Jump to content
xxrxx

.::The Heavy Metal Thread::.

Recommended Posts

Φυσικά και δεν περιμένω από μια underground μπαντα να έχει τέλειο ήχο(το να ήταν βέβαια πιο δυνατά τα ντραμς δεν είναι θέμα χρημάτων).

Αυτό που με πείραξε ήταν το ολοφάνερο copy/paste από solo του Malsmteen τα οποια ο τύπος δεν τα έχει καθόλου.

Εκατσα είδα και το cover που κάναν στο I''ll see the light tonight - εδω κ αν έγινε σφαγη όχι μόνο απτους κιθαρίστες αλλά από όλους.

Φυσικά και δεν περιμένω από μια underground μπαντα να έχει τέλειο ήχο(το να ήταν βέβαια πιο δυνατά τα ντραμς δεν είναι θέμα χρημάτων).

Αυτό που με πείραξε ήταν το ολοφάνερο copy/paste από solo του Malsmteen τα οποια ο τύπος δεν τα έχει καθόλου.

Εκατσα είδα και το cover που κάναν στο I''ll see the light tonight - εδω κ αν έγινε σφαγη όχι μόνο απτους κιθαρίστες αλλά από όλους.

To copy ηταν για αυτο μονο το solo ταπεινη μου αποψη.Επισης συμφωνω για τα ντραμς,και να προσθεσω οτι δυναμωμα χρειαζεται και η ρυθμικη κιθαρα.Ακου αν δεν σου κανει κοπος και το "Achilles Wrath"και πες μου την γνωμη σου γιατι απ' τη φαινεται το κατεχεις το αθλημα!! :thumbsup:

Edited by Kostas_Panathas

Guest

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΧΕΒΙ ΜΕΤΑΛ (ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΓΚΡΕΣΙΒ ΜΕΤΑΛ, ΠΡΟΓΚΡΕΣΙΒ ΡΟΚ ΚΑΙ ΠΟΣΤ ΡΟΚ ΚΥΡΙΩΣ) ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ CLAIRVOYANT,ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΙ ΟΣΟ ΞΕΝΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΙ ΑΥΤΟΙ;

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΤΙΝΩΜΕΝΕΣ POWER METAL ΜΠΑΝΤΕΣ. ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ KAMELOT KAI ΤΟΥΣ SYMPHONY X. ΑΥΤΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΑΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΓΚΡΕΣΙΒ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ,ΤΟ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΔΙΠΛΟΠΕΤΑΛΟ ΤΗΣ POWER METAL. :metal:

Είδα τους Scorpions εχθές!!!!!!!Γαμάτοι οι άτιμοι - και αυτοί και γενικά όλο το πακέτο.

Ξεκινήσαμε για ζέσταμα με τους Troublemakers να παίζουν δικά τους κομμάτια κ γαμάτες διασκευές όπως Give me All your Love, Perfect Strangers, It's My Life και Jump!!!!!

Μετά σκάσαν μύτη οι Over the Rainbow με Tarot Woman, Kill the King, αφιερωμένο το Man on the Silver Mountain στον Dio και άλλες κομματάρες!

Και τέλος οι Scorpions με μια απίστευτη εμφάνιση σε απόδοση και σε ενέργεια - χωρίς καμμία υπερβολή δεν φάνηκε πουθενά ότι έχουν πατήσει τα 60.

Και γυρνώντας σπίτι βλέπω ότι οι Θεοί(Maiden :thumbsup: ) ανακοίνωσαν ημερομηνία κυκλοφορίας( 16 Αυγούστου - αργεί ακόμα) του Final Frontier και έχουν διαθέσιμο 1 κομμάτι - τo Εl Dorado για download δωρεάν!!!

υγ.Μέσα σε όλα αυτά πρέπει κιόλας να βρεις όρεξη να διαβάσεις - άτιμη εξεταστικη... :jester:

υγ2. Γαμάτοι ειδικά οι Kamelot - δεν είναι το κλασσικο power metal συγκρότημα και ξεχωρίζουν!

Μια και λέμε για power οι Angra με Andre Matos είναι και αυτοί πολύ καλοί.

Ιδού!

Δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα κιόλας,αλλά όπως και να το κάνουμε είναι Maiden!Περιμένω με ανυπομονησία να βγει το album και ελπίζω να έχει καλύτερα τραγούδια!

