Jump to content
xxrxx

.::The Heavy Metal Thread::.

Recommended Posts

Όντως πάρα πολύ καλός ο Cliff αλλά δεν σταματάμε εκεί!

Και εν πάσει περιπτώσει..ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ METALLICA!!! :jester:

Ναι και ο Hendrix είναι ο καλύτερος κιθαρίστας.Μετά από αυτόν σταμάτησε η εξέλιξη του είδους. :whistling:

Tελοσπάντων, μην λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Ωραια ρε φιλε,μπορεις να μην μου τη μπαινεις εμμεσα ή αμεσα??

Βασικά ο DeMaio είναι ο καλύτερος μπασίστας που έχει υπάρξει, απλά γιατί πήρε το μπάσο και το πήγε 1 βήμα παραδίπλα(στην κιθάρα). Και όλα αυτά μέσα από την κορυφαία μπάντα που υπήρξε ποτέ(προσωπική γνώμη). :p

Καθαρά για μπάσο πάντως, ο μουστάκιας είναι θεός.

Πριν μια βδομάδα ανακοινώθηκε ότι αναβάλλεται η περιοδεία του Dio στην Ευρώπη εξαιτίας ενός προβλήματος υγείας του.

Προχθές ανακοινώθηκε ότι του βρήκαν καρκίνο στο στομάχi!!!!!!!!!!!!!!

Πάντως από τις ανακοινώσεις που βγαίνουν φαίνεται ότι υπάρχει αισιοδοξία αφού είναι σε πρώιμο στάδιο και δεν έχει εξαπλωθεί σε αλλα όργανα.Όλοι περιμένουν να αναρρώσει πλήρως και ο ίδιος ανυπομονεί να επιστρέψει. :metal:

Edited by Murder89

OI Metallica einai thriskeia....einai thriloi...kai ola auta ta florakia pou akoute opws B4MF,ETF ktlp einai 1 tpt mprosta ts...kai o Cliff htan o kalyteros mpasistas....ADIkoxamenos...Omws Swsta TIMIMENOS!!!

OI Metallica einai thriskeia....einai thriloi...kai ola auta ta florakia pou akoute opws B4MF,ETF ktlp einai 1 tpt mprosta ts...kai o Cliff htan o kalyteros mpasistas....ADIkoxamenos...Omws Swsta TIMIMENOS!!!

Χαχα,είσαι ταγμένος στους Metallica ε? :jester: Οκ ρε δε λέω,τεράστιο συγκρότημα,η αρχή του thrash,αλλά μετά από το And Justice For All μας τα χάλασαν λίγο.... :respect2:

Ενώ βλέπεις thrash συγκροτήματα όπως οι Slayer που δεν έχασαν ούτε για μια στιγμή αυτό το στοιχείο από το οποίο έγιναν γνωστοί...

εγώ τελευταία έχω κολλήσει με τους chimaira...

είναι που δε σου αρέσανε..... :jester:

Χαχα,είσαι ταγμένος στους Metallica ε? :jester: Οκ ρε δε λέω,τεράστιο συγκρότημα,η αρχή του thrash,αλλά μετά από το And Justice For All μας τα χάλασαν λίγο.... :respect2:

Ενώ βλέπεις thrash συγκροτήματα όπως οι Slayer που δεν έχασαν ούτε για μια στιγμή αυτό το στοιχείο από το οποίο έγιναν γνωστοί...

Φιλε,οι Μetallica οντως ξεκινησαν το thrash,ομως δεν μπορεις να πεις σε καμια παριπτωση οτι μετα το ..and justice for all τα χαλασαν.Μπορει στο black album να μην επαιζαν καθαρο thrash,αλλα το ολο album γαμαει.Τωρα,απο το 1991 και μετα,μαλλον τους <<τελειωσε η κοκαϊνη>> και μας φλομωσαν στην μαλακια....

Δεν τους τελειωσε η κοκαΐνη.Τους τελειωσαν τα κομμάτια που τους άφησε ο Mustaine. :jester:

Σοβαρά τώρα.Το σίγουρο είναι ότι άλλαξαν εντελώς κατεύθυνση και αυτό φυσικά δεν έγινε τυχαία - ήταν δικη τους απόφαση-ευθύνη.

Δεν τους τελειωσε η κοκαΐνη.Τους τελειωσαν τα κομμάτια που τους άφησε ο Mustaine. :jester:

Σοβαρά τώρα.Το σίγουρο είναι ότι άλλαξαν εντελώς κατεύθυνση και αυτό φυσικά δεν έγινε τυχαία - ήταν δικη τους απόφαση-ευθύνη.

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ..... και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ δε το έχει πάρει χαμπάρι.... ο Mustaine είναι αυτός που έδειξε στους 3 απο τους 4 μεγάλους της εποχής αυτό το τόσο ρυθμικό και γρήγορο παίξιμο....... να θυμίσω οτι πρώτα τον πήραν οι Metallica (που μέχρι τότε έκαναν διασκευές.....) αφου τον έδιωξαν έκανε τους Megadeth όπου στην αρχή είχε σα κιθαρίστα τον Kerry King (νυν Slayer....) μόνο οι Antrhax ξέφυγαν αλλα και απο εκεί φαίνεται η διαφορά, οι Anthrax δεν έχουν αυτά τα στοιχεία τόσο έντονα όσο οι άλλοι 3.

Όσο για την αλλαγή κατεύθυνσης, όταν δεν είναι το φυσικό σου να παίζεις thrash και επίσης έχεις κάνει τέτοιο όνομα που δε σηκώνει πειράματα, αλλάζεις τελείως.....

Ο μόνος που ζεί για το thrash είναι ο Mustaine. 200 χρόνια Megadeth 1 χρονιά τα σκάτωσε σε album και αυτό απο επιλογή για καλύτερες πωλήσεις και καλα.... Και δεν είναι τυχαίο το ότι αλλάζουν τα μέλη στη μπάντα σα μανικετόκουμπα (παίζει ρόλο και ο περίεργος χαρακτήρας του Mustaine αλλα δε πιστεύω οτι είναι μόνο αυτό)...Απο ένα σημείο και μετά και οι υπόλοιποι δεν άντεχαν ΤΟΣΟ thrash.. Ο ένας μεγάλωσε με jazz (Menza) Samuelson και Poland έπαιζαν κάτι blues.... ο Friedman ήταν της σχολής Shreding.... και solo όλη την ώρα.... Pitrelli, De Grasso μια απ'τα ίδια ο μόνος που άντεξε γιατί του άρεσε και αυτουνού ήταν ο Ellefson.

PS: Και απο πέγκυ ζήνα να ξεκινήσω, στους Megadeth και το thrash θα καταλήξω xD

Μόλις γύρισα από τον Blaze!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά ο άτιμος ήταν φανταστικός!!!!!!Είπε οτι επαιξαν στο Ραδιο Αρβυλα αλλα δεν εγω δεν μπορεσα να τον δω.Καηκε η π0ρνη η τν.

Τελος παντων.Να το βιντεο απο την εκπομπη.

.Ειναι καινουριο.

Το απιστευτο ειναι οτι ειπε οτι εχουμε την καλυτερη τηλεοραση στην ευρωπη... :jester::hehe:

Στη χωρα του και σε αλλες χωρες που επαιξε αποκλειεται να αφηναν σημερα χεβι μεταλ συγκροτημα να παιξει σε εκπομπη. :jester:

Τεσπα μακαρι να ξαναρθει με το καινουριο του αλμπουμ.

Και οσοι ειναι εκει γυρω στη Καβαλα - ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΑΣΕΤΕ ΑΥΡΙΟ!!!!!

Edited by Murder89

Μόλις γύρισα από τον Blaze!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά ο άτιμος ήταν φανταστικός!!!!!!Είπε οτι επαιξαν στο Ραδιο Αρβυλα αλλα δεν εγω δεν μπορεσα να τον δω.Καηκε η π0ρνη η τν.

Τελος παντων.Να το βιντεο απο την εκπομπη.

.Ειναι καινουριο.

Το απιστευτο ειναι οτι ειπε οτι εχουμε την καλυτερη τηλεοραση στην ευρωπη... :jester::hehe:

Στη χωρα του και σε αλλες χωρες που επαιξε αποκλειεται να αφηναν σημερα χεβι μεταλ συγκροτημα να παιξει σε εκπομπη. :jester:

Τεσπα μακαρι να ξαναρθει με το καινουριο του αλμπουμ.

Και οσοι ειναι εκει γυρω στη Καβαλα - ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΑΣΕΤΕ ΑΥΡΙΟ!!!!!

να σου πώ τη μαύρη αλήθεια με τους πίσω πορώθηκα, ο τραγουδιστής εντάξει show και δε ξέρω τι αλλα ώρες ώρες κάτι παραφωνίες πονέσανε τα αυτάκια μας :p (στο Ράδιο αρβύλλα όλα αυτά )

Χαχαχα!!Εμένα χτες μου το πε ένας φίλος μου ότι πήγε στο Ράδιο Αρβύλα και δεν το πίστευα!!Ωραία πράγματα!!

Πάντως τον Bruce δεν τον φτάνει ούτε στο δαχτυλάκι του!! :jester:

Απότι είδα πάντως ο ήχος που είχαν στην εκπομπή ήταν GTP.

Στο live ήταν πολύ καλύτερος.

Αυτό που μου έκανε άσχημη εντύπωση είναι ότι κουβαλήθηκε ολόκληρος Blaze στην Ελλάδα - η τιμή του εισιτηρίου ήταν μόλις 20 ευρώ και μαζευτήκαμε μόλις 70-80 άτομα.Και αύριο μεθαύριο θα παίζουν τίποτα Μωρά στη Φωτιά και τίποτα Blueswire και θα γίνεται της πουτ@ν@ς.E ρε ξύλο που θέλουμε.. :red_card:

Πάντως ακόμα και έτσι ήταν πολύ χαρούμενος και πωρωμένος - έκατσε στο τέλος και μας χαιρέτησε όλους έναν έναν.

Δειτε εδω:Μachine Head-Imperium

Περιμενω εντυπωσεις!Εχει κα γαμω τα riff αυτο το τραγουδι!! :metal:

συμφωνώ, αλλά και το davidian και το aesthetics κωλομετράνε

Ναι ρε,εννοειται!

αφού σου αρέσουν οι machine, ψάξε λίγο για chimaira. άκου το dissapearing sun, six, try to survive, ressurection για αρχή

Eγώ παιδιά είμαι πιστός στους AC/DC . Πααααρα πολλες τραγουδαρες απο πολλες εποχες. :respect2: Και αφίστε τις π@π@ριες πως είναι πολυ εμπορικοι και κάτι τέτοια :shutup: . Ειναι εμπορικοι και μπραβο τους , απο που και ως που αυτο ειναι αρνητικο?? :dntknow: Ετσι κι αλλιως αυτος ειναι ο κυριος στοχος καθε μπαντας , να ευχαριστει οσο περισσοτερο κοσμο και να βγαζει οσο περισσοτερα λεφτα. :jester:

Μένει απλά να ανακοινωθεί επίσημα ότι οι Big 4 του thrash - Megadeth,Μetallica,Slayer,Anthrax θα παίξουν στο Sonisphere Festival - που είναι επίσημα επιβεβαιωμένο ότι θα περάσει φέτος από Ελλάδα.Είναι πολύ πιθανό σκάσουν μύτη και οι Heaven η Hell κρίνοντας από το ότι όλοι αυτοί θα παίζουν σε άλλες χώρες (Τσεχία πχ) λίγες μέρες πριν.

Το μονο κακό είναι ότι συνήθως 24 Ιουνίου είναι εξεταστική περίοδος και ότι οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες. :jester:

Edited by Murder89

Γουστάρω!!!Οι μεγαλύτερες thrash μπάντες σε ένα πακέτο!! :jester: Δεν το χάνω με τίποτα όσο να είναι και το εισιτήριο...