Jump to content
xxrxx

.::The Heavy Metal Thread::.

Recommended Posts

Εγώ άκουσα ότι μετά το πάσχα ανεβαίνει στα 95€

Έτσι είπαν, και πιο μετά 125 όσο τα VIP, αλλα είμαι σίγουρος οτι δεν υπάρχει η κίνηση που αναμενόταν και ελπίζω αυτό το 85άρι τουλάχιστον αν όχι να μειωθεί τουλάχιστον να κρατηθεί εκεί μέχρι μάη-ιουνη

Έτσι είπαν, και πιο μετά 125 όσο τα VIP, αλλα είμαι σίγουρος οτι δεν υπάρχει η κίνηση που αναμενόταν και ελπίζω αυτό το 85άρι τουλάχιστον αν όχι να μειωθεί τουλάχιστον να κρατηθεί εκεί μέχρι μάη-ιουνη

ντου ρε... ολόκληρο terra vibe όλο και κάπου θα βρεις να χωθείς :haha:

Ανακοινώθηκε ότι (ξανα)έρχονται οι Scorpions - 5/6 Ιωάννινα, 7/6 Θεσσαλονίκη, 9/6 Πάτρα - για τελευταία(???) φορά πριν το διαλύσουν με support τους Over the Rainbow(μόνο στη Θεσσαλονίκη κ μάλλον Πάτρα). :thumbsup:

Αυτό δεν το χάνω.Και περιμένουμε μπας και ανακοινωθεί και κάτι άλλο για καλοκαίρι.

(τους Megadeth θα τους δούμε άλλη φορά.)

Το Rockwave προβλέπεται ψιλοαποτυχία...

Ε?

Edited by Murder89

με λιγα λογια το καλοκαιρι αυτο ειναι Metal ΤΕΛΟΣ!!!!!!

Sonisphere(εγω προσωπικα παω για megadeth και mastodon)

Rammstein(καλα οι τυπαδες ειναι απιστευτοι)

και Scorpions(τιμη μας για τελευταια φορα)

οσο για το rockwave για να λενε Headliners τους B.E.P. καταλαβαινετε ποσο πατατα θα ειναι

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ :respect2: TRIVIUM!!!!!!!!!!!!!!! :respect2:

Aκουει κανεις At the gates? :metal:

elaxista ama 8es kalh banda akou dirge within einai nea banda akoma

kai inactive messiah(ellines oi typades apisteuto death metal)

elaxista ama 8es kalh banda akou dirge within einai nea banda akoma

kai inactive messiah(ellines oi typades apisteuto death metal)

koita,egw dn akouw toso death (sxedon ka9olou) ,apla oi at the gates m fanhkan poly melodikoi g death metal mpanta k m fanhke a3ioperiergo.!Egw akouw kyriws thrash,heavy kai power k lgo progressive.

koita,egw dn akouw toso death (sxedon ka9olou) ,apla oi at the gates m fanhkan poly melodikoi g death metal mpanta k m fanhke a3ioperiergo.!Egw akouw kyriws thrash,heavy kai power k lgo progressive.

oi inactive messiah einai melodiko-atmosfairiko death

einai krima na kanoun kariera oi septicflesh(p einai kai karga studio) kai oxi oi I.M.

Επειδή το θρέντ ψιλοθάφτηκε, ας το ξυπνήσουμε λίγο.

Orion's Reign.

Ελληνικό συγκρότημα, και από ότι καταλαβαίνετε μιλάμε για Power Metal.

Beyond Eternity & Nuclear Winter τα άλμπουμ που έχουν βγάλει (νομίζω έχουν βγάλει και κάτι άλλα singles).

Γενικώς τα σπάνε, όσοι αρέσκεστε σε αυτό το είδος ακούστε το κομμάτι.

Καλό συγκροτηματάκι αυτό...

Αλλά καλοί και οι μετρ του power.. :victory:

:respect2:

btw θα πάει κανείς Ozzy?

Α ρε DragonForce τη μπάντα κι αυτή.

Πάντως για Power Metal οι καλύτερες μπάντες είναι (πληροφοριακά):

1.Helloween 2.Sonata Arctica 3.Stratovarius 4.Dragonforce 5.Nightwish 6.Firewind 7.Hammerfall

εγώ είπα της πιο top.Τώρα για μερικούς είναι άλλες........ :thumbsup: :thumbsup:

edit:ακούστε αμέσως το album του frontman των EmperoR (black metal) Ihsahn, After (progressive metal).