UP THE IRONS! :metal:

Edited by L0sT

Guest

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΡΡΙ ΚΙΟΛΑΣ...ΔΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑΤΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ MAIDEN KAI SCORPIONS?ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΔΕ ΛΕΩ..ΣΟΥΠΕΡ.ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ;ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ..

ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ANGRA ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΦΙΛΟΣ Murder89....

.

Υ.Γ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ IRON MAIDEN...35 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΝ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΤΩ..

Edited by Petrinos

Σαν συγκροτήματα δεν έχουν ξεπεραστεί και δεν θα ξεπεραστούν - όχι μόνο αυτα τα 2 αλλα όλα τα μεγάλα συγκροτήματα της εποχής τους.Όπως είναι η μουσική τώρα πολύ δύσκολα θα βγουν συγκροτήματα ίδιου μεγέθους.

Ακούγοντας και πως είναι το (συντριπτικά) μεγαλύτερο ποσοστό της ''νέας'' μουσικής πολλοί είτε στρέφονται σε παλιά συγκροτήματα είτε είναι πολύ επιλεκτικοί σε καινούρια συγκροτήματα.

Πώς να βαρεθείς κάτι που σου αρέσει? Ή παίζει ρόλο η ηλικία στο αν θα σου αρέσει κάποιο συγκρότημα?

Δεν έχει κάποια σχέση το ένα με το άλλο.

Όσο για το El Dorado εμένα μάρεσε - δεν μοιάζει πολύ με Maiden, το κεντρικο riff είναι κάπως βαρύ για Maiden ενώ η αλλάγη στη γέφυρα είναι πραγματικά όλα τα λεφτα μαζί με το σόλο του Smith και την riffάρα πριν αυτό.

Μάρεσε επίσης που επιτέλους ο Bruce τραγούδησε πιο χαλαρά και όχι στο όριο ενώ χωρίς να είναι γρήγορο έχει τα κλασσικά gallops του Harris.

Το άλμπουμ προμηνύεται δυνατό - έτσι κ αλλιώς το single ποτέ δεν ειναι το καλύτερο κομμάτι του δίσκου.

Και μια κ λέμε για καινούρια τραγούδια εδώ μπορείτε να ακούσετε το 1ο κομμάτι από το καινούριο άλμπουμ του Ozzy.

Edited by Murder89

Guest

ΟΙ DREAM THEATER ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΟΥΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ ΤΟΥΣ IRON MAIDEN,SCORPIONS & METALLICA Π.Χ., ΚΑΙ ΣΕ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ ΕΧΟΥΝ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΟΙ MAIDEN.

ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΙΔΕΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ HEAVY METAL ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΨΑΞΙΜΟ

Π.Χ. CIRCUS MAXIMUS,SEVENTH WONDER,PAGAN'S MIND κ.ά.

ΑΚΥΡΟ..... ΟΙ ANGRA ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ; :help:

Το θέμα το έχουμε εξαντλήσει σελίδες πίσω.Δεν λέμε κατι καινούριο.

Το ικανότερος δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερος.(Όσο για τις νέες ιδέες μην έχεις ψευδαισθήσεις.Δεν υπάρχει τίποτα πραγματικά καινούριο σχεδόν δεκαετίες τώρα.)

Οι Dream Theater δηλώνουν τρισευτυχισμένοι που θα παίζουν support στους Μaiden το καλοκαίρι τι στιγμή που είναι στην ακμή τους και έχοντας βγάλει δισκάρα.Μόνο για 2 συγκροτήματα λένε θα το έκαναν.Το ένα αποδεδειγμένα είναι οι Maiden(το άλλο υποθέτω είναι οι Rush).Άλλο το μέγεθος άλλο η ικανότητα.

Οι Angra υπάρχουν ακόμα αν και έχουν αλλάξει πολλά μέλη - βασικά έχει φύγει ο Andre Matos(εδώ κ χρόνια βέβαια) και ο καινούριος δεν έχει το ίδιο εύρος στη φωνή αλλά παραμένουν δυνατοί.

Νομίζω ότι το τωρινό σχήμα ετοιμάζει και καινούριο άλμουμ.

Guest

ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΕΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ . ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ THEATER ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ SUPPORT ΣΤΟΥΣ MAIDEN ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ;

ΘΕΝΞ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ANGRA. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ.ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ..;

ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΕΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ . ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ THEATER ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ SUPPORT ΣΤΟΥΣ MAIDEN ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ;

ΘΕΝΞ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ANGRA. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ.ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ..;

Δες εδώ.

Δοκίμασε αν θες το Angels Cry - το 1ο τους άλμπουμ είναι πολύ καλό όπως και τα Holy Land και Fireworks.

Να κάποια κομάτια απτο 1o.

Evil Warning

Guest

Ευχαριστώ για όλα αυτά για τους ANGRA...καλοί μου ακούγονται.Αξίζει ψάξιμο η υπόθεση,χαχα,έχει πολύ ζουμί..

Καλά οι theater support στους maiden, νόμιζα ότι θεωρούσαν τουσ εαυτούς τους πολύ καλύτερους..μπράβο τους πάντως που θα παίξουν με τους πρωτοπόρους maiden...

(ΕΡΩΤΗΣΗ:για παλιότερα συγκροτήματα,όπως pink floyd,beatles,yes,marillion και άλλα,έχει γίνει κουβέντα σε παλιότερα τοπικς ή σ αυτό το ίδιο;ή ακόμα για τους καλύτερους κιθαρίστες και ντραμερ όλων των εποχών;)

(Δεν ξέρω αν ειπωθηκε κάπου αλλού, αλλά οι nevermore έβγαλαν καινούριο αλμπουμ το The Obsidian Conspiracy,να δούμε πώς θα τα πάει κι αυτό...)

Edited by Petrinos

Guest

Μιας και μιλάμε για τετοιους παιχταράδες τσεκάρετε κι αυτόν.Βέβαια αυτός παίζει σοβαρά και μάλιστα κάνει θαύματα!!!!!

(ΣΗΜΕΙΩΣΗ:ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΙΝΚ;ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ INSERT LINK,INSERT IMAGE ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ) :help: :help: :help:

Edited by Petrinos

[youtube]oti grafei to link tou youtube meta to = xwris ta featured klp klp klp px sto diko sou grafeis SZqwvjwqwK4[/youtube]

(Δεν ξέρω αν ειπωθηκε κάπου αλλού, αλλά οι nevermore έβγαλαν καινούριο αλμπουμ το The Obsidian Conspiracy,να δούμε πώς θα τα πάει κι αυτό...)

Το καινουργιο nevermore τα σπαει!!ειναι ολα τα κομματια μικροτερα σε διαρκειακαι ποιο ευθυβολα,ο Loomis,συμφωνα και με δηλωσεις του,εχει αφαιρεσει τις πολλες φιοριτουρες και εχει δωσει χωρο στον Dane με τα φωνητικα.Επισης,το album εχει ολων των ιδων "nevermore"κομματια,αλλα θυμιζει την πιο "Dead heart..."πλευρα τους.Τελος,εχει και ενα "hit-ακι"(αν γινεται να χαρακτηρισουμε καποιο nevermore κομματι ετσι),το "Emptiness Unobstructed" .

Όποιος τυχερός πάει σήμερα στο Sonisphere ας γράψει εδώ τις εντυπώσεις του και τα set των Megadeth και Metallica.

Περιττό να πω ότι εχθές γάμησαν όλοι (κυρίως όμως οι Metallica :p ). Έγινε της π**τ***ς κυριολεκτικά παντού, ειδικά στην έναρξη των Μετάλικα όπου άρχισε γερή βροχή αλλά δε μας ένοιαξε με τίποτα. Φίλε τώρα από setlist Megadeth δεν πήγα να τους δω γιατί ήταν στη μικρή σκηνή και πριν τους Μετάλικα και είχα πάει να στυθώ κάγκελο Μετάλικα. Πάντως αν άκουσα καλά παίξανε και ένα Symphony of Destruction. Από Metallica παίξανε καμιά 12αριά περίπου τραγούδια μέσα σε αυτά: Creeping Death, From Whom the Bell Tolls, Ride The Lightning, Harvester of Sorrow, Enter Sandman, One, Nothing Else Matters, Master of Puppets, Blackened, Sanitarium, Sad But True, Fade to Black, Seek 'n' Destroy(Με αυτό κλείσανε).

EDIT: Τελικά τις έχει στο Rocking.Gr

Megadeth:

Holy Wars

Hangar 18

Headcrusher

In My Darkest Hour

Skin O' My Teeth

A Tout Le Monde

Hook In Mouth

Τrust

Sweating Bullets

Symphony Of Destruction

Peace Sells

Holy Wars... Reprise

Metallica

Ecstasy Of Gold (intro)

Creeping Death

For Whom The Bell Tolls

Ride The Lightning

Harvester Of Sorrow

Fade To Black

That Was Just Your Life

The End Of The Line

Sad But True

Welcome Home (Sanitarium)

Broken, Beat And Scarred

One

Master Of Puppets

Blackened

Nothing Else Matters

Enter Sandman

----------------------

Breadfan

Motorbreath

Seek And Destroy

Πηγή: rocking.gr

Edited by Πάνος

100 ευρώ με πόσο κόσμο; 40000;; πες το λιγότερο...

Με απλό πολλαπλασιασμό 4.000.000 Ε φύγανε απο έλληνες για μια συναυλία

Ο ΘΕΟΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ....

Στη βουλγαρία με 30-40 ευρώ πήγαν......

Καλοι χρυσοί ευχαριστούμε Big Four, Thrash ως το κόκκαλο, αλλα άντε στην ευχή της παναγίας......

Και καλό θα είναι να ξυπνήσουμε καμια μέρα....

Βασίζονται στη καψούρα μας για να βγάλουν εκατομμύρια και ΟΧΙ οι μουσικοί αλλα ΟΟΟΟΟΛΟΙ οι υπολοιποι εμπλεκόμενοι και υπεύθυνοι....

Όσο κάνουμε πίσω στο τέλος θα φτάσουμε να μας φέρνουν στα τελευταία τους τους Maiden και να πληρώνουμε 200 Ε

Για μένα προσωπικά προχθές θα έπρεπε να είναι 5000 μέσα ( και πάλι πολλοί είναι) και 70000 απ'έξω..... Να περιφέρονται στην εθνική οδό και στα περίχωρα.....

Τι να πώ δε ξέρω... για μένα προσωπικά έτσι είναι τα πράγματα... Απο τα 14 ακούω Megadeth, έχω ακούσει κάθε cd κάθε compilation κάθε συμμετοχή, έχω δεί ότι video στο youtube υπάρχει... Λυπήθηκα πάρα πολύ που δε πήγα, αλλα απο την άλλη υπο τέτοιες συνθήκες;;; Αύριο να πέθαιναν ΌΛΟΙ ΤΟΥΣ και πάλι δε θα πήγαινα.....

Ε τόσο μεγάλο κατόρθωμα για τους διοργανωτές να φέρουν το Sonisphere Ελλάδα, να μην βγάλουν κανά φράγκο τα παιδιά? Πώς θα ζήσουν.. :jester:

Είχα δει πάντως τιμές για το Sonisphere στην Αγγλία και οι τιμές ήταν εξίσου τσουχτερές και νόμιζα ότι οι τιμές είναι στανταρ για όλες τις χώρες(όσον αφορά το φεστιβάλ αυτό).

Ο κανόνας πάντως είναι ότι πληρώνουμε ΟΛΑ τα συγκροτήματα - ΜΕΓΑΛΑ,ΜΕΣΑΙΑ,ΜΙΚΡΑ - ακριβότερα σε σχέση με την Ευρώπη.

Και εξεταστική να μην είχα δυστυχώς 95 ευρώ για 75 λεπτά Megadeth δεν θα έδινα.Και όσο να παίζαν δηλαδή.

Δεν μπορω να καταλάβω γιατί η μοναδικότητα μια συναυλίας προσθέτει ευρώ στο κόστος.

Οι διοργανωτές ευθύνονται και για τις τρελές τιμές και για τα συγκροτήματα που δεν έρχονται.

Edited by Murder89

Έτσι είναι ρε παιδιά.Δυστυχώς η χώρα μας δε συγκαταλέγεται στα ''στέκια'' των μεγάλων συγκροτημάτων και έτσι οι διοργανωτές βρίσκουν ευκαιρία να τσούξουν λίγο τις τιμές.Ούτε εγώ πήγα στο Big Four κυρίως επειδή δεν ερχόταν κανένας φίλος.Δε με χάλασε καθόλου όμως γιατί το Σεπτέμβρη ρεφάρω με Ozzy! :metal:

Ντάξει οι τιμές είναι λίγο υψηλές (+ τις άλλες μαλακιούλες αμα θέλεις κάτι εκεί όπως το σαντουιτς που έκανε 3€ ή το εξωφρενικό ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΝΕΡΟ 1€!!!!!), αλλά τα 85€ για τα συγκροτήματα ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΑΞΙΖΑΝ με αυτά που έγιναν! Εγώ πιστεύω πως άμα ήταν κάνα 45άρι το εισητήριο θα έλεγα ότι κλέβουν τα συγκροτήματα και όχι εμάς :p. (Έπιασα και πένες που πέταξαν (1 από Μετάλικα και 1 από Bullet) άρα είμαι κομπλέ). Εγώ σας λέω, αν ερχόσασταν, θα λέγατε χαλάλι τα 85 γιούρα.

Ντάξει οι τιμές είναι λίγο υψηλές (+ τις άλλες μαλακιούλες αμα θέλεις κάτι εκεί όπως το σαντουιτς που έκανε 3€ ή το εξωφρενικό ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΝΕΡΟ 1€!!!!!), αλλά τα 85€ για τα συγκροτήματα ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΑΞΙΖΑΝ με αυτά που έγιναν! Εγώ πιστεύω πως άμα ήταν κάνα 45άρι το εισητήριο θα έλεγα ότι κλέβουν τα συγκροτήματα και όχι εμάς :p. (Έπιασα και πένες που πέταξαν (1 από Μετάλικα και 1 από Bullet) άρα είμαι κομπλέ). Εγώ σας λέω, αν ερχόσασταν, θα λέγατε χαλάλι τα 85 γιούρα.

Άμα έδιναν στον καθένα και από μία πένα,κάτι γινόταν! :jester:

100 ευρώ με πόσο κόσμο; 40000;; πες το λιγότερο...

Με απλό πολλαπλασιασμό 4.000.000 Ε φύγανε απο έλληνες για μια συναυλία

Ο ΘΕΟΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ....

Στη βουλγαρία με 30-40 ευρώ πήγαν......

Καλοι χρυσοί ευχαριστούμε Big Four, Thrash ως το κόκκαλο, αλλα άντε στην ευχή της παναγίας......

Και καλό θα είναι να ξυπνήσουμε καμια μέρα....

Βασίζονται στη καψούρα μας για να βγάλουν εκατομμύρια και ΟΧΙ οι μουσικοί αλλα ΟΟΟΟΟΛΟΙ οι υπολοιποι εμπλεκόμενοι και υπεύθυνοι....

Όσο κάνουμε πίσω στο τέλος θα φτάσουμε να μας φέρνουν στα τελευταία τους τους Maiden και να πληρώνουμε 200 Ε

Για μένα προσωπικά προχθές θα έπρεπε να είναι 5000 μέσα ( και πάλι πολλοί είναι) και 70000 απ'έξω..... Να περιφέρονται στην εθνική οδό και στα περίχωρα.....

Τι να πώ δε ξέρω... για μένα προσωπικά έτσι είναι τα πράγματα... Απο τα 14 ακούω Megadeth, έχω ακούσει κάθε cd κάθε compilation κάθε συμμετοχή, έχω δεί ότι video στο youtube υπάρχει... Λυπήθηκα πάρα πολύ που δε πήγα, αλλα απο την άλλη υπο τέτοιες συνθήκες;;; Αύριο να πέθαιναν ΌΛΟΙ ΤΟΥΣ και πάλι δε θα πήγαινα.....

Eγω συμφωνω και με Αrti kαι με Lost.Kαι εγω ακουω καμμενα Metallica,γουσταρω πολυ Μegadeth και Slayer και Suicidal Angels αλλα ουτε εγω πηγα λογω των τιμων.Δεν γινεται αλλο αυτη η κατασταση!Και μετα ερχονται κοριτσακια με τα λεφτα του μπαμπα που νομιζουν οτι Slayer ειναι καινουργιο σαλαμι και σου λενε "εχασες Μ****Α που δεν ηρθες γαμησαν οι metallica!",λες και μας ρωτησαν αν εχουμε τοσα λεφτα για συναυλιες..... :dntknow:

Guest

Αφού μιλάμε για συναυλίες ξέρει κανείς αν οι Maiden θα 'ρθουν Ελλάδα στο tour που κάνουν για το καινούριο αλμπουμ;Κι αν ερθουν σε ποιες πόλεις θα πάνε; :metal: