγάλος κιθαρίστας... :hehe: :metalo:

Edited by Murder89

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειναι αυτο που λενε 'εμπορικος'????

Αυτο γιατι σημερα μιλουσα με ενα raper φιλο μου και μου ειπαι οτι ειναι εμπορικοι οι Iron maiden, Metallica, Black sabbath κλπ. Λογικα ειναι κατι κακο, σωστα????

Εμπορικό συγκρότημα είναι πχ οι Scorpions, οι οποίοι βγάζουν ό,τι πουλάει και αν δεις το κοινό τους είναι ανάλογο...κοριτσάκια κτλ.

Εμπορικό είναι ο,τι παίζει στα ραδιόφωνα,ο,τι προβάλει η τηλεόραση, συνήθως πιασάρικα κομμάτια με απλή και εύπεπτη δομή που δεν ξεπερνούν τα 3-4 λεπτά διάρκεια..

Τώρα να ακούς από raper στην Ελλάδα ότι οι Maiden και οι Μεταλλικά είναι εμπορικοί είναι λίγο γελοίο..

Τώρα να ακούς από raper στην Ελλάδα ότι οι Maiden και οι Μεταλλικά είναι εμπορικοί είναι λίγο γελοίο..

Δεν ηξερα καν τι σημαινει εμπορικος, ομως δεν τον πιστεψα. :friends3: Εξαλλου τι ξερει απο IRON MAIDEN??? Αφου να φανταστεις νομιζουν οτι το Metal ειναι πεντε σατανιστες, με μαλλια μεχρι τον κωλο, ναρκομανεις, που χτυπιουνται σαν μακακες και βγαζουν υχορυπανση. Τουλαχιστον στο σχολειο μου ετσι λενε.