Edited by HannibalKing

Είναι η 1η φορά που ο θάνατος κάποιου καλλιτέχνη μου κάνει αίσθηση.

Δυστυχώς ο Ronnie James Dio έχασε τη μάχη με τον καρκίνο.

Μέχρι πριν λίγο καιρό οι γιατροί ήταν αισιόδοξοι για την πορεία του και ο ίδιος μιλούσε για τις συναυλίες με τους Sabbath το καλοκαίρι αλλά και το νέο άλμπουμ που θα ετοιμαζαν.Κρίμα πραγματικά κρίμα.

Stargazer

Φωνάρα μέχρι το τέλος ο άτιμος.

I

Ποιο τραγούδι να πρωτοβάλεις...

Edited by Murder89

R.I.P αρχοντα DIO :good: Dont talk to strangers...

Ευτυχως προλαβα και τον ειδα για 2η και τελευταια φορα το καλοκαιρι που μας περασε απλα RESPECT!

Υ.Γ 1 Οσο για καλυτερη Power Metal μπαντα αχαστο BLIND GUARDIAN :yoman: με διαφορα επιπεδα απ ολες τις αλλες εκτος βεβαια (helloween) που ειναι εξισου το ιδιο :metal:

Υ.Γ 2 Βlind Guardian αρρωστος μεχρι αηδιας :hehe::metal:

R.I.P. RONNY JAMES DIO...SE 'YA AROUND.... :sorry:

OΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ,ΠΑΙΖΕΙ DRUMS ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΚΥΨΕΛΗ (ΑΘΗΝΑ) ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ P.M.

Edited by Kostas_Panathas

Άλλη μια αγγελική φωνή της Heavy Metal έφυγε από κοντά μας.

Είναι κρίμα.

R.I.P. Ronnie James Dio

Και επειδη το thread εχει νεκρα,παρτε ενα ελληνικο power metal υμνο στην μαπα.Οι Clairvoyant εχουν τον 2ο καλυτερο κιθαριστα πανελληνιως (μετα τον Gus) και εχουν παιξει support με μπαντες οπως SCORPIONS,ANGELWITCH,μαζι με Rotting Christ κλπ... περιμενω εντυπωσεις! :metal:

Ας μου πει κάποιος ποιός απτους 2 είναι ο καλύτερος γιατί πραγματικά δεν ξεχώρισα κάποιον.

Να υποθέσω ότι είναι αυτός που χασαπώνει κυριολεκτικά κάποιες σχεδόν αυτούσιες φράσεις Malmsteen?

Αν αυτός είναι ο 2ος καλύτερος κιθαρίστας στην Ελλάδα(κ 1ος είναι ο Gus :jester: ) τότε δεν είμαστε 100 χρόνια πίσω αλλά τουλάχιστον 200.

υγ. Αντί να κάνουν κλιπάκια ας ρίχναν κανά φράγκο παραπάνω στη παραγωγή.

Τζάμπα παίζει ο καημένος ο ντράμερ.

Edited by Murder89

Στην συναυλια THE BIG FOUR θα πατε;

Και εγώ θα συμφωνήσω με τον Murder.Δε μου γεμίζει το μάτι για 2ο καλύτερο κιθαρίστα πανελληνίως και σίγουρα ο Gus είναι πολύ καλύτερος από αυτόν.

Το τραγουδάκι σε με χάλασε αλλά το video ήταν σκέτη αποτυχία...

Και εγώ θα συμφωνήσω με τον Murder.Δε μου γεμίζει το μάτι για 2ο καλύτερο κιθαρίστα πανελληνίως και σίγουρα ο Gus είναι πολύ καλύτερος από αυτόν.

Το τραγουδάκι σε με χάλασε αλλά το video ήταν σκέτη αποτυχία...

ρε παιδια,ενταξει,χαλαρωστε,δεν γινεται σε καθε τραγουδι να κολλας ενα ταχυτατο και καλο solo.εχει καποια ωραια κομματια η μπαντα.Οσον αφορα τον ηχο,συμφωνω οτι τα υπολοιπα οργανα θελουν δυναμωμα στην ενταση...και τελος παντων,μην τα κατακρινετε ολα...... :victory